Dwa lata więzienia za spalenie wozu TVN. Jest wyrok

Surowy wyrok za spalenie wozu telewizji TVN utrzymany. Dwaj 21-latkowie pójdą za kratki na ponad dwa lata i muszą pokryć straty, które spowodowali - 1,5 mln zł.
Mimo złożonej apelacji sąd okręgowy nie okazał wczoraj litości. Społeczną szkodliwość czynu uznał za wysoką, równie duże były straty materialne, a przestępstwo miało charakter chuligański. W takim przypadku zawieszenie kary więzienia stosuje się tylko w wyjątkowych okolicznościach. Sąd ich tu nie znalazł. - Kara jest surowa, ale adekwatna - mówiła w uzasadnieniu wyroku sędzia Iwona Strączyńska. - Miejmy nadzieję, że oskarżeni wyciągną wnioski z tego wyroku.

Raca na Marszu Niepodległości

21-letni Tomasz Juraszyński spędzi w więzieniu 2,5 roku. Sąd uznał go za winnego tego, że 11 listopada 2011 r. podczas Marszu Niepodległości wrzucił zapaloną racę do wozu transmisyjnego telewizji TVN przy pl. Na Rozdrożu, w wyniku czego pojazd doszczętnie spłonął. Sąd uznał też, że pomagał mu 21-letni Damian Popczyk, który podał racę, a gdy sprawca za pierwszym razem nie trafił w samochód, zachęcał: "Rzuć jeszcze raz, spal ten samochód". Usłyszał za to wyrok dwóch lat i miesiąca więzienia.

Dodatkowo Juraszyński został skazany za udział w zadymie podczas derbów Legia - Polonia w 2012 r.

Bardziej dotkliwy jest nałożony przez sąd obowiązek naprawienia szkody. Każdy ze skazanych będzie musiał zapłacić ponad 750 tys. zł. Dwaj młodzi ludzie będą się z tym zmagać zapewne przez długie lata. Wyrok jest prawomocny.Komentarze (96)
Dwa lata więzienia za spalenie wozu TVN. Jest wyrok
Zaloguj się
 • ender174

  Oceniono 2 razy 0

  tak a synalek prawnika, który spalił kilkanaście aut w warszawie nietykalny i na wolności, polskie sądy są bezwzględne dla slabych, biednych i młodych Polaków...

 • tuchajbeju

  Oceniono 2 razy 2

  zapłacić powinien organizator marszu. Ale te nasze nacjonalisty bojowe są tylko w pysku , gdy są w przewadze liczebnej i w kominiarkach. jak trzeba ponieść konsekwaencje swych czynów to ...nikogo nie ma

 • konus33

  Oceniono 5 razy -1

  szkoda chłopaków bo w polsce syn mecenasa nie zapłacił za żaden spalony przez 5 lat samochód tylko teraz czubka udaje . a ci chopacy za spalony samochód mają zniszczone życie nie taka ma być kara dla człowieka 20 letniego zwłaszcza że nikogo nie zabił . Pracy nigdzie nie znajdzie bo ma ZK a jeszcze dług którego już nie spłaci do końca życia . Pozostaje mu tylko droga przestępcza i tak zapewne się stanie ci co tutaj z radości skaczą jeszcze kiedyś pożałują jak ich dziecku narkotyki sprzeda albo gorzej bo jasne jest że legalnie pracował nie będzie a żyć jakoś musi . To jest stalinizm w klasycznej postaci skandal . czegolnie odrażające są słowa tej obleśnej gazety że bedą zmagać się z długiem kilka lat co za hipokryzja . ja bym normalnie po takim wyroku i 2 letniej odsiadce zrobił armagedon w siedzibie stacji kłamców Po wskich .

 • klan_fan

  Oceniono 5 razy 3

  Od kiedy to naprawienie szkody to "surowa kara"?
  To powinien być standard!

 • Tom Mac

  Oceniono 8 razy -4

  Zostali zniszczeni za zniszczenie samochodu! Stalin się kłania - sabotaż wybitnej stacji TV.

 • adammichnikoff

  Oceniono 5 razy 1

  Ciekaw jestem na jaką karę skazany zostanie Plichta albo Czarnecki o ile w ogóle dojdzie do skazania w tym pierwszym przypadku a do oskarżenia w drugim. Nie żebym pochwalał palenie wozów transmisyjnych, ale warto zapytać w celu rozjaśnienia pojęcia szkodliwości społecznej czynu we wszystkich tych sprawach.

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 6 razy 0

  Sąd skazał bandytów?
  I dobrze.

  (po chwili)
  No tak, nie są dziećmi adwokata, ani politykami...

 • jan.w2

  Oceniono 12 razy -2

  Maja nauczkę, ze spalenie wozu Tusk Vision Network nie popłaca. Mogli spalić jakieś inne auto, efekt ten sam, a odszkodowanie było by niższe, może nawet odsiadka krótsza, albo nawet w zawiasach. A tak podnieśli rękę na reżimową tevałkę i zostali wzorcowo, przykładnie ukarani.

 • rr-ss

  Oceniono 6 razy 4

  a synalka adwokata jakoś za pierwszym razem wypuszczono wolno a teraz siedzi w psychiatryku. Pewnie mu się upiecze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX