Marek Migalski nie został wpuszczony na Białoruś

12.05.2014 06:11
Marek Migalski podczas losowania numerów dla list kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego

Marek Migalski podczas losowania numerów dla list kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Europoseł Marek Migalski, który wraz z dwoma współpracownikami starał się w nocy wjechać na Białoruś, nie został wpuszczony do kraju. Według jego relacji białoruska straż graniczna miała go poinformować, że odmowa wjazdu jest spowodowana decyzją Rosji.
Celem wizyty był protest przeciwko przetrzymywaniu białoruskich więźniów politycznych i odwiedziny u ich rodzin. - Wieźliśmy ze sobą koszulki ze zdjęciami Mykoly Statkiewicza i Alesia Bialackiego oraz białoruskie flagi - powiedział parlamentarzysta.

Na granicy w Brześciu europoseł został poproszony o opuszczenie pociągu. W strefie tranzytowej poinformowano go, że jego współpracownicy mogą jechać dalej, natomiast on - nie. Migalski powołuje się na białoruską straż graniczną, która miała mu oświadczyć, że odmowa wpuszczenia go na teren Białorusi jest spowodowana decyzją Rosji.

Migalski usiłował wjechać na Białoruś na podstawie normalnego paszportu, wykorzystując fakt, że ze względu na mistrzostwa świata w hokeju nie jest potrzebna wiza. Później próbował użyć paszportu dyplomatycznego.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
Komentarze (48)
Marek Migalski nie został wpuszczony na Białoruś
Zaloguj się
 • zyks

  0

  Europoseł z kaczej (pańskiej) łaski. A łaska pańska na pstrym koniu jeździ :((

 • zyks

  0

  Koszulki wiózł, flagę też... Ten pajac wiedział, że go nie wpuszczą i liczył na jakieś echo w mediach - rozpaczliwie chciałby znowu do Brukseli. Nic z tego, Mareczku, echo słabiutkie. A Uniwersytet Śląski za tobą nie tęskni, oj nie :((

 • villiers

  Oceniono 4 razy 2

  Czy jest kraj gdzie nie nasr....śmy ?

 • mark85

  Oceniono 4 razy 4

  Prawidlowo,zakaz objac w Polsce miejsca publiczne.

 • chi_neng1

  Oceniono 4 razy 4

  Wreszcie ktos go wyczul ...
  To moze u nas tez dopatrza sie tego samego i zaczna stosowac te same metody?

 • henryabor

  Oceniono 2 razy 2

  Należy się jedynie dziwić, dalczego parlament UE nie wszczął postępowania dyscyplinarnego wobec tego palanta za publiczne spalenie flagi państwowej?!

 • anton_pl

  Oceniono 4 razy 4

  Pewnie specjalnie tam pojechał żeby go nie wpuścili - ale z drugiej strony może dziwić że tak małą fisz nobilitują zakazem...

 • jackie53

  Oceniono 6 razy 4

  Debilu!!! Ciebie nawet Białorusini nie chcą wpuścić do kraju! I po co ci to było kretynie? Lepiej było siedzieć w PiSie i buty czyścić Jarkowi - byłby chociaż z ciebie jakiś pożytek!

 • sikura

  Oceniono 6 razy 4

  Na Księżyc też aut bo Marsjanie też go nie kazali wpuścić. Do "Gnidowa" droga otwarta dla gnid.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje