Komentarze (243)
Spiegel Online: NATO musi pomóc Polsce i Krajom Bałtyckim w konflikcie z Rosją
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • sexsystem

  Oceniono 13 razy 1

  Putin był bity i gwałcony przez ojca [senior putin pracował w czasie wojny dla nazistów] i szuka retrybucji bólu, który sam dostał w dziecinstwie w odbytnice [podobna historia u hitlera i fritlza].
  Najśmieszniejsze jest to, że to wymachiwanie szabelką przez Władimira jest spowodowane panicznym strachem przed majdanem w Moskwie i ujawnieniem, że towarzysz putin okradł Rosję i Rosjan na 70 mld dolarów. :P i tego się boi Wołodia stąd to odrwacanie uwagi. Rosjanie nie mają na chleb i na wódkę to przynajmniej obudził w swołoczy faszyzm i narodowy socjalizm i wybaczą "władzy kryminalistów i złodziei" korupcję i to ze naród rosyjski dziaduje jak w czwartym swiecie - wystarczy zaobaczyć jak żyja ludzie poza Moskwą to jest Afryka, zresztą w samej Moskwie jest milion bezdomnych dzieci w kanałach :D a złodziej ma 70 mld dolarów i sie bydło nie podzieli :) W Putinie, który był w dziecinstwie bity przez ojca [senior pracował w czasie wojny dla nazistów] i zaszło w nim przeobrażenie się z larwy w płaza, następnie gada, by przeoblec się nastepnie w bydło i dwulicowca politycznego, który gardzi własnym narodem. Na ostatnich dwóch demonstarcjach zabił w sumie 17.-stu Rosjan, o tym to nie napiszesz co?! On morduje i swoich i obcych. Ale wkrótce przyjdzie czas jego procesu, wykonania wyroku i wtedy naród rosyjski przejdzie do spraw bieżących :P

  JEDYNA CO MOZNA ZROBIC I CO WIDZĄ KACZYNSKI I TUSK A CO BYŁO NA TAJNYM ICH SPOTKANIU TO TO, ŻE POLSKA MUSI MIEĆ GŁOWICE TERMOJĄDROWE I SIŁY SPECJALNE ROZLOKOWANE NA TERYTORIUM ROSJI [POJADA JAKO TURYSCI SAMOLOTAMI RESJOWYMI] I BEDA MIELI PLANY WYSADZENIE OBIEKTOW MILITARNYCH "ELIT" GENERALICJI ICH RODZIN, ZATRUJĄ UJECIA WODY BEDA ROSPORWADZAC FAŁSZYWE RUBLE SZERZYC DEZINFORMACJE I NISZCZYĆ ROSYJSKIE ANTETY TV

 • sexsystem

  Oceniono 5 razy 1

  zabrać dotacje unijne je*anym rolnikom i przeznaczyc na militarny budżet spójności

 • jantos51

  Oceniono 9 razy 7

  Nasze rządy wolą bardziej łożyć na państwo watykańskie jak na modernizację naszej armii. Polska musi mieć broń defensywną która skutecznie zniechęci przeciwnika do agresji, ale w armii mamy bazy 101 kościołów garnizonowych z pełnym wyposażeniem oraz super wyszkolonych komandosów watykańskich w sukienkach którzy bronią własnych finansowych interesów a rządzący jak zawsze bez wizji.

 • 250110vk

  Oceniono 4 razy 2

  Sadzac po wypowiedzi szefa NATO, liczyc mozemy na siebie, jesli przywodcy NATO "gubia" gdzies dwadziescia lat i "budza" sie w naglym olsnieniu, czy mozna liczyc na pomoc takich :strategow", facet, najwidoczniej obudzil sie z reka w nocniku i to tylko dzieki piorunom Putina, glosno walcych w jego dom.

 • calli.ocenzurowali

  Oceniono 13 razy 3

  Podstawowe pytanie, jakie ciśnie się na usta czytając ten spieglowo-wybiórczy bełkot brzmi:

  - Po co Putin miałby napadać na Polskę?

  Kto mądry i powie?

 • artur701

  Oceniono 8 razy 0

  W XVI wieku to cała Europa drżała na widok polskiej husarii, dlaczego więc teraz oglądacie się na innych i nie weźmiecie spraw w swoje ręce? Uczcie się od Izraela, mały kraj, ale oni nie dają sobie wejść na głowę arabom.

 • dziad60

  Oceniono 15 razy -1

  Ale sensacja !!!
  to już dawno Snowden ujawnił w PRISM, ze jest umowa ; Moskva- Bialy Dom , ze art 5 NATO nie dotyczy państw nowoprzyjetych z bloku komunistycznego .
  Owszem ani GW ani inne media tego nie ujawniają , gdyż pisanie o NATO straciłoby już sens
  Pamiętacie jak Leppera wyśmiewano o gadanie o talibach w Klewkach!!!
  GW robiła z niego z tego powodu chorego psychicznie!!!
  A teraz rozpisuje sie na ten temat
  NATO nas nie ochroni!! bo taka jest umowa
  Po co nam NATO ?
  Aby kupować zużyta broń od USA i Niemców
  F 16 Leopardy
  Ich złomowanie kosztowałoby kupę forsy a tak USA nam wciskają za kilka mld $
  Bierzemy i płacimy
  Chichot historii
  A dlaczego tarczy Obama nie zbuduje w Polsce?
  bo Tel Aviv zabronił
  Tak tak
  Izrael zawarł umowę z Rosja
  Moskva nie sprzeda Iranowi komponentów do broni jądrowej a Izrael wyda polecenie Obamie wstrzymania budowy tarczy
  A od dawna wiadomo , ze prezydent USA musi robić wszystko co społeczność Żydów amerykańskich mu poleci
  Bracia Kaczyńscy to chłopcy w krótkich spodenkach
  Uważają (li) ze coś znaczą w świecie
  Wszystko odbywa sie ponad naszymi głowami

 • 250110vk

  Oceniono 8 razy 4

  Sytuacja Polski, biorac pod uwage jej polozenie geopolityczne, wymaga silnej, nowoczesnej armii, stalych zabiegow politycznych na arenie miedzynarodowej, niedopuszczajacych do jakichkolwiek sojuszy Rosji z Niemcami, dazenia do osamotnienia Rosji i jej stalego stanu czujnosci i zaangazowania na terenach dalekich od naszych granic.
  Odpowiednie dzialanie naszej dyplomacji sa kluczem do Polski niepodleglej, wspolpraca z USA, jest dla nas sprawa nadrzedna, nie ma i nigdy nie bylo pwenych gwarancji w sojuszach i tak to nalezy traktowac, tylko jako jeden z czynnikow, krore w calosci dadza zadane skutki.
  "Wierzyc", ale stale patrzec na rece tak sojusznikow jak i adwersantow.

 • awakeningto

  Oceniono 9 razy -3

  Czytając ten bełkot trudno nie stracić cierpliwości.Największym współczesnym agresorem w tej chwili są niestety Stany, a nasza histeria jakoby nam coś groziło ze strony Moskwy jest bezsensowna i infantylna. Polityka naszego MSZ i rządu była skierowana na ograniczenie importu gazu przez Polskę i pozostałe państwa UE,którym wmówimy że bezpieczeństwo energetyczne jest priorytetem.Właśnie w tych dniach Rosja podpisała gigantyczny kontrakt na dostawy gazu do Chin na 30 lat na kwotę 460 mld dol. Zastanawiające , dlaczego naród ma cierpić przez głupotę rządzących.

 • georgeb

  Oceniono 13 razy 5

  Dla zachodu jesteśmy tyle warci ile się da z nas wydoic. Oni nam sprzedadzą broń jeśli będziemy ich bronic przed inwazją ruskich. Będą nas wypuszczac przeciw ruskim, ale za naszymi plecami będą sobie z nimi dobrze gruchac i robic złote interesy.

 • feurig59

  Oceniono 8 razy 0

  Putin jest zbyt słaby, żeby po prostu napaść na Polskę, a gdyby miał rozpocząć tego typu "wojnę asymetryczną" co na Ukrainie, to be welcome, podejrzewam, ze mógłby dostać niezły wp..dol...

 • graveheart

  Oceniono 4 razy 0

  Rosja to emeryta któremu kroplówka nie wystarcza.
  Młodzi gotowi stoją na baczność, aby podać pomocną ręke, staremu umierającemu komuś kogo już nie znają.
  Ale dbają.

 • mgrek

  Oceniono 4 razy 2

  Oczywiście że raczej nam nikt nie pomoże ale też nie musimy przebierać nogami bo Rosja i tak tu nie przyjdzie bo nie ma tu interesu , sił , technologi i organizacji a finalnie poniosła by duże/lub bardzo duże / straty. Natomiast czy wejdą do Estonii , Łotwy ? przecież już tam są i robią tam jakieś swoje geszefty ..

 • sselrats

  Oceniono 9 razy 3

  NATO boi sie Rosji.

 • sselrats

  Oceniono 10 razy 4

  A jak ladnie obronili ukrainski Krym?

 • toorin

  Oceniono 6 razy 0

  Dania i USA dowodzą NATO. Cieszmy się.....Jak będą dowodzić takie kraje jak Niemcy czy Francja to wtedy będziemy zmieniać paszporty na rosyjskie.

 • toorin

  Oceniono 4 razy 0

  i znowu te szwabki. Dobrze że nie dowodzą NATO.

 • nie_chce_ale_musze2

  Oceniono 8 razy -2

  PRZY PIERWSZEJ WOJNIE SWIATOWEJ TEZ MIELISMY ZAPEWNIONA POMOC W RAZIE ATAKU

 • alfalfa

  Oceniono 47 razy 29

  Oczywiście, że to fikcja. Liczyć możemy tylko na siebie.
  A.

 • ledwozip

  Oceniono 24 razy 4

  Jeśli nawet Amerykanie chcieli by pomóc, to Niemcy zablokują "aby nie wzmagać napięcia".

 • psyhodelic

  Oceniono 7 razy 1

  Zjednoczona Europa przegrała !!! Chciała zademonstrować USA, że jest mocarstwem i da sobie radę bez jej pomocy, ale okazało się że król jest nagi. Musi minąć co najmniej 2 pokolenia zanim Europa się naprawdę zjednoczy.

 • tretone

  Oceniono 7 razy 1

  Akurat zagrożenie zbrojnego, regularnego konfliktu w granicach UE z udziałem Rosji jest znikomy. Nie ma sensu wydawać środków na tradycyjnie rozumianą obronność. Ale już kontrwywiad i wojska specjalne to obszary, które powinny być wzmocnione.

 • anarchisten

  Oceniono 17 razy -7

  Kiedy Ci ludzie otrzeźwieją i w końcu zobaczą prawdziwego wroga jakim są .żydo-faszyści bandercowcy?

 • iremus

  Oceniono 11 razy 1

  Spiegel Online: NATO musi pomóc Polsce i Krajom Bałtyckim w konflikcie z Rosją
  _______________________________________________________________________
  Ciekawe komu tak bardzo zależy do sprowokowania wojny Rosji z sąsiadami? A może udostępnić korytarz aby Ruscy przyjebali prowokatorom?

 • villiers

  Oceniono 9 razy 1

  Dlaczego go pobiłeś ?
  Ja mu oddałem ,bo on mi groził .

 • chrisraf

  Oceniono 17 razy -9

  Och ci pisarczycy... tak mozna tez odwrocic kota do gory ogonem. To wlasnie Amerykanie ida na wojne z Rosja, nie odwrotnie. Amiki wlozyli 5 mrd. $ w przewrot DEOMKRATACZNIE wybranego prezydenta.
  Robote pozytecznych idiotow wykonali Sikorski, Kaczynski & Co. Czas aby im zabrac zapalki...

 • vinogradoff

  Oceniono 16 razy 4

  Od dawna wiemy ze o priorytetach startegii wojennej NATO decyduja ZALOZENIA a wiec dosc swobodne i frywolne typowanie sobie WROGA przed ktorym NATO ma sie bronic i tu takim idealnym wrogiem jest oczywiscie Rosja no bo przeciez nie Monaco co jest zrozumialym samo przez sie. Znamy tez strategie obronna USA z okresu sprzed II wojny swiatowej kiedy to potezna USA maila ZALOZENIA, ze ma sie bronic przed atakiem z Pludnia a wiec niby to Mocarstwo Mexik na konikach i w kapelusie mialo ich atakowac i pewnie w celu Anexji a od Polnocy Canada mialby atakowac USA na saniach zaprzezonych w renifery a sily zbrojne USA liczyly 240 000 slabo wyszkolonych Soldatow, ktore Polska moglaby rozwalic w drobny mak w trymiga. Amerykanski Sztab generalny pracowal pelna para nad tymi strategiami obronnymi wynikajacymi z wczesniej przyjetych ZALOZEN, Bog wie na podstawei jakich to rozumnych kryteriow . Identycznie jest i dzis w NATO, ze przyjmuje sie jakies obledne Zalozenia o zagrozeniu ze strony Rosji tak jakby pan Putin byl niesmiertelny i mial rzadzic jeszcze Rosja przez 50 lat. Tymczasem polityka Rosji jest bardzo logiczna, sensowna i latwa do przewidzenia i nie ma w niej ani planow ani nawet ambicji podboju Europy i jej rusyfikacji. Przyjmujac i anrzuicajac reszcie takie ZALOZENIA NATO moze wymusic na tych krajach czlonkowskich zwiekszenie budzetow obronnych na zakup uzbrojenia z USA no bo nie z Maroka czy Mosambicku a na tych zamowieniach ubogaca sie silnie wlasciele firm zbrojeniwoych, ktorzy ,, tak naprawde ,, rozdaja akrty w USA-nskiej demokracji i decyduja o tym KTO tam bedzie u wladzy a KTO pisze pamietniki i wspomnienia. Na ten cyniczny chwyt nie daja sie nabrac NIEMCY jako Narod myslacy a wiec i przywodcy Niemiec tez sa przeciw gdyz szanuja wole SUVERENA i to bardzo boli tam w NATO.

 • villiers

  Oceniono 23 razy -11

  Zapamiętajcie sobie raz na zawsze ciołki matowe ,że Rosja nigdy nie wkroczyła do Polski bez naszego wyraźnego zaproszenia . Nawet na 17 września pracowaliśmy usilnie będąc w zmowie ( jeszcze 1938 r. wspólne polowania ) z Hitlerem w sprawie napaści na ZSRR. ( w czasie trwania wojny w gabinecie ministra Becka , wisiał portret Hitlera )

 • a.k.traper

  Oceniono 18 razy 2

  Bardzo głupawe rozważania w porównaniu z realnym zagrożeniem a ludzie chwiejni emocjonalnie to kupuja i wymyslaja równie bzdurne teorie.

 • leser.1

  Oceniono 7 razy -5

  Rozsądny komentarz.
  Pamiętajmy, że nikt nie chciał umierać za Gdańsk.
  Przyjecie Polski i reszty sierot po sojuzie do Unii i NATO to cena, jaką zapłacił Zachód za odsunięcia pola bitwy od swoich granic.
  Pole bitwy to eufemizm na strefę nienadającą się do życia.
  Na krajobraz po ataku jądrowym.

  Obie strony już dawno określiły, że najbardziej naturalną granicą między Zachodem i sovietami jest linia Wisly.
  I tam zaplanowały położenie zapory jądrowej.

 • jakobhorner

  Oceniono 12 razy -2

  Ukraina przez 23 lata wolności udowodniła nie że na tę wolność nie zasługuje. Okradziona przez pseudoelity, bezhołowie i burdel, na każdym miejscu łapówa, groźba i bieda; człowiek postsowiecki patrząc wstecz na ZSRR może jedynie płakać. Dlaczego tenże postowiecki człowiek miałbym z miłością patrzeć na kraj za który ani nie walczył, którego najczęściej wcale nie chciał i który - rękami rodaków - poniża go, glanuje?

 • artois12

  Oceniono 5 razy -3

  Układ Jałtański może być martwy, ale jego duch jest żywy i zrozumiały dla dyplomacji wszystkich jego stron. Tutaj jest strefa szelfowa rosyjska, mentalnie i kulturalnie obca Europie Zachodniej i odległa jak Kuryle. W okrasie osłabienia Rosji nieco dalej wpływamy, ale gdy się wzmacnia, odpływamy. RP też to doskonale rozumie, dlatego tak rozpaczliwie szuka sposobu, aby amerykański patron nieco bardziej przysunął swoje wojsko. O Polskę mało kto dba i mają ją za takiego samego klienta jak Ukrainę. Próżne złudzenia, że za Warszawę ktoś zechciałby umierać.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 11 razy 1

  Dyskusja taka powinna toczyć się za zamkniętymi drzwiami, fakt obywatele mają problem aby się tego dowiedzieć, ale taki sam problem mają wrogowie

 • hare-hare

  Oceniono 18 razy -6

  no kiedy przyjdą ruskie i zrobią porządek z tym PO-PIS-ującym się chamstwem?

 • janek-007

  Oceniono 13 razy 5

  Tak zwany West, włącznie z USA, były ogłupiane przez dziesięciolecia przez media i tzw. picenikow albo jak kto woli gadające głowy o tzw. 'peace dividend' po upadku ZSRR. Gdzie jest ten tzw. 'peace diwidend' z pewnością nie w tzw. West ale w kieszeniach banksterow i neoliberalno-neokonserwatywnych tzw. 'inwestorów zagranicznych'. Najwyższy czas dla tzw. West, Zachodu, żeby się obudzić i zacząć gruntownie i od podszewki reformować neoliberalno-neokonserwatywny przekręt i wrócić do liberalizmu z prawdziwego zdarzenia tego z przed Nixona, Reagana i Thatcher. Czasu pozostało nie wiele na prawdziwe reformy tzw zachodnich i nowych demokracji. Neoliberalizm to żadna demokracja, to dyktatura banksterow i tzw. zagranicznych inwestorów.

 • konus33

  Oceniono 8 razy -2

  niemcom już się marzy pole bitwy na terenie polski jak nie pomogą to powonnismy puścić ruskich na zachód niech walcza w niemczech a naszym gwarantem bezpieczeństwa powinna byc broń atomowa

 • antybiurokrata

  Oceniono 13 razy -1

  Jeszcze raz. Conchita Wurst to tajna broń Zachodu. Takie ubezpieczenie przed najazdem Ruskich.

  Jak Ruscy mają do wyboru napaść na Austrię albo napaść na np. Bułgarię, to na pewno po obejrzeniu tego nie napadną na Austrię.

  Bułgaria: www.youtube.com/watch?v=OLt8If39AjM
  Austria: www.youtube.com/watch?v=lnqyNXJFkQU

 • crakow111

  Oceniono 13 razy 3

  nie ma co liczyc na pomoc europy oni maja swoje wlasne sprawy .

 • papaleon

  Oceniono 2 razy 0

  Co ty masz w głowie ze takie brednie piszesz

 • seneka_ml

  Oceniono 8 razy 6

  Niemcy pomagają sprzedając swoje Leopardy

 • hildebrant666

  Oceniono 15 razy -7

  Moskale będą tu najdalej za 15 lat, zachód nie kiwnie palcem. Jestem tego pewien i obym się mylił.

 • kamyk39

  Oceniono 6 razy -6

  ani żadnego ustępu

  - wiec chyba nie przyjado?
  (w 39 tysz muwili, ze bydo, inno wyngiel byl)

 • druit

  Oceniono 210 razy 120

  historia polski mowi jasno- nikt za polske nie umieral i nigdy nie bedzie umieral mimo roznych traktatow. wiec jesli ktos dzis mowi, ze np niemiaszki za nas beda z ruskimi walczyli to mowie wprost, ze jest nie spelna rozumu. oni przeciw nam budowali rurociag po baltyku ale zablokowali nasze porty, ze wieksze statki po prostu nie moga byc przyjmowane. amerykanie za nas beda umierac? sprzedali nas po drugiej wojnie, na ofsecie nas wydymali rowno, na iraku takze, w afganistanie znow nas dymaja... francuzi? ten narod pierwszy spie... i poddaje sie... tak samo wlosi... angole? wydymali nas w 39tym, po wojnie takze, mimo ze jednach churchill byl za tym aby polska byla wolna od ruskich. to tez nas sprzedal za spokoj. wiec przepraszam jesli ktos mysli, ze nato nam cos gwarantuje... to niech chocby spojrzy na ta tarcze antyrakietowa jaka miala byc w polsce. ile nas to kosztowali kasy za wyzsze ceny gazu, ropy od ruskich wlasnie za to ze owa tarcza miala u nas powstac... i co powstala? czy cos z tego mielismy? dymaja nas zawsze i wszedzie!

 • rezun-one

  Oceniono 10 razy -6

  Właściwie to bardzo dobrze, główne uderzenia atomowe pójdzie na Niemcy.
  Na nasze ziemie wystarczą Rosyjskie siły konwencjonalne.

 • andy180812

  Oceniono 12 razy -2

  ludzie nie rozumieja ze rosja nigdy juz zadnego zachodniego panstwa nie bedzie okupowac toz to same problemy, faszyzm, nienawisc do rosji, postrzeganie jej jako cos gorszego, malostkowosc i ludzie ktorzy jedza hamburgery popijaja je Cola i nie umieja ani tanczyc ani spiewac. zachod nie ma nic do zaoferowania. rosyjscy carowie tego nie rozumieli i brali na zachodzie co popadnie, baltycka psiarnie, sprzedajna polske (patrz magnaci) albo ozieblych Finow na ch... rosji to wszystko!!!

 • gregoson

  Oceniono 191 razy 47

  W obronie Polski przed Ruskimi najbardziej zaangażuje się I Holenderska Brygada Homoseksualna i II Niemiecki Korpus Muzułmański. Liczymy też na Duński Dywizjon Wojsk Desantowo-Islamski oraz III Bojową Eskadrę Kajaków Litweskich.

 • alex.schmid

  Oceniono 259 razy 193

  W obecnej sytuacji -przynajmniej patrząc na scenariusz ukraiński poważnie zagrożone mogą być republiki bałtyckie - zwłaszcza Łotwa i Estonia mające spore mniejszości rosyjskojęzyczne. W Polsce na dzień dzisiejszy jakiegoś realnego zagrożenia rosyjską interwencją nie ma ale dobrze jest dmuchać na zimne w dalszej perspektywie.
  Dlatego też obecną sytuację powinniśmy wykorzystać najbardziej jak się da do osiągnięcia własnych celów związanych ze zwiększeniem możliwości obronnych kraju w przypadku zagrożenia ze wschodu. Obecną sytuację powinniśmy wykorzystać w staraniach o rozmieszczenie na terenie Polski systemów obrony antyrakietowej - czemu to tak bardzo sprzeciwiała się w ostatnich latach Rosja. Możemy również śmielej domagać się od naszych sojuszników dostępu do innych nowoczesnych technologii wojskowych i dotacji na własne nowoczesne programy wojskowe. Takie jak choćby czołg PL-01 concept. Dlaczego mamy budować go własnymi siłami za własne pieniądze skoro mogą również inni nam się do tego dołożyć - jęsli projekt jest dobry i przyszłościowy? Na tej samej zasadzie na jakiej rządy państw NATO dokładają się do projektów badawczych nad nowoczesnymi amerykańskimi myśliwcami.
  Na pewno nie zaszkodzi nam przynajmniej jedna stała baza wojsk NATO na naszym terytorium, najlepiej gdzieś na północnym wschodzie kraju :)

 • aghrra

  Oceniono 22 razy -2

  Ruska agentura jak srocjaliści srocjaldemokraci lewusy zieloni pacyfiści i cała reszta tych pożytecznych idiotów skutecznie rozbroili NATO w Europie Należy więc zadać pytanie jeżeli Amerykanie nie pomogą to kto i czym będzie tej Europy bronił ? Może środowiska LGTB Greenpeace i narkomani Jeżeli Europa nie zostanie wyrwana ze szponów biednych głupców to przebudzenie nastąpi dopiero z ruskim buciorem na gardle i lufą kałacha w tyłku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX