Czy sweter i selfie Kaczyńskiego dadzą wygraną w wyborach? "Brak pomysłu na spójną kampanię"

PiS chce, by wybory do PE rozpoczęły ich marsz po władzę. Ale Michał Szułdrzyński z "Rz" ma poważne wątpliwości, czy głosowanie 25 maja skończy się sukcesem partii Jarosława Kaczyńskiego. - Widać brak pomysłu na spójną kampanię. Sztab działa wg starych zasad, że wystarczy Jarosławowi Kaczyńskiemu ocieplić wizerunek. Mam wrażenie, że przesadzają z tym ocieplaniem wizerunku.
Według ubiegłotygodniowego sondażu CBOS, PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego może liczyć na 21 proc. głosów. Więcej wyborców - 29 proc. - chce głosować na Platformę Obywatelską. A to przecież właśnie wybory do europarlamentu miały zapoczątkować odsuwanie Platformy od władzy.

Zdaniem Michała Szułdrzyńskiego, Prawo i Sprawiedliwość zbiera żniwo słabej kampanii wyborczej. - Fakt - sztab wyborczy działa profesjonalnie. Ale moim zdaniem według starych zasad, że wystarczy Jarosławowi Kaczyńskiemu ocieplić wizerunek. I wystarczy. Mam wrażenie, że sztab przesadza z tym ocieplaniem wizerunku - ocenił dziennikarz "Rzeczpospolitej" w "Poranku Radia TOK FM".

Nowa kurtka, sweter, selfie...

Elementem ocieplania wizerunku prezesa Prawa i Sprawiedliwości jest próba zerwania ze sposobem ubierania się Jarosława Kaczyńskiego. Dlatego prezesa PiS przestaliśmy ostatnio oglądać w nieśmiertelnych garniturach i płaszczu. Pojawiły się puchowa kurtka, sweter... Nowy "look" prezesa szybko zrobił karierę, zwłaszcza w mediach społecznościowych.

Sensację wywołało też zdjęcie z Radomia - nazwane "pierwszym selfie Kaczyńskiego".

Gdzie podziała się merytoryczna kampania?

Jak ocenił Michał Szułdrzyński, sztabowcy największej partii opozycyjnej nie mają zbyt wielu dobrych pomysłów, poza marketingowymi chwytami ocieplającymi wizerunek prezesa PiS. - Można oczywiście podgryzać rząd, odcinać się od lewicy, ale ze spotów PiS nie czytam spójnej wizji tego, co chcą zrobić. To zawód, bo przecież to partia, która idzie po władzę. Moim zdaniem widać brak pomysłów na spójną kampanię.Tak złej opinii o działaniach sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości nie ma Agata Nowakowska z "Gazety Wyborczej". - Dość zręcznie prowadzą kampanię mobilizowania swoich wyborców. Patrzę, jak Jarosław Kaczyński w sweterku pisze listy, teraz w sprawie jabłek - wcześniej w sprawie świń. To próba przekonania rolników, podebrania jeszcze kilku procent głosów Polskiemu Stronnictwu Ludowemu. Nagle okazało się, że PiS jest ekspertem w sprawach rolnictwa - mówiła w TOK FM.

Więcej o:
Komentarze (21)
Czy sweter i selfie Kaczyńskiego dadzą wygraną w wyborach? "Brak pomysłu na spójną kampanię"
Zaloguj się
 • viperaursini

  Oceniono 1 raz 1

  Z taką czarną,bezzębną jamą ustną,to można wygrać wybory tylko w Polsce.Ubogi umysłowo elektorat PiS-u,uznaje Jarosławę Kaczyńską za swojego chłopa,bo odzwierciedla on wizerunkowo właśnie swój elektorat:też szczerbaci,też koślawi,też pokraczni,też cofnięci umysłowo....

 • razb1947

  Oceniono 1 raz -1

  PIS i tak wygra wybory do UE i to z bardzo dużą przewagą,nawet bez ocieplania wizerunku gdyż PIS to uczciwa , mądra i bez złodziei i oszustów partia,a PO to już skończona.

 • pogodny100

  0

  Jaroslaw pokaz majtki to wygrasz na maxa.

 • vomitorium1

  Oceniono 4 razy 2

  "Mam wrażenie, że przesadzają z tym ocieplaniem wizerunku."
  też tak uważam
  (może dojść do efektu
  gorącego kartofla)

 • tru_story

  Oceniono 5 razy 5

  "sztabowcy największej partii opozycyjnej nie mają zbyt wielu dobrych pomysłów, poza marketingowymi chwytami ocieplającymi wizerunek prezesa PiS." - yyy, a co ma do powiedzenia Tusk? "Będąc w opozycji, domagałem się niskich podatków. Dziś mogę za to przeprosić" - doj*bał takie podatki, akcyzę itd, że się rzygać chce, a ludzie w dalszym ciągu chcą mu wierzyć. Będą zdychać z biedy, ale pozostaną z kapitanem na tonącym statku.

 • tru_story

  Oceniono 5 razy 3

  Przypomnieliście jakiś wyssany z palca "sądarz" , macie tu aktualny od konkurencji
  "Gdyby wybory do krajowego parlamentu odbyły się teraz, wygrałby je PiS - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej" przez IBRiS Homo Homini. Na partię Jarosława Kaczyńskiego głosowałoby 30 proc. ankietowanych, a na PO - 25 proc. 5 proc. próg wyborczy przekroczyłaby Nowa Prawica Janusza Koriwn-Mikkego.

  Na SLD zagłosowałoby 13 proc. badanych. Nie zmieniło się natomiast poparcie dla PSL, na które wskazuje 5 proc. ankietowanych. Z sejmem pożegnałaby się Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Twój Ruch Janusza Palikota (3 proc. poparcia). Progu wyborczego nie przekracza również Polska Razem Jarosława Gowina (2 proc. poparcia)."

 • 1pirat2

  Oceniono 5 razy 3

  Na pewno pomoże, wygrać siódmy raz z rzędu.

 • bleblecz

  Oceniono 16 razy 10

  Ocieplanie kartofli ma sens wyłącznie w poradnikach kulinarnych!

 • 1ewkas

  Oceniono 10 razy 8

  Oj, jak zalotnie oczka wywraca patrząc na młodego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX