Terlikowski: Bezdzietni z wyboru pasożytują! Powinni płacić odpowiednio wyższe podatki

Postawa osób, które nie chcą mieć dzieci, to "postawa pasożytów" - uważa Tomasz Terlikowski. Naczelny portalu Fronda.pl przekonuje, że bezdzietni powinni płacić odpowiednio wyższe podatki, które pozwolą "naprawić społeczne szkody, jakie ich bezdzietność wywołuje".
"Czas na zmianę perspektywy: to wielodzietni dają, a państwo i bezdzietni z wyboru pasożytują!" zatytułował swój tekst Terlikowski. Dalej pisze: "Wiem, że ten tytuł wywoła skandal. Mam świadomość, że jest on radykalny, ale mam dość budowania wrażenia, że państwo i społeczeństwo robi łaskę wielodzietnym przyznając im jakieś udogodnienia".

Naczelny Fronda.pl wyjaśnia, że jego zdaniem "wielodzietność i wielodzietni zwyczajnie się państwu opłacają". "To nasze dzieci bowiem - określane niekiedy potomstwem "dzieciorobów" - będą pracować na emerytury dla 'dziecionierobów', dla rozmaitej maści 'podwójnych singli', konkubentów czy nawet niekiedy małżonków, którzy z własnej woli (bo o nich mowa, a nie o tych, którzy dotknięci są głębokim cierpieniem bezdzietności) nie chcą mieć i nie mają dzieci" - pisze Terlikowski.

Terlikowski: Niech bezdzietni płacą wyższe podatki

Terlikowski zwraca uwagę, że VAT na produkty dziecięce oraz jedzenie jest bardzo wysoki i "nie trzeba być geniuszem", aby stwierdzić, że w wielodzietnej rodzinie płaci się tego VAT-u więcej.

Dalej czytamy: "Tych pieniędzy i zysków, a także przyszłości społeczeństwa, pozbawiają nas i nasze państwo, ci którzy świadomie i dobrowolnie rezygnują w małżeństwie z posiadania dzieci. (...) Ich postawa jest postawą pasożytów, które odrzucają zobowiązania wspólnotowe, a jednocześnie chcą z dóbr jakie ta wspólnota daje korzystać. I tylko ślepiec może tego nie dostrzegać".

Co zdaniem Terlikowskiego państwo powinno zrobić z tymi, którzy są "pasożytami"? Najlepiej, aby płacili odpowiednio wyższe podatki, które pozwolą "naprawić społeczne szkody, jakie ich bezdzietność wywołuje".

Cały wpis Terlikowskiego na portalu Fronda.pl >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (505)
Terlikowski: Bezdzietni z wyboru pasożytują! Powinni płacić odpowiednio wyższe podatki
Zaloguj się
 • li_lah

  Oceniono 1 raz 1

  Bezdzietni pasożytują??? Czy on może mi to wytłumaczyć jakoś logicznie? Na kim pasożytuję, jeśli pracuję i zarabiam dobre pieniądze, nie biorę zasiłków i nie prosze się o komunalne mieszkanie?
  To kobiety w ciąży pasożytują siedząc na L4 w ciąży a potem nie pracując rok i dłużej - bo dziecko!!!!! to jest pasożytnictwo za moje podatki!

 • hdk123

  0

  iście Stalinowski pomysł (Bykowe). Polsce gratulujemy prawicy!

 • tibarngirl

  Oceniono 2 razy 2

  Fajnie, czyli nie dość, że nikt mnie nie chciał oraz odradza się mi zajść w ciążę z powodów zdrowotnych, to mam jeszcze płacić podatek z tego 1000 zł które zarabiam na rękę....

 • papyr

  0

  Wielodzietność się państwu opłaca? Na przykład wielodzietność Romów się Słowacji opłaca? Idź stuknij się pan w głowę.

 • owli

  Oceniono 1 raz 1

  Po pierwsze, najpierw zapewnij człowieku młodym godną pracę z której będą mieli możliwość utrzymać siebie i rodzinę, Po drugie zastanów się dwa razy co pleciesz, wychowałam się w rodzinie wielodzietnej, wsparcie jakie było na dziecko to groszowe sprawy, rodzice charowali żeby móc godnie żyć i dzieci utrzymać, więc nie pitolcie za przeproszeniem o tym jak wielce rodziny wielodzietne są wspierane, jak same podręczniki w szkołach zmieniały się co roku a jak piątce dzieci kupisz kąplet książek do szkoły z wyprawką to możesz zapomnieć o jakichkolwiek planach.

 • rugged1

  Oceniono 1 raz 1

  Boże, chroń nas przed takimi ludźmi!!!
  Czasem człowiek sadzi, ze ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduję się, ze ta studnia nie ma jednak dna!

 • dyskootantka

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież Terlikowski odmawia prawa posiadania dzieci tym, którzy chcą skorzystać z in vitro, więc te jego dywagacje są cokolwiek niespójne. Chyba, że zamierza zaglądać ludziom do łóżek i badać przyczyny bezdzietności. Ale to już chyba nie te czasy.

 • vomitorium1

  Oceniono 1 raz 1

  "Postawa osób, które nie chcą mieć dzieci, to "postawa pasożytów" - uważa Tomasz Terlikowski."
  a tu bóg
  szczęscja nie dał

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX