Dwa lata więzienia za spalenie wozu TVN. Jest wyrok

22.05.2014 09:00
Zamieszki na pl. Na Rozdrożu 11 listopada 2011 r. Spalony przez demonstrantów wóz transmisyjny TVN 24

Zamieszki na pl. Na Rozdrożu 11 listopada 2011 r. Spalony przez demonstrantów wóz transmisyjny TVN 24 (Fot. Adam Kozak/Agencja Gazeta)

Surowy wyrok za spalenie wozu telewizji TVN utrzymany. Dwaj 21-latkowie pójdą za kratki na ponad dwa lata i muszą pokryć straty, które spowodowali - 1,5 mln zł.
Mimo złożonej apelacji sąd okręgowy nie okazał wczoraj litości. Społeczną szkodliwość czynu uznał za wysoką, równie duże były straty materialne, a przestępstwo miało charakter chuligański. W takim przypadku zawieszenie kary więzienia stosuje się tylko w wyjątkowych okolicznościach. Sąd ich tu nie znalazł. - Kara jest surowa, ale adekwatna - mówiła w uzasadnieniu wyroku sędzia Iwona Strączyńska. - Miejmy nadzieję, że oskarżeni wyciągną wnioski z tego wyroku.

Raca na Marszu Niepodległości

21-letni Tomasz Juraszyński spędzi w więzieniu 2,5 roku. Sąd uznał go za winnego tego, że 11 listopada 2011 r. podczas Marszu Niepodległości wrzucił zapaloną racę do wozu transmisyjnego telewizji TVN przy pl. Na Rozdrożu, w wyniku czego pojazd doszczętnie spłonął. Sąd uznał też, że pomagał mu 21-letni Damian Popczyk, który podał racę, a gdy sprawca za pierwszym razem nie trafił w samochód, zachęcał: "Rzuć jeszcze raz, spal ten samochód". Usłyszał za to wyrok dwóch lat i miesiąca więzienia.

Dodatkowo Juraszyński został skazany za udział w zadymie podczas derbów Legia - Polonia w 2012 r.

Bardziej dotkliwy jest nałożony przez sąd obowiązek naprawienia szkody. Każdy ze skazanych będzie musiał zapłacić ponad 750 tys. zł. Dwaj młodzi ludzie będą się z tym zmagać zapewne przez długie lata. Wyrok jest prawomocny.Zobacz także
Komentarze (96)
Dwa lata więzienia za spalenie wozu TVN. Jest wyrok
Zaloguj się
 • ender174

  Oceniono 2 razy 0

  tak a synalek prawnika, który spalił kilkanaście aut w warszawie nietykalny i na wolności, polskie sądy są bezwzględne dla slabych, biednych i młodych Polaków...

 • tuchajbeju

  Oceniono 2 razy 2

  zapłacić powinien organizator marszu. Ale te nasze nacjonalisty bojowe są tylko w pysku , gdy są w przewadze liczebnej i w kominiarkach. jak trzeba ponieść konsekwaencje swych czynów to ...nikogo nie ma

 • konus33

  Oceniono 5 razy -1

  szkoda chłopaków bo w polsce syn mecenasa nie zapłacił za żaden spalony przez 5 lat samochód tylko teraz czubka udaje . a ci chopacy za spalony samochód mają zniszczone życie nie taka ma być kara dla człowieka 20 letniego zwłaszcza że nikogo nie zabił . Pracy nigdzie nie znajdzie bo ma ZK a jeszcze dług którego już nie spłaci do końca życia . Pozostaje mu tylko droga przestępcza i tak zapewne się stanie ci co tutaj z radości skaczą jeszcze kiedyś pożałują jak ich dziecku narkotyki sprzeda albo gorzej bo jasne jest że legalnie pracował nie będzie a żyć jakoś musi . To jest stalinizm w klasycznej postaci skandal . czegolnie odrażające są słowa tej obleśnej gazety że bedą zmagać się z długiem kilka lat co za hipokryzja . ja bym normalnie po takim wyroku i 2 letniej odsiadce zrobił armagedon w siedzibie stacji kłamców Po wskich .

 • klan_fan

  Oceniono 5 razy 3

  Od kiedy to naprawienie szkody to "surowa kara"?
  To powinien być standard!

 • Tom Mac

  Oceniono 8 razy -4

  Zostali zniszczeni za zniszczenie samochodu! Stalin się kłania - sabotaż wybitnej stacji TV.

 • adammichnikoff

  Oceniono 5 razy 1

  Ciekaw jestem na jaką karę skazany zostanie Plichta albo Czarnecki o ile w ogóle dojdzie do skazania w tym pierwszym przypadku a do oskarżenia w drugim. Nie żebym pochwalał palenie wozów transmisyjnych, ale warto zapytać w celu rozjaśnienia pojęcia szkodliwości społecznej czynu we wszystkich tych sprawach.

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 6 razy 0

  Sąd skazał bandytów?
  I dobrze.

  (po chwili)
  No tak, nie są dziećmi adwokata, ani politykami...

 • jan.w2

  Oceniono 12 razy -2

  Maja nauczkę, ze spalenie wozu Tusk Vision Network nie popłaca. Mogli spalić jakieś inne auto, efekt ten sam, a odszkodowanie było by niższe, może nawet odsiadka krótsza, albo nawet w zawiasach. A tak podnieśli rękę na reżimową tevałkę i zostali wzorcowo, przykładnie ukarani.

 • rr-ss

  Oceniono 6 razy 4

  a synalka adwokata jakoś za pierwszym razem wypuszczono wolno a teraz siedzi w psychiatryku. Pewnie mu się upiecze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje