Legutko: Gender to ideologiczna zaraza. W moim małżeństwie to ja gotowałem. I nie robiłem z tego ideologii

"Uniwersytety są raczej lewicowe i propagują gender jak opętane", a Władysław Bartoszewski bardzo się przyczynił do schamienia sfery publicznej". To cytaty z ostrego wywiadu, którego europoseł PiS Ryszard Legutko udzielił "Rzeczpospolitej". Profesor w bardzo stanowczych słowach krytykuje też Radosława Sikorskiego.
"Genderyzm stał się oficjalną doktryną UE. Pakują tę ideologię wszędzie, do każdego dokumentu, niezależnie od tego, czego dotyczy" - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", prof. Ryszard Legutko.

Jak twierdzi europoseł PiS, w jego domu to on spełniał niektóre role tradycyjnie przypisywane kobietom, a jego żona - mężczyznom, tzn. on gotował, a żona "biegała z młotkiem".

"Za genderyzmem mogą iść i często idą represywne regulacje prawne"

"Ale nigdy nie przyszło nam do głowy, żeby z tego robić ideologię. (...) Tymczasem usiłuje się nam wmówić, że dziewczynka, która chce zostać pilotem samolotu pasażerskiego, nie pójdzie tą drogą, jeśli w podręcznikach przeczyta zdanie, że "mama krząta się po kuchni". Przecież to kompletna bzdura" - podkreśla Legutko.

Według Legutki "za genderyzmem mogą iść i często idą represywne regulacje prawne oraz gigantyczny aparat cenzurujący wszystko, co się da". Profesor podaje przykład Szwecji. - Tam, jeżeli ktoś nie pójdzie na coroczną paradę homoseksualistów, będzie miał wielkie nieprzyjemności. Zupełnie jak u nas za czasów PRL, gdy ktoś nie poszedł na pochód pierwszomajowy - twierdzi Legutko.

Bartoszewski? Skoro nazwał nas "bydłem", można go uznać za "pastucha"

Europoseł przyłącza się też do krytyki Władysława Bartoszewskiego. Według niego Krystyna Pawłowicz "nie ma za co przepraszać" Bartoszewskiego (posłanka PiS nazwała go "pastuchem" - red.). "Profesor Pawłowicz powiedziała rzecz logicznie nie do odparcia: jeżeli, jak stwierdził kiedyś Bartoszewski, my, czyli PiS, jesteśmy bydłem, to zgodnie z wypowiedzianymi przez niego słowami można go uznać za pastucha" - kwituje Legutko. I dodaje, że jego zdaniem Władysław Bartoszewski "przyczynił się do schamienia debaty publicznej".

"Tusk uzależnił nas od Rosji i sparaliżował polskie siły zbrojne"

Legutko skomentował też sejmową debatę o polityce zagranicznej. Jego zdaniem Radosławowi Sikorskiemu "należały się cięgi za to, że przez lata systematycznie minimalizował zagrożenie rosyjskie". Jako argument profesor podaje fakt, iż pod koniec 2013 r. szef MSZ podpisał porozumienie z Siergiejem Ławrowem, regulujące warunki współpracy między Polską a Rosją.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (85)
Legutko: Gender to ideologiczna zaraza. W moim małżeństwie to ja gotowałem. I nie robiłem z tego ideologii
Zaloguj się
 • sigm_0

  0

  przyznał się, że gotuje, znaczy ma skłonności homoseksulne

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 1 raz 1

  legutko,jak nie wiesz co to jest gender to zapytaj p.dr.hab.J.Kochanowskiego z UW.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 1 raz 1

  legutko,to po co wziąłeś sobie taką połowicę,rogów czasem ci nie przyprawiała?

 • przyganiacz

  Oceniono 1 raz 1

  Legutko: Gender to ideologiczna zaraza.

  Gender to nie ideologia tylko teoria naukowa, bardzo dobrze sprawdzająca się zwłaszcza wśród katolickiego kleru, a podobno także w małżeństwie Legutki. Profesor powinien odróżniać ideologię od teorii, chyba że jest głąbem dotkniętym przez naukowy exit, do sypialni w europarlamencie. Ideologią jest w znacznym stopniu każda religia, a w wielkim stopniu katolicyzm. To jest ideologiczna zaraza...

 • jedyny_twardziel

  0

  Oj Genderowcy !
  Weźcie coś od głowy,
  Bo od Was może
  Zarazić się zdrowy.

 • lspi

  Oceniono 2 razy 0

  Europoseł i ponadto profesor UJ oraz oszołom pisowski w komentarzach swych daje wyraz swemu poziomowi intelektualnemu .Dorównuje więc tej samej klasie co posłanka Pawłowicz, ,baba ciemna i umysłowo ograniczona.

 • Karol Kojro

  0

  www.youtube.com/watch?v=WbETrDesvXA#t=411
  PODAJ DALEJ ! niech wszyscy wiedzą.

 • plautilla

  Oceniono 8 razy 0

  Podzielam pogląd prof. Legutko. Ideologia gender wykorzystywana jest do tworzenia libertyńsko-lewicowej wizji świata, w której rodzina przedstwiana jest jako coś opresyjnego. Nadrzędnym celem jest zniszczenie tożsamości dziecka, kobiety, mężczyzny, rozmontowanie rodziny, zlikwidowanie oparcia jednostki we wspólnocie rodzinnej i całego systemu moralnego. Gender podważając tożsamość płciową człowieka ułatwia rewolucję homoseksualną, którą przez instytucje międzynarodowe chcą przeprowadzić ci, co faktycznie rządzą światem. Męstwo, dzielność musi zniknąć, żeby ten 1% najbogatszych utrzymał swą władzę przez długi czas nad resztą świata.

 • wuem43

  Oceniono 7 razy -1

  Legutko to typowy dupowłazca, lizus kaczej dupy i tyle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX