Marek Migalski nie został wpuszczony na Białoruś

12.05.2014 06:11
Marek Migalski podczas losowania numerów dla list kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego

Marek Migalski podczas losowania numerów dla list kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Europoseł Marek Migalski, który wraz z dwoma współpracownikami starał się w nocy wjechać na Białoruś, nie został wpuszczony do kraju. Według jego relacji białoruska straż graniczna miała go poinformować, że odmowa wjazdu jest spowodowana decyzją Rosji.
Celem wizyty był protest przeciwko przetrzymywaniu białoruskich więźniów politycznych i odwiedziny u ich rodzin. - Wieźliśmy ze sobą koszulki ze zdjęciami Mykoly Statkiewicza i Alesia Bialackiego oraz białoruskie flagi - powiedział parlamentarzysta.

Na granicy w Brześciu europoseł został poproszony o opuszczenie pociągu. W strefie tranzytowej poinformowano go, że jego współpracownicy mogą jechać dalej, natomiast on - nie. Migalski powołuje się na białoruską straż graniczną, która miała mu oświadczyć, że odmowa wpuszczenia go na teren Białorusi jest spowodowana decyzją Rosji.

Migalski usiłował wjechać na Białoruś na podstawie normalnego paszportu, wykorzystując fakt, że ze względu na mistrzostwa świata w hokeju nie jest potrzebna wiza. Później próbował użyć paszportu dyplomatycznego.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
Komentarze (48)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 146 razy 120

  Panie Migalski , Rosjanie to o pana istnieniu nawet nie wiedzą , a nie wpuścili pana Białorusini bo świrów to oni mają swoich i przyjezdnych nie potrzebują

 • jarekwien

  Oceniono 110 razy 94

  Wszystkim nam na zdrowie wyszloby, gdyby go do Polski tez nie wpuszczali.

 • fakiba

  Oceniono 116 razy 90

  Decyzję o nie wpuszczeniu Migalskiego na Białoruś podjęto w Moskwie bo poprosili ich o to Koreańczycy z północy bo go Kim nie lubi . Facetowi już kompletnie wali dekiel

 • pawl68

  Oceniono 62 razy 52

  Zobaczyła żaba, jak konie kują, i sama nogi podstawia...

 • bakoy

  Oceniono 54 razy 40

  A czy jest ktoś w Polsce kto wpuścił by do własnego domu kogoś z taką gębą?

 • lu_kaczu_szenko

  Oceniono 39 razy 35

  poslowie SP sa w aktualnie w stanie drgawki przedwyborczej. Wiedza ze to juz ich ostatnie tchnienia na cieplych europosadkach i niedlugo odejda w niebyt. I dlatego tak nerwowo sie zachpwuja

 • qq.44

  Oceniono 34 razy 30

  A może pan poseł po ostatnich narzekaniach na wysokie zarobki w parlamencie UE chciał się nająć na fizycznego w jednym z białoruskich kołchozów ?

 • micki11

  Oceniono 29 razy 25

  Do niedawna jako poseł PiSu był cytowany codziennie, Migalski to powiedział a tamto zrobił , a tu kupke. Może czas na notę dyplomatyczną w obronie tego cymbała ? Każdy sposób na wydurnienie jest dobry.

 • dd_

  Oceniono 13 razy 11

  Prawdziwy męczennik za sprawę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje