Gugała krytycznie o młodych: Politycy to dla nich kościane dziadki, więc głosują na Korwin-Mikkego

- Swoje sondażowe sukcesy Janusz Korwin-Mikke zawdzięcza młodym, których polska polityka nie zagospodarowała - mówił w Poranku Radia TOK FM Jarosław Gugała z Polsatu. Jego zdaniem młodych jednak stać na więcej. - W Polsce potrzebna jest strategiczna wizja, która porwie ludzi, a nią stworzyć może tylko młode pokolenie. A ono milczy - mówił.
- Skąd sondażowy sukces Janusza Korwin-Mikkego? - pytał swoich gości w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski.

- Istnieje bardzo duża, niezagospodarowana grupa młodzieży - stwierdził Jarosław Gugała, szef "Wydarzeń" Polsatu. - Oni uważają, że PiS, PO, nie mówiąc o SLD i PSL, to partie staruszków, kościanych dziadków, które nie mają ich pokoleniu nic do zaoferowania. Ci młodzi ludzie odbijają się od ściany do ściany, szukają miejsca, w które mogliby wejść ze swoim światem, ze swoimi postulatami. Mieli Palikota, ale kiedy z partii lewacko-ekscentrycznej stał się partią starego establishmentu SLD i buduje swoje poparcie tylko na antyklerykalizmie, szukają czegoś innego. No i znaleźli drugiego guru, którym jest Korwin-Mikke - zauważył.

"Wygłosiłeś oskarżenie młodego pokolenia!"

- Problem z młodymi jest taki, że oni deklarują, ale nikt z nich na wybory nie pójdzie. Bo nie będzie miał czasu oderwać się od iPhone'a - dodał Gugała. - Wygłosiłeś oskarżenie młodego pokolenia - zauważył Wojciech Maziarski, publicysta "Gazety Wyborczej". - Jeśli oni są w stanie płynnie przejść od Palikota do Korwin-Mikkego, to oznacza, że sami nie wiedzą, czego chcą, nie mają poukładane w głowach - wskazywał.

Zdaniem Tomasza Wróblewskiego z Warsaw Enterprise Institute, think tanku Związku Przedsiębiorstw i Pracodawców, Kongres Nowej Prawicy płynie na fali popularności całej europejskiej prawicy. Która zamiast tworzyć wspólnotę europejskich narodów, woli ograniczyć się do wspólnoty gospodarczej. - To jakaś kontrpropozycja. I możemy wpychać tych ludzi do kotła kontestatorów, niewiedzących, co robią. Po części to może prawda, ale jeśli narodowe partie chcące zdestabilizować Unię Europejską, zdobędą 30 proc. głosów, to już realna siła polityczna - wskazywał.

"Rozbudziliśmy nadzieję wśród młodych, że świat będzie leżał u ich stóp. Nie leży"

Maziarski zaznaczył jednak, że nie należy łączyć sukcesów KNP z europejską ofensywą skrajnej prawicy. - To inne procesy. Stara Europa to świat, który przez lata był zamożny, dostatni, syty, żył w poczuciu bezpieczeństwa. Nagle ono się załamało i prawica szuka wytłumaczenia, dlaczego do tego doszło - wskazywał.

- A to nie są młodzi Polscy, kiedy stawia im się do wyboru: emigracja albo minimalna pensja? - dopytywał Wróblewski. - Polska nie była przez lata zamożnym krajem, nie jesteśmy w tej psychologicznej sytuacji - przekonywał Maziarski. - Rozbudziliśmy nadzieję wśród młodych: idźcie na studia, a świat będzie leżał u waszych stóp. Nie leży. Więc to ta sama grupa - zaznaczył Wróblewski. - Oczywiście to objaw frustracji, ale on przechodzi w pewien system - dodał.

"Współczuję młodszym ode mnie"

- Współczuję młodszym ode mnie o 30 lat. Ciężko jest mieć 20 lat - stwierdził Gugała. - Czekam jednak z utęsknieniem, aż młodzi się obudzą. Bo to pierwsze pokolenie, które nie ma konfliktu z rodzicami. Oni zaakceptowali nas, to, co zrobiliśmy. i trochę się na tym wieźli. Czekam, aż się obudzą i zaczną się sami organizować, mówić coś i proponować - wskazywał.

Publicysta zarzucił młodym, że biernie "siedzą i klikają w iPhone'y". - W polskiej polityce brakuje pozytywnej wizji. Istniejące silne partie tylko się krytykują. Potrzebna jest strategiczna wizja, która porwie ludzi, a nią stworzyć może tylko młode pokolenie. A ono milczy - skwitował Gugała.

Więcej o:
Komentarze (29)
Gugała krytycznie o młodych: Politycy to dla nich kościane dziadki, więc głosują na Korwin-Mikkego
Zaloguj się
 • uwagiluzne

  0

  "Współczuję młodszym ode mnie o 30 lat. Ciężko jest mieć 20 lat - stwierdził Gugała. "
  Jeżeli 50-latek mówi coś takiego, to musi być już naprawde źle :)

  Pan Gugała oskarża młodych o bierność - osoba z pokolenia, która na "transformacji" dobrze zarobiła, ustawiła się, i z tej wygodnej pozycji prowadzi ostrzał młodego pokolenia. A to pokolenie, po 25 latach obserwowania "transformacji", która, według surowej oceny profesora Kowalika stworzyła "jeden z najbardziej niesprawiedliwych ustrojów społecznych, jakie zna historia powojennej Europy", nie ma złudzeń. Niech Pan spróbuje - bedąc anonimowym społecznikiem - stworzyć nową partię w tym kraju. Natknie się Pan na mur, powie to Panu każdy, kto próbowal. Karty na scenie politycznej zostały rozdane już dawno. Co zostało? Rozmowy ze znajomymi, pisanie na forach (zero wpływu na rzeczywistośc). Gdzie niby jest platforma głosu pokolenia? Kto niby chce ich wysłuchać?

  Oskarżanie młodego pokolenia o bezczynność jest żałosne - WASZE pokolenie zrobiło wszystko, żeby im zamnąć usta i pokazać, że uczciwy, ciężko pracujący człowiek jest frajerem.

 • mariami

  Oceniono 2 razy 2

  No taaak, mumiozo z muszką, to nie jest kościany dziadek, tylko młody przywodca co porwie tlumy. Dajcie spokoj, fanują sie nim na zasadzie zgrywy i błazeńskiej negacji. Czego tu sie doszukiwac.

 • mr_ess

  0

  oddaje

  www.facebook.com/oddaje

 • mr_ess

  0

  Oddajemy?

  www.facebook.com/oddaje

 • rokko

  Oceniono 3 razy -1

  Korwin-Mikke - zacięty antykomunista, który za komuny należał do ZMS i SD, piewca przedsiębiorczości, który nigdy nie prowadził firmy, a teraz nieprzejednany przeciwnik Unii, który stara się zostać prominentym eurokratą.
  Mnie przekonał. ;-)

 • m.arco

  Oceniono 1 raz -1

  Trzeba młodym przypomnieć, że rozsądna polityka gospodarcza PiS otworzyła rynek pracy i nagle w Polsce od lat zrobiło się pełno miejsc pracy co Tusk konsekwentnie ukrócał.

 • proteusz33

  Oceniono 3 razy -1

  I co się tak Gugała dziwisz ?
  Wczoraj się urodziłeś ?
  Przecież Donek to typowa wazelina

 • iremus

  0

  Gugała krytycznie o młodych: Politycy to dla nich kościane dziadki,....
  .......... raczej kościelniane dziadki a reszta narodu to takie zwykłe kościelne dziady.

  OTAKE POLSKE walczył ich guru z ikoną w klapie.

 • sharn1

  Oceniono 16 razy 12

  Kombinują i kombinują, zamist uczciwie przyznac, że zwyczajnie młodych juz nie da dłużej robić się w ch..ja. Nas (do 40 kazdy jest młody :)) ) nie obchodzą juz przepychanki między jednymi złodziejami a drugimi, gdzie najważniejsze jest kto jest kurduplem a kto nie, kto ma wilcze oczy, kto kogo obraził a kto co obiecał i tego nie dotrzymał.
  Nas interesują FAKTY, a te zmiataja całą tą bandę do śmietnika: zarówno PO jak i PiS że PSL czy SLD nie wspomnę.
  Dostaję list z OFe i mam jasno napisane, że mi skardziono w imieniu prawa ponad 50 tysięcy złotych. to jest fakt. Dostaje informację, że ojciec mimo ponad 50 lat pracy i płacenia składek ZUS nie dostanie się przez najbliższe kilka lat na operację. To jest fakt. Widzę na dokumentach że zarabiam kwotę X , w dostaku pracodawca płaci za mnie dodatkowo, a na konto mi wpływa trochę ponad połowa tego. Gdzie reszta szmalu??? To jest fakt.
  Widzę siedzibę ZUSu ze szkła i stali, główne miejsca zarezerwowane dla limuzyn urzedników (parking dla petentów na ulicy), a jednoczesnie mówia mi że ZUS zbankrutuje - to jest fakt.
  Słysze że premier obiecuje obniżki podatków, uproszczenie prawa, reformy, a nie dostaję z tego absolutnie nic. To jest fakt.
  od mlodych ludzi wymaga się dzisiaj wykształcenia, skuteczności, wyników w pracy. Są poddawani nieustannej ocenie i rankingom. Praca musi byc wydajna, szybka i tania.
  Jednocześnie cały aparat państwowy działa na całkowicie innych zasadach. Promuje się kolesi i rodzinę, system jest niewydolny, urzedasy kombinuję i lamią własne prawa i zasady. Niektóre instytucje działają identycznie jak 20-30 lat temu.

  Jak więc młody człowiek ma się zwyczajnie nie wkur..ić?????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX