"He, he he, jak można zgwałcić żonę?". Mucha porównuje Korwin-Mikkego do Leppera

"Janusz Korwin-Mikke daje przyzwolenie dla gwałtu małżeńskiego" - oskarża Joanna Mucha. Była minister sportu pisze na blogu, że słowa szefa Kongresu Nowej Prawicy przywodzą jej na myśl kpiny Andrzeja Leppera sprzed kilku lat o prostytutkach, których rzekomo nie można zgwałcić. "Mam wrażenie, że za chwilę usłyszę pogłos rechotu sprzed kilku lat. 'He, he he, jak można zgwałcić żonę?'" - piętnuje Korwin-Mikkego Mucha.
Wypowiedź Janusza Korwin-Mikkego "umożliwia akceptację dla jednej z najbardziej obrzydliwych form przemocy wobec kobiet, czyli gwałtu małżeńskiego" - pisze na swoim blogu Joanna Mucha. "Nie można jej zaakceptować" - dodaje.

Skandaliczne słowa lidera Nowej Prawicy

Przypomnijmy: podczas dyskusji z Pawłem Kowalem w programie Moniki Olejnik w TVN24 Janusz Korwin-Mikke stwierdził: "Gdyby pan się znał na kobietach, to pan by wiedział, że zawsze się troszeczkę gwałci".

Słowa Korwin-Mikkego wywołały skandal. Oburzeni byli politycy od prawa do lewa, a premier Donald Tusk oświadczył, że "człowiekowi, który ma takie wyobrażenie kobiety", ręki nie poda.

Mucha porównuje Korwin-Mikkego do Leppera

Joanna Mucha pisze na blogu, że w polskim społeczeństwie "wciąż pokutuje idiotyczny stereotyp, że kobieta, kiedy mówi 'nie' to tak naprawdę myśli 'tak'". "Pan Janusz Korwin-Mikke wypowiedział tę "prawdę" bez najmniejszego zażenowania" - podkreśla była minister. I stwierdza, że Korwin-Mikke nie ma pojęcia, "do jakiej traumy, bólu i cierpienia przykłada w ten sposób rękę". I nawiązuje do niesławnych komentarzy Andrzeja Leppera sprzed kilku lat. Lider Samoobrony na konferencji prasowej, śmiejąc się, pytał, "jak można zgwałcić prostytutkę".

"Mam wrażenie, że za chwilę usłyszę pogłos rechotu sprzed kilku lat. 'He, he he, jak można zgwałcić żonę?'" - pisze Mucha.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (38)
"He, he he, jak można zgwałcić żonę?". Mucha porównuje Korwin-Mikkego do Leppera
Zaloguj się
 • kibic_rudego

  Oceniono 1 raz -1

  ta pazerna Mucha jest po prostu głupia, podobnie jak cyngle Michnika.
  Używam języka Wielowieyskiej.

  Lepper nie "używał" prostytutek, jak Geniusze Narodu Polskiego i nie miał pojęcia, ze prostytutki które zarabiają na dawaniu dupy można tez gwałcić.

 • adambiernacki69

  0

  Czy to groźba?

 • uzdek98

  Oceniono 6 razy 0

  a czy pani obsrajmucha wyjasnila juz niespotykana nigdze na swiecie strate 6 mln na koncercie madonny ...? jesli nie to do budy ... i czekac az donald zawola ...

 • kalebas

  Oceniono 6 razy 2

  Jeśli chodzi o cudzą, to nie ma w tym temacie żadnych wątpliwości.

 • stachkaz47

  Oceniono 12 razy 0

  He he he he rechotała Mucha , gdy mówiono że Lepper Talibów widział
  na północy Polski.
  Mucha-symbol intelektu.

 • halx77

  Oceniono 13 razy -1

  Jakie to są bezczelne sprzedajne bździągwy,kobieta zawsze sprzeda ,głupia pinda to już zostało wyjaśnione,wy zawsze kusicie na początku a potem z znudzenia w małżeństwie, wam już się nie chce i trzeba was zmuszać .Kobieta z wypadku swojego uwarunkowania w gorszym jakościowo ciało ,jest jak kula u nogi mężczyzny to częściej mężczyzna, jest barwą dla związku.A to wszystko dlatego, że prawdziwy ,wiecznie i młody duchem mężczyzna kieruje się ideałami a kobieta zgodzi się, na każde bagno ,nawet jeśli jest to bagno na bogato, to dalej bagno. Potem stracony czas w jałowych związkach,działa na psyche, która mówi straciłam czas ,ale równocześnie wmawia sobie że jest dobrze.American beauty... to jest obraz przykład,jałowych kobiet które z braku wychowania znajdują sobie zastępcze wątki w życiu,ale zawsze kończy się frustracją i bólem psychicznym, który zmienia typową jednostkę w zgryźliwą zołzę. JKM 71 lat ciągły uśmiech i ciągle głodny walki,dobry wódz nie łamie się w skrajnych sytuacjach, manewruje i polega na wiernych pomocnika a oni n na nich aż po grób.Jeśli takich ludzi sobie wychowasz ,to możesz być pewny ,Bóg jest z wami a powrót do niego, najwyższy zaszczyt i nagroda . VIshnu dziękuję za ochronę przed kobietami

 • aghrra

  Oceniono 15 razy -1

  Wedle hasła "Wszystkie ręce na pokład" Tusk wyciąga z pakamery nawet przejrzały towar

  Kiedy GW zakończy bandyckie ataki na JKM

 • watchawk

  Oceniono 11 razy -3

  Wcesniej byl jescze Tyminski, o ktorym opowiadano rozmaite historie, ze chcial Sejm wysadzic, albo ze teroryzowal razem z Kaddafim, ale poplynal dopiero wtedy gdy roznioslo sie, ze bije zone i nie pomoglo, ze Tyminski, zona i sad uwazali inaczej.
  Korwin chyba znalazl sie w podobnym narozniku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX