Komentarze (255)
Ten '89 rok... Pamiętacie, co wtedy robiliście? Ostatni moment na wysłanie zdjęć [PRZEŚLIJCIE NAM ZDJĘCIA]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • marne

  Oceniono 2 razy 0

  CHCIELIŚCIE to macie ,podziękujcie Walesie

 • marne

  0

  NIEROBY I LEWUSY

 • marne

  Oceniono 1 raz -1

  TO NIE BYŁ KOMUNIZM A SOCJALIZM i nie skończył Sie tylko zszedł do podziemi...I NADAL KRADNIE

 • hanklo

  Oceniono 3 razy -3

  smierdzace lenie polskie. Dziedziczni alfonsi i ku...wy ociagajace lfuita murzynom. Nic nie potrafiacy niudacznicy. Czekam az PIS wygra i pozdychacie z glodu bo to wam sie nalezy. Smierdzacy chu..e. Slawa Ukrainie

 • Jan Kowalski

  Oceniono 2 razy 2

  Ja pamiętam jak dziadek rano do mnie powiedział :
  " W nowym kraju się dzisiaj obudziłeś "

 • bobomegadzida

  0

  Metalmania 89 , mecze kochanego Ślązeczka na Oporowskiej

 • 13perun

  Oceniono 9 razy 3

  Skoro w tym "strasznym i zbrodniczym komunizmie" było tak źle to czemu Polacy mnożyli się jak chomiki ?
  Czyżby widzieli przyszłość dla siebie i swego potomstwa ?
  A uprzejmie przypomnę, że w PRL jak w każdym normalnym kraju, można było łatwo skorygować ewentualną wpadkę ;-)

  A w tej cudownej bogołojczyźnianej "wolnej i bogatej" Polsce jakoś nie chcą się rozmnażać ? - a wpadki łatwo nie skorygujesz ...
  Bo gdy tylko uciekną z tego zielonego raju jakoś im wraca chęć na dzieci, co przeczy bełkotowi o "zmianach w mentalności".

  Nie ma lepszego miernika niż dzietność, mogą wam wciskać propagandowy kit - ale w PRL było ludziom lepiej.

  Cała ta "rewolucja'89." jest więc jedną wielką klęską - musiało tak się stać bo opierała się na oszustwie.

 • 13perun

  Oceniono 7 razy -1

  Skoro w tym "strasznym i zbrodniczym komunizmie" było tak źle to czemu Polacy mnożyli się jak chomiki ?
  Czyżby widzieli przyszłość dla siebie i swego potomstwa ?
  A uprzejmie przypomnę, że w PRL jak w każdym normalnym kraju, można było łatwo skorygować ewentualną wpadkę ;-)

  A w tej cudownej bogołojczyźnianej "wolnej i bogatej" Polsce jakoś nie chcą się rozmnażać ? - a wpadki łatwo nie skorygujesz ...
  Bo gdy tylko uciekną z tego zielonego raju jakoś im wraca chęć na dzieci, co przeczy bełkotowi o "zmianach w mentalności".

  Nie ma lepszego miernika niż dzietność, mogą wam wciskać propagandowy kit - ale w PRL było ludziom lepiej.

 • ircyz

  0

  Jaki komunizm? To była socjalistyczna Polska!

 • lob1

  Oceniono 5 razy 5

  Dużo się zmieniło.Brak pracy,mieszkań,bieda ,ludzie grzebią w śmietnikach.żebrzą na ulicach,napadają na starych ludzi,zrywają łańcuszki.A wieczorek strach wyjść samemu na miasto.Kto jest cwany temu się fajnie żyje .Uczciwemu nie .

 • lob1

  Oceniono 5 razy 5

  Była praca,mieszkanie spokój.Byłam na tanich wczasach z rodziną w Zakopanem.Teraz już 17 lat nigdzie nie byłam bo nie stać.

 • lob1

  Oceniono 7 razy 7

  W Polsce nigdy nie było komunizmu.To był Socjalizm.Wyuczyłam się ,miałam dobrą pracę,dobry zarobek,mieszkanie nowe spółdzielcze,samochód,dzieci w przedszkolu i w szkole,wczasy za pół darmo,darmowe kolonie śródroczne.Kolonie zimowe,letnie z pracy i ze szkoły.Czego chcieć jeszcze.Jak ktoś chce pracować i ma porządny zawód to zawsze pracę znajdzie.Ja tam nie narzekałam.Było spokojniej,młodzież inteligentniejsza,dziewczyny nie były tak zdemoralizowane.Nikt nie wyrzucał do śmieci chleba,mebli,dywanów,kołdry,odzież.Teraz na osiedlu po ziemi walają się sterty pieczywa,ubrań.Nie podoba mi się to.

 • krystin9

  Oceniono 5 razy 5

  Wbrew temu, co się mówi, "89 rok nie był taki zły.
  Mój ośmioletni syn grał na swoim pierwszym komputerze Commodore, rozmawiał z kolegami przez popularne wtedy krótkofalówki, jeżdził na BMX.
  Pracy wtedy było w bród, co kto lubił, kwitł handel z Zachodem (i przemyt). To czas, gdy na handlu i przemycie ludzie zdobywali fortuny (Elektromis, Solorz)
  Dramat zaczął się od "91 roku: prywatyzacje, reprywatyzacje, likwidacje zakładów, masowe zwolnienia, bezrobocie rosnące w tempie zastraszającym....
  A stopniowy zalew kraju "luksusem", czyli tanią chińszczyzną to całkiem oddzielny temat....

 • truten.zenobi

  Oceniono 1 raz 1

  1989
  o roku ów kto ciebie widział w polsce i na rusi
  wiedział ze ten burdel źle się skończyć musi....

 • student_zebrak

  0

  to byl panstwowy kapitalizm wedle nomenklatury ojcow rewolucji. Kto posiadal srodki produkcji? Gdzie szly zyski?

 • henio1946

  Oceniono 4 razy 4

  o której wolności piszesz tej do milionów czy do tej co ludzie nie mają za co kupić jedzenia.

 • watyklan

  Oceniono 4 razy 4

  "Wolności"?? Wolność przyjdzie z dniem rozwiązania konkordatu. Od 1989 roku jesteśmy ponownie pod okupacją watykańską.

 • adammichnikoff

  Oceniono 18 razy 14

  Propagandy "osiągnięć i sukcesów" solidaruchów w "wyzwalaniu" Polaków ciąg dalszy. Po 1. komunizm jeszcze się w PL nie zaczął, by czymkolwiek by nie była PRL, to na pewno nie komunizmem; po 2. po 1989 zaczęła się restauracja polskiej mieszanki ludowej dzikiego kapitalizmu i feudalizmu, na czele z reprywatyzacją, prywatyzacją i deklasacją milionów Polaków; po 3. nikt ze znajomych mi ludzi nie poczuł się nagle wolny w 1989, bo też nikt (poza garstką wichrzycieli i nieudaczników, z którymi zresztą "reżim" obchodził się łagodnie) nie był przed tym momentem zniewolony - gdzie niby byliśmy, w Gułagu? w Auschwitz?

  Zapytajcie teraz wszystkich tych, którzy musieli uciec z kraju pod groźbą śmierci głodowej; tych wszystkich bezrobotnych bez prawa do zasiłku; tych wszystkich wsadzonych do więzień z byle powodu (kapitalistyczny sposób na zredukowanie zbędnej siły roboczej); tych wszystkich, których codziennie widzicie w śmietnikach pod swoimi "apartamentami" na kredyt; tych wszystkich, którzy zmarli, bo nie doczekali się w kolejce na rzekomo należne im na mocy konstytucji darmowe leczenie; bo zdechli z nędzy; bo zabiła ich depresja, gdy wyrzucano ich po 50 latach z mieszkania (reprywatyzowanego albo nieopłaconego, bo ich nie było stać); tych wreszcie, którzy popełnili z beznadziei samobójstwo (a jest ich więcej niż zabitych w wypadkach drogowych - 6 tys. rocznie razy 25 lat waszego yebanego sukcesu to jest sporej wielkości miasto). A teraz zdrowie Olka i Bolka, bohaterów tego sukcesu, którym tez nie starcza emerytury i muszą dorabiać u kolegów oligarchów.

 • iremus

  Oceniono 8 razy 8

  Ten '89 rok... Wkrótce mija 25 lat. Pamiętacie, co wtedy robiliście?
  ________________________________________________________________________
  PO prostu każdy coś robił bo miał pracę. Nie wystarczy? Na koniec kwietnia zarejestrowanych było 2 082 000 bezrobotnych. Liczba bezrobotnych niezarejestrowanych jest znacznie większa. Do tego dochodzi ponad 2 miliony młodych emigrantów ale ci nie mają czego wspominać z 1989 roku, bo biegali wtedy za gałą w krótkich spodenkach.
  OTAKE POLSKE walczył największy katolik z ikoną w klapie co to, jak mówią złośliwi, szczał do kropielnicy.

 • ben_k

  Oceniono 7 razy 5

  ja byłem wtedy na wczasach na które zawiózł mnie firmowy autobus i za które w połowie zapłaciła firma, mogłem sobie na nie pozwolić mimo że utrzymywałem z pensji żonę i dwójkę dzieci

 • mario.12

  Oceniono 7 razy 5

  "Czy pamiętam co wtedy robiłem?" Żyłem i byłem człowiekiem, a nie tak jak teraz cyferką w statystykach

 • Ala Ry

  Oceniono 5 razy 5

  Lubię 4 czerwca 1989, bo właśnie wtedy się urodziłam. :)

 • kronikastyropianu

  Oceniono 6 razy 6

  W "wolnej Polsce wszystko wolno. Szeregowiec zostaje generałem , a po 13 latach "służby" ma pełna emeryture wojskową ! Trzeba dodać tylko, że nalezy on do klasy panującej i okupujacej Polskę (prez. L. Wałęsa)
  Oceanograf z wykształcenia i podporucznik rezewy zostaje w 2 lata generałem służby czynnej (prez. L. Kaczyński)
  Można też po 11 godz. szkolenia i zaocznym egzaminie zostać oficerem (raczej "oficerem"), jeśli się jest prowatykańskim harcerzykiem z ZHR-u, a organizującym kurs A. Macierewicz

 • swiatlo

  Oceniono 4 razy 2

  Pamiętam dokładnie gdzie ja wtedy byłem. W Niemczech czekając na dalszą emigrację za ocean. A o polskiej rewolucji czytałem w polskich gazetach na stoisku na dworcu kolejowym, bo na zakup tych gazet szkoda mi było pieniędzy.

 • nedlog123

  Oceniono 4 razy 4

  Skończył się najazd czerwonych a zaczął czarnych. Ale po parunastu latach przynajmniej można było z tego zadupia wyjechać.

 • llollobrygida

  Oceniono 15 razy 15

  Pamiętam. Byłam wtedy na płatnym trzyletnim urlopie wychowawczym, zajmowałam służbowe mieszkanie i ptasiego mleczka mi nie brakło. Potem z mieszkania mnie wyrzucono a urlopy wychowawcze zniesiono.

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 4 razy 2

  początek maja 1989 roku. Trafiam do wojska. W czerwcu `89 roku chińskia armia rozjeżdża czołgami własnych obywateli na Placu Niebiańskiego Spokoju. Oglądam to wszystko w TV w świetlicy wojskowej i mam "opadniętą szczękę" z wrażenia. Oczy widzą a rozum nie przyjmuje do wiadomości tego co widzi. Potem dostaję mundur, przeglądam się w lustrze i też nie przyjmuję do wiadomości tego co widzę. Potem nadchodzą pierwsze wolne wybory w Polsce na które idę i całkowicie świadomie oddaję głosy przeciw czerwonym. Tym razem nie wierzy w to co się stało mój ojciec-czerwoni dostali w d.u.p.ę.
  Kończę wojskową podstawówkę i trafiam do normalnej jednostki wojskowej-najpierw na Żwirki i Wigury a potem już jako kierowca na ul. Oczki. W styczniu nasze samochody (i żołnierze) obstawiają ostatni (jak się potem okaże) zjazd PZPR na którym kazano wyprowadzić sztandar tej organizacji. Rakowski ma taki wyraz twarzy jakby zaraz miał się powiesić gdzieś w kulisach Sali Kongresowej. Wybuchają zamieszki na ulicach. Żołnierze i tabor samochodowy wracają do jednostki w takim stanie, jakby właśnie zostali napadnięci przez talibów. Mechanicy, blacharze i lakiernicy przez cały kolejny tydzień doprowadzają sprzęt do stanu pierwotnego. Komuna zdechła. Radość taka, jakbyśmy odkryli kolejny nowy kontynent na ziemi. Orzeł dostał koronę, zmieniła się nazwa kraju w którym żyję, a gazem do ludzi nie wali już MO tylko Policja. Nadchodzi refleksja-jak to teraz będzie???

 • o0.oo

  Oceniono 3 razy 3

  Przeszedłem ten okres całkiem gładko jak pamiętam bo pracowałem wtedy zagranicą...

 • totapis213

  Oceniono 7 razy 5

  Ja spałem w łóżku, a nasz narodowy bohater konus Jaruś leżał ukryty pod nim.

 • piotrek9542

  Oceniono 1 raz 1

  siedziałem na azylu w Holandii

 • swinton

  Oceniono 5 razy 5

  Ja pisałem listy do starszych osób z bliskiej i dalekiej rodziny oszczegając że oszuści zaczną polować na starszych i wciskać im guwno za gróbe pieniądze.
  Patelnie sprzedają nawet 25 lat później.

 • dzespo

  Oceniono 1 raz -1

  Zaczynamy się jednoczyć w spólnej sprawie,zapraszamy : www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Spo%C5%82eczne-Ojczyzna/549724311792095?fref=ts

 • azja.szechter

  Oceniono 4 razy 4

  ja pamietam z tamtych czasow szalejacego niesiolowskiego pod sztandarem ZCHN-u

 • mm_pisze

  Oceniono 3 razy 3

  Miałem nadzieję. Czas przyszły niedokonany.

 • moga0

  Oceniono 6 razy 4

  pamietam wspaniala pochody 1 majowe , wycieczki z zakladow pracy

 • wizytka1

  Oceniono 9 razy 9

  Ja pamiętam doskonale. Pracowałam w Stoczni Szczecińskiej Piątej co do wielkości na świecie. Po wielu latach premier Tusk obiecał mi w TV, że przyjdą Katarczycy i ją uratują. Do teraz mi nie wytłumaczył o jaki katar chodziło.

 • Wika Ch

  Oceniono 8 razy 8

  a ja w maju zdałam maturę a od 01 czerwca 1989 pracowałam w PLL LOT przy Branie Wyżynnej w Gdańsku, szkolenia na lotnisku i w Warszawie......... to były czasy, szanowano personel naziemny, a teraz>>>> brak słów

 • Wika Ch

  Oceniono 3 razy 3

  A ja w maju zdałam maturę, a od 01 czerwca 1989 zaczęłam pracę w PPL LOT to były czasy, w Gdańsku przy Bramie Wyżynnej i szkolenia na Lotnisku i w Warszawie- szanowano personel naziemny a teraz . brak słów

 • radovan2011

  Oceniono 8 razy 4

  ...co ja robiłem w '89? Byłem zakochany przede wszystkim. Miałem cudowną dziewczynę, ale odległość zabiła nasz związek i jesienią był finisz... Miałem 18 lat, głowę pełną nadziei i marzeń. Za sobą cholernie trudne dzieciństwo. Stary - żołnierz zawodowy chlał, bił, awanturował się, potem rozwód rodziców, oddanie na wieś ukochanego psa... '89 kojarzy mi się z okresem, w którym panował mrok i ciemność. Nocne przejazdy autobusem... To rok kiedy skończyłem zawodówkę i poszedłem do technikum... wieczorowego... W podstawówce i zawodówce byłem outsiderem, metalem, zbuntowanym satanistą, piłem z punkami, biłem się ze skinami... Wszyscy nienawidziliśmy nauczycieli - naszych oprawców. Gościu jesteś zerem - powiedziała kiedyś moja wychowawczyni, p. Nowak... Rok '89 to czas kiedy bujałem się po bazarach z jakimś badziewiem, próbując to opchnąć frajerom... zarobić trochę grosza. To rok kiedy kupiłem odtwarzacz video Akai i magnetofon Hitachi... wow.. jak odpaliłem Napalm Death to milicja przyjechała... To rok kiedy waliłem ćmage, dymałem laski, jarałem szlugi, wywracałem krzyże... Zdjęcia? Jakie qrva zdjęcia? Kto wtedy miał aparat? Zdjęcia mam w głowie... miliard pixeli i 3D.

 • radovan2011

  Oceniono 3 razy 1

  Hmmmm.... co ja robiłem w '89? Byłem zakochany przede wszystkim. Miałem cudowną dziewczynę, ale odległość zabiła nasz związek i jesienią był finisz... Miałem 18 lat, głowę pełną nadziei i marzeń. Za sobą cholernie trudne dzieciństwo i wczesną młodość. Stary żołnierz zawodowy chlał, bił, awanturował się, potem rozwód rodziców, oddanie na wieś ukochanego psa... '89 kojaży mi się z okresem, w którym panował mrok i ciemność. Nocne przejazdy autobusem... To rok kiedy skończyłem zawodówkę i poszedłem do technikum... wieczorowego... W podstawówce i zawodówce byłem outsiderem, metalem, zbuntowanym satanistą, piłem z punkami biłem się ze skinami... Wszyscy nienawidziliśmy nauczyceili - naszych oprawców. Gościu jesteś zerem - powiedziała kiedyś moja wychowawczyni... Rok '89 to czas kiedy bujałem się po bazarach z jakimś badziewiem, próbując to opchnąć frajerom... zarobić trochę grosza. To rok kiedy kupiłem odtwarzacz video Akai i magnetofor Hitachi... wow.. jak odpaliłem Napalm Death to milicja przyjechała... To rok kiedy waliłem ćmage, dymałem laski, jarałem szlugi, wywracałem krzyże... Zdjęcia? Jakie qrva zdjęcia? Kto wtedy miał aparat? Zdjęcia mam w głowie... miliard pixeli i 3D.

 • tosojaja

  0

  Dokładnie pamiętam. Wstałem, zrobiłem siku, umyłem ręce, umyłem twarz, zjadłem śniadanie, zrobiłem kupę. Opowiadać dalej?

 • tototo15

  Oceniono 6 razy 4

  stracilem dziewictwo z nauczycielka niemieckiego i bralem udzial w budowie Kosciola w Koninie, w tej kolejnosci, jako nieletni nie moglem powiedziec o obydwu rzeczach nikomu

 • betik1000

  Oceniono 12 razy 10

  Co ja wtedy robiłam? Hmmm...kończyłam studia i naiwnie myślałam, że świat staje przede mną otworem. Głupia byłam. Upiór zwany reformą Balcerowicza mnie wykończył. I moich rodziców. Zawsze jak myślę o tym roku to go przeklinam. Z całego serca.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 8 razy 4

  Jeffrey Sachs dyktując tow. Balcerowitz'owi w imieniu MFW warunki jałmużny dla Polski, zrobił licznym "swojakom" i koszernym złodziejom sporą przysługę - wystarczy dzisiaj tylko spojrzeć na listę najbogatszych w 3RP i wszystko staje się jasne :)

 • wmc-33

  Oceniono 12 razy 2

  Dobrym kryterium oceny sytuacji jest język i terminologia powstająca do opisania rzeczywistości. Proponuję przypomnieć sobie czysto polskie słowa i terminy powstałe w PRL-u i charakterystyczne dla tego okresu. Można też dla porównania rzucić przykłady słówek i terminów z importu. Parę przykładów dla zachęty

  Słowa i terminy "made in PRL"
  - komitet kolejkowy
  - wyrób czekoladopodobny
  - szynka z indyka
  - przydział na samochód
  - odrzut z eksportu
  - arabeska
  - sklep za żółtymi firankami
  - rzucić towar
  - lewizna

  Słowa z importu ze strefy dewizowej
  - komputer
  - kalkulator
  - procesor
  - czarter
  - konsola
  - opona radialna
  - czek bankowy

 • tomarian

  Oceniono 6 razy 4

  Redaktorku - czy ty wiesz, co to jest komunizm?
  W Polsce nigdy komuny nie było (może jakaś delikatna namiastka)!
  I nie powtarzaj za karierowiczką Szczepkowską takich bredni!
  Przez paru niedouczonych idiotów z IPN coraz więcej młodych myli pojęcia socjalizmu z komuną!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX