Palikot o Adamku: Z takim człowiekiem chce pan iść do Europy? To kompromitujące

14.05.2014 21:27
- Z takim człowiekiem chce pan iść do Europy? Chce pan zrobić z Polski pośmiewisko, być przeciwko wszystkim standardom, które teraz obowiązują? - pytał szef Twojego Ruchu. Janusz Palikot nawiązał w ten sposób do wypowiedzi Tomasza Adamka, który jest za egzorcyzmowaniem gejów. - Odwoływanie się do Jezusa w przypadku wizji, jaką na co dzień raczy nas Janusz Palikot i jego partia, to Himalaje hipokryzji - bronił kandydata szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.
Początek rozmowy polityków rozstał zdominowany przez doniesienia o powiązaniach Aleksandra Kwaśniewskiego ze spółką związaną z byłym prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem.

- To pokazuje prawdziwe oblicze Aleksandra Kwaśniewskiego: tam, gdzie są pieniądze, kończy się idea. Czym innym są oświadczenia telewizyjne i wielkie "halo polityczne", a czym innym to, kiedy się liczy pieniądze spływające na konta. Tego typu postawa to w jakimś sensie sprzeniewierzenie się tym wartościom, o których oficjalnie mówił i głosił Kwaśniewski, jeżdżąc na Ukrainę. Szkoda, że to ukrywał - mówił Zbigniew Ziobro.

- Aleksander Kwaśniewski dzisiaj na konferencji razem z Ryszardem Kaliszem wyjaśnił w tej sprawie, że ta spółka jest spółką ukraińską i wydobywa gaz na terenie Ukrainy, czyli dobrze dla Ukrainy - bronił prezydenta Janusz Palikot. Jak dodał, właściciel spółki został wyrzucony przez Janukowycza z rządu Azarowa za konflikt z byłym prezydentem Ukrainy. - Nie moją rzeczą jest go tłumaczyć w tych wszystkich aspektach. Zwracam tylko uwagę na to, że on był tam doradcą, czyli kimś, kim były prezydent ma prawo być - dodał.

"Z takim człowiekiem chce pan iść do Europy?"

Kolejnym tematem, który podzielił gości Moniki Olejnik, była zacytowana przez prowadzącą wypowiedź kandydata do PE Tomasza Adamka. - Gejostwo to choroba, a egzorcyzmy to dobre rozwiązanie dla geja. Wynosisz z domu Pana Boga, chodzisz do kościoła, uczęszczasz do spowiedzi świętej. Wtedy diabeł nie ma możliwości dostać się do twojej duszy - mówił pięściarz w TVN.

- Z takim człowiekiem chce pan iść do Europy? Chce pan zrobić z Polski pośmiewisko, być przeciwko wszystkim standardom, które teraz obowiązują? Tego pana nauczył Jezus Chrystus i Pismo Św., że z takim szacunkiem odnosi się do osób inaczej myślących? - atakował Palikot. - To jest kompromitujące. Ja już pomijam język, jakim ten człowiek mówi, ale ten fundamentalizm ideologiczny... To jest coś, co Polskę ośmiesza - mówił o kandydacie Solidarnej Polski.

- Odwoływanie się do Jezusa i chrześcijaństwa w przypadku tej wizji, jaką na co dzień raczy nas Janusz Palikot i jego partia, to są Himalaje hipokryzji. Natomiast odwołując się do kandydatów, z którymi idziemy do PE - oni są na pewno na wyższym poziomie kulturowym niż pani, która zajmuje się kulturą... Ewa Wójciak z Poznania, która wyzywała Ojca Św. Franciszka po jego wyborze - mówił szef SP.

Ziobro stwierdził też, że poglądy dotyczące homoseksualizmu są prywatną sprawą członków partii, choć partia publicznie nie popiera ich aspiracji do "przywilejów", jakimi są np. związki partnerskie.

"Europa tak, dziwactwa nie"

Liderzy obu ugrupowań nie zgadzali się również w kwestii priorytetów w PE. - Polska potrzebuje głębszej integracji europejskiej, a Solidarna Polska jest temu oczywiście przeciwna. My uważamy, że bez integracji Polska jest m.in. mniej bezpieczna. Konieczne jest też wprowadzenie euro jako swojego rodzaju tarczy antyrakietowej. Polska potrzebuje też zaawansowanych technologii, żeby najsłabiej zarabiający ludzie zarabiali więcej. Do tego potrzeba kogoś, kto ma plan gospodarczy - mówił szef Twojego Ruchu.

Palikot dodał też, że Polska potrzebuje świeckiego państwa, bo "nadmiar wpływów Kościoła blokuje rozwój naszego kraju", przez co stajemy się mniej innowacyjni.

- Europa tak, dziwactwa nie - odpowiedział Ziobro, zapytany, dlaczego Twój Ruch nie powinien znaleźć się w PE. - Mam tu na myśli sferę gospodarczą i kulturową, np. politykę antywęglową, którą Europa samodzielnie forsuje wbrew wszystkim, którzy myślą o swoich interesach - również kosztem Polski - wyjaśniał szef ugrupowania. W kolejnej części rozmowy bronił też energetyki opartej na węglu kamiennym, dowodząc, że jego wydobycie może być tańsze, a polskie zasoby są największe w Europie.

- Owszem, polska energetyka jest oparta w dużym stopniu na węglu kamiennym, ale my go sprowadzamy z Rosji, bo nasz węgiel jest za drogi. Jaki to ma sens? Nie dość, że w ten sposób wzmacniamy Rosję, to jeszcze płacimy za zniszczenie naszego środowiska - kontrował Palikot.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
Komentarze (133)
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 311 razy 245

  nie przesadzaj pan panie palikot

  adamek aż taki głupi nie jest

  szybko się nauczy jak podbić kartę i postawić krzyżyk na liście

 • tetradrachma

  Oceniono 140 razy 120

  Norwid mówił "Polacy to może i naród, ale żadne społeczeństwo", a Fryderyk II "Polacy to Irokezi (barbarzyńcy) Europy". Obaj mieli rację bo 90 % Polaków to juz nie dzicz ale - w swej masie - niecywilizowana, ciemna ....gawiedź. Z niej wywodza sie pasozyty politycy i kapłani.

 • vomitorium1

  Oceniono 124 razy 104

  "Chce pan zrobić z Polski pośmiewisko, być przeciwko wszystkim standardom ... "
  panie palikot
  a jaka jest różnica między standardami ziobry i adamka ?
  (i dlaczgo ziobro go wybrał ?)

 • ochujek

  Oceniono 93 razy 85

  Niech Adamek zacznie uzdrawiać księży pedofilów. Ręcznie. Zyska rozgłos i poparcie.

 • elkipan

  Oceniono 78 razy 60

  Ja myślę, że powinni dać sobie po plaskaczu.
  Inaczej atmosfera niezdrowa zostanie...
  kurna

 • 11lech

  Oceniono 66 razy 54

  Adamek to symbol ciemnego katolicyzmu w Polsce - obita na ringu głowa nie potrafi logicznie mówić i myśleć .Palikot to jedyny odważny i w pełni niezależny polski polityk

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 71 razy 45

  Z takim człowiekiem chce pan iść do Europy? Chce pan zrobić z Polski pośmiewisko, być przeciwko wszystkim standardom, które teraz obowiązują?

  No , no , europejskie standardy , wpisać się na listę i pojechać na miasto , a dieta leci na konto bankowe

  "Co najmniej jeden polski europoseł jest zamieszany w aferę z wyłudzaniem pieniędzy z Parlamentu Europejskiego - ustalił DZIENNIK. O skandalu Bruksela huczy od chwili, gdy pojawiły się przecieki z tajnego raportu w tej sprawie. Bo unijni audytorzy odkryli, że eurodeputowani kradną znaczną część ze 140 mln euro rocznie, jakie dostają na utrzymanie asystentów. "

  Panie Palikot on się waszego fachu bardzo szybko nauczy , dajcie mu szanse , on też nauczy się kraść jak na prawdziwego polityka przystało , i nie narobi wam wstydu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje