"Kwaśniewski wart 1-2 pkt proc."? Kalisz: Palikot twierdzi, że nie wypowiedział tych słów. A w rzeczywistości... [NAGRANIE]

Zamieszanie wokół wywiadu "Czas Kwaśniewskiego już minął", opublikowanego przez "Gazetę Wyborczą". W dzisiejszym poranku TOK FM Ryszard Kalisz w rozmowie z Janiną Paradowską stwierdził, że Janusz Palikot zapewniał go, że słów dot. wartości Kwaśniewskiego nie wypowiedział i że "to interpretacja osób, które ten wywiad przeprowadziły". Jednak z nagrania wynika co innego.
Chodzi o rozmowę, która Agata Nowakowska i Dominika Wielowieyska przeprowadziły z Januszem Palikotem, a opublikowała poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza" pod wiele mówiącym tytułem "Czas Kwaśniewskiego już minął". "Kwaśniewski w roli patrona legendy sprawdza się znakomicie, ale na pytanie, czy miałby dziś pełnić jakieś funkcje, nasi wyborcy mówią: nie. Jego czas jako czynnego polityka już minął" - mówi w wywiadzie Janusz Palikot. A dopytywany przez dziennikarki o to, ile warta jest marka Kwaśniewskiego, Palikot stwierdza, że "1-2 punkty procentowe".

"Mówił, że tak nie powiedział"

Wypowiedź musiała wywołać niezadowolenie, bo w dzisiejszym "Poranku" TOK FM Ryszard Kalisz, który był gościem Janiny Paradowskiej, podważył te słowa wywiadu. - We wtorek rozmawiałem z Januszem Palikotem bardzo szczerze. Powiedziałem mu swoją opinię i on powiedział, że nie do końca tak powiedział, nie mówił o procentach i nie autoryzował wywiadu. To jest interpretacja osób, które ten wywiad przeprowadziły - wyjaśniał dziś Kalisz.Czy to wynik nieporozumienia czy próba przerzucenia odpowiedzialności na dziennikarki? By wyjaśnić sprawę, "Gazeta Wyborcza" publikuje nagranie rozmowy Wielowieyskiej i Nowakowskiej z Januszem Palikotem (słowa padają od 3.50 min).Wielowieyska mówi, że jak już politycy przesłuchają nagranie, oczekuje od nich obydwu przeprosin za wprowadzenie w błąd słuchaczy i czytelników oraz za zwalanie winy na dziennikarzy.

Więcej o:
Komentarze (13)
"Kwaśniewski wart 1-2 pkt proc."? Kalisz: Palikot twierdzi, że nie wypowiedział tych słów. A w rzeczywistości... [NAGRANIE]
Zaloguj się
 • zyks

  Oceniono 4 razy 2

  Podstawowa zasada: patrzeć w oczy i iść w zaparte. Żona dorwała cię z dziewuchą w łóżku: kochanie, masz halucynacje. Kalisz:" nic takiego nie powiedział, nie do końca tak powiedział, nie mówił o procentach i nie autoryzował wywiadu. To jest interpretacja osób, które ten wywiad przeprowadziły". Następuje opublikowanie nośnika. Dłuższa cisza. Potem: mamy wątpliwości co do autentyczności tej taśmy, itp. Palikot - plecie, co mu ślina na język przyniesie a potem łże. Kalisz - uważa bardziej na to co gada, ale łżę tak samo :)))

 • pyffello114

  Oceniono 2 razy -2

  Nigdy nie przypuszczałbym, że Kalisz i Palikot potrafia byc takim krętaczami.
  Widac gołym okiem, że ta tak zwana "lewica" europejska schodzi na psy:
  Schroeder: SPD
  Kwaśniewski: SLD

 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy 3

  Palikot zerwał z PO, aby tworzyć "nową jakość". Ludzie to w znacznym stopniu kupili, bo Ruch Palikota wprowadził swoich ludzi do Sejmu. Teraz w ramach "nowej jakości" pościągał do koalicji Twój Ruch Europa Plus w skrócie TREP, "nowe twarze" w postaci byłych aparatczyków z PZPR i SLD w osobach Rycha Kalisza i Marka Siwce. Te dziewice polityczne podepszeć próbuje (próbował) kolejnym "nowicjuszem" politycznym, Olem Kwaśniewskim. Ponieważ zrobił się straszny bigos i już nie bardzo "wódz" wie who is who, zaczyna się chłopisko pultać i wmawiać, że czegoś nie mówił, choć mówił, tudzież został źle zrozumiany. Coś mi ta retoryka niejakiego J.Kaczyńskiego przypomina. Czyżby to ma być następny sojusznik po przerżniętych wyborach do PE, Panie Pali...

 • baby1

  Oceniono 4 razy 2

  Jak mówił nasz prezydent tysiąclecia - Lech Wałęsa - są plusy dodatnie i plusy ujemne. W przypadku koalicji z Palikotem, akurat Kwaśniewski jest wart - 2%. Ta partia jako tako funkcjonowała bez tego całego barachła z dawnych działaczy SLD. To trochę tak jakby Rydzyk wszedł w koalicję z PO.

 • dziadekjam

  Oceniono 10 razy 6

  Jak Palikot wywali się na tych wyborach, to pewnie odwali kolejną woltę, i w wyborach parlamentarnych wystartuje z PiS.

 • dziadekjam

  Oceniono 2 razy 0

  Jak Paligłup wywali się na tych wyborach, to pewnie odwali kolejną woltę, i w wyborach parlamentarnych wystartuje z PiS.

 • w_pracy

  Oceniono 5 razy -1

  Wielowieyska oczekuje przeprosin, pieniędzy, całusów po stopach i willi pod miastem. Nie za darmo dzień w dzień jako obiektywny komentator rzeczywistości pisze jak to Palikot jest zły, okropny i biednych księży nęka, Tuska obraża, rząd krytykuje, do piachu z nim! A w ogóle to ma minut pięćdziesiąt procent poparcia.
  Zenada pani redaktor.

 • michu-najlepszy

  Oceniono 3 razy -1

  A co to ma za znaczenie jakie słowa polscy politykierzy wypowiadają, gdyby polityk popełnił gafę słowną byłaby to dla niego jakaś ujma, ale jak może jeszcze bardziej się z błaźnić jakiś pajac który chodził z ogromnym członkiem publicznie po studio telewizyjnym , pedalstwo wychwalał księży od pedofilów wyzywał i ubliżał wszystkim którzy nie akceptowali jego zdania lub nie zachwycali się jego majątkiem, który zdobył na ludziach chorych ( alkoholikach) bo nikt inny tego świństwa co produkował do ust by nie wziął . On nie może stanąć nawet koło tych meneli, na których się dorobił, bo Oni są biedni chorzy zagubieni ale honorowi.
  Z poważaniem

 • proteusz33

  Oceniono 5 razy -1

  Kłamczykot jak zwykle wszystkiego się wypiera,nawet OZON-u

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX