Tusk: Nie zawsze kochamy się ze związkami. Władza i związki to dwa różne światy

- W sprawach węgla, mam wrażenie, że jest symbioza interesów rządu i związków zawodowych. Pewnie coś dobrego z tego będzie - powiedział premier Donald Tusk przed ?szczytem węglowym? w Katowicach. W spotkaniu z Donaldem Tuskiem i Januszem Piechocińskim mają uczestniczyć związkowcy i eksperci branży.
- Nie po to tyle energii włożyłem w to, żeby powstawały nowe bloki węglowe w Opolu czy w Jaworznie, żeby na końcu miało się okazać, że będziemy importować węgiel z Kolumbii, Afryki czy przede wszystkim z Rosji - mówił premier.

Nieprawidłowości w spółkach

Tusk poinformował, że pojawia się coraz więcej sygnałów na temat nieprawidłowości przy przetargach i prywatyzacji spółek węglowych. - Tutaj rzeczywiście nie wszystko gra - dodał.

Premier stwierdził również, że podczas "szczytu węglowego" będą rozmawiać o samych kopalniach i o tym, co zrobić, żeby węgiel był tańszy i bardziej konkurencyjny. - Za dużo rezerwy, jeśli chodzi o cięcia na załogach, nie ma. Jest kwestia doinwestowania, mądrego zarządzania, skuteczniejszego nadzoru i udziału związków w strategii - tłumaczył.

Związki zawodowe i władza

- Nie zawsze się kochamy ze związkami. Wiadomo - związki i władza to dwa różne światy. Ale w sprawie węgla mam wrażenie, że jest symbioza interesów. Pewnie coś dobrego z tego będzie - deklarował. Pytany o to, dlaczego to spotkanie zorganizowano tak późno, stwierdził: - Lepiej późno niż wcale.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (159)
Tusk: Nie zawsze kochamy się ze związkami. Władza i związki to dwa różne światy
Zaloguj się
 • marekfru

  Oceniono 2 razy 0

  Ta cala zkorupowana bande szumowin i miernot Tuska rozgonil bym na cztery wiatry .Platforma to szkodnik spleczny .300 zlotych wydobycie na placu detalicznym 850 zl. Kto do h..a zarabia .Ten pie..y rudy gamon szuka pieniedzy .Niech wypieprzy swoich kolesi z interesu a wegiel bedzie kosztowal 400 zl

 • kibic_rudego

  Oceniono 3 razy 1

  Tusk, jak zwykle łże jak bura suka.
  jedni i drudzy to złodzieje oszukujący i okradający Polaków

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 1 raz 1

  KOPIDOŁY górą !
  Kolejnego premiera sprowadziły do parteru. Jeszcze trochę, a okaże się że 14-nastka to mało, potrzeba 15-ki, a może w zmodyfikowanej formie do lubych "geweksów" /takie pewexy dostępne jedynie górniczej braci/ da się wrócić.
  Brawo Premierze Tusku ! Nie dość, że przy znacznym. przyznaję, współudziale niezgusia - Sikorskiego Radusia, zawalona polityka zagraniczna, że ważna niezwykle sprawa niezależności energetycznej postawiona w karykaturalny sposób to jeszcze kapitulacja przed ewidentnie roszczeniowymi postawami wcale nie najważniejszej części, jak to mówiono, klasy robotniczej.
  Błagam, podaj się Pan do dymisji!

 • plautilla

  Oceniono 1 raz 1

  "Przed wyborami sejmowymi ujawnię kwity - kto z polityków wziął łapówkę i ile " . Zapowiedź ujawnienia korupcji polityków z I ligi przez Zbigniewa Stonogę spowodowała, że w trybie natychmiastowym został skazany na 1,5 roku więzienia, choć prokurator chciał jego uwolnienia. Wcześniej przez 2 lata przetrzymywano go w więzieniu. Każdy z nas może być taką ofiarą syndykatu sędziów i prokuratorów z trzymajacymi władzę. Nie zgadzam się, żeby tak traktowano uczciwych obywateli w mojej Ojczyźnie walczących o oczyszczenie Polski z przekupnych drani. www.youtube.com/user/ The Porfirog ; www.youtube.com/watch?v=Pkoy86QyMP8 –Lista złodziei z wiejskiej

 • drozd215

  Oceniono 3 razy 1

  Jest to opowieść o Donaldzie, co razem z inwestorem z Kataru elektrownię budowali.
  A Donald osobiście pomalował komin.

 • drozd215

  Oceniono 3 razy 1

  Nie po to tyle energii włożyłem w to, żeby powstawały nowe bloki węglowe w Opolu czy w Jaworznie, żeby na końcu miało się okazać, że będziemy importować węgiel z Kolumbii, Afryki czy przede wszystkim z Rosji - mówił premier.
  --------
  A to zasługa Donka? Jak słucham czego ten Donald nie zrobił, to się serce kraje, a teraz jeszcze te elektrownie? To on, tam, te kominy malował?

 • asmok6

  Oceniono 3 razy 1

  "W sprawach węgla, mam wrażenie, że jest symbioza interesów rządu i związków zawodowych."

  Szkoda tylko, że zabrakło symbiozy z interesami obywateli tego kraju.

 • kkes

  Oceniono 2 razy 0

  Położył nawet wydobycie takiego surowca.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 4 razy -4

  Jak pokazało ostatnich siedem lat ta ruda świnia gotowa jest do mordowania żeby zarobić kilka złotych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX