Jeremy Clarkson z "Top Gear": BBC dała mi ostateczne ostrzeżenie

- Jeszcze jedna obraźliwa uwaga gdziekolwiek, kiedykolwiek i będę zwolniony. Telewizja BBC już mi to zapowiedziała - poinformował na łamach "The Sun" Jeremy Clarkson. Przełożeni Clarksona w BBC zareagowali w ten sposób na użycie przez niego rasistowskiego słowa "nigger" podczas programu.
"BBC powiedziało, że jeszcze jedna obraźliwa uwaga gdziekolwiek, kiedykolwiek i będę zwolniony" - napisał dziennikarz w swoim felietonie w "The Sun". "To nieuniknione, że pewnego dnia ktoś gdzieś powie, że go obraziłem, i to będzie na tyle" - dodał Clarkson.

Jak stwierdził, stacja BBC "bardzo przekonująco" poradziła mu, żeby przeprosić. "Przepraszanie za użycie wyrazu na 'n' byłoby tym samym, co przepraszanie za rozpętanie wojny w Syrii. To coś, czego nie zrobiłem" - dodał.

Clarkson się tłumaczy

Chodzi o materiał, w którym Clarkson miał recytować wierszyk ze słowem "nigger" uznawanym za wyjątkowo rasistowskie. Prezenter stwierdził najpierw, że nie użył obraźliwego określenia, a potem oświadczył, że czuje się "zmartwiony i przerażony", że mogło to zabrzmieć tak, jakby posługiwał się rasistowskim językiem.

Po nagłośnieniu zajścia przez "The Mirror" pojawiły się naciski, by Clarksona zwolnić.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (93)
Jeremy Clarkson z "Top Gear": BBC dała mi ostateczne ostrzeżenie
Zaloguj się
 • 0595michal

  0

  Pff nie ma szans, sam Jeremy generuje zbyt duże przychody by go zwolnili.

 • jabberwocky

  0

  W USA nazywanie przez Murzyna białego - białą świnią nie jest rasizmem, w odwrotną stronę to nie działa.

 • yeah_bunny

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzkosc nie zginie w wielkim wybuchu, kosmicznej katastrofie, czy w wyniku epidemii, tylko przez własną głupote albo polityczną poprawność.

 • magic3

  Oceniono 1 raz 1

  Dla mnie czarny to murzyn i tyle. Wara od tego różnym poprawnym politycznie poje...om.

 • kato-rznik

  Oceniono 7 razy -7

  Za jego tępe wypowiedzi i brak szacunku dla kogokolwiek już dawno powinien być wywalony na ryj.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 3 razy 3

  Niech Amerykanie mają kaca za wymordowanie Indian i tłuczenie Murzynów. My nie musimy. Murzyn to Murzyn. Eskimos to Eskimos a nie "mieszkaniec koła podbiegunowego". Rusek to Rusek - mimo że był już Człowiekiem Radzieckim.

 • supertlumacz

  Oceniono 1 raz 1

  Znany tylko Polakom w Polsce bo ci w UK ciężko pracują i nie mają czasu oglądać programów TOP GEAR które prowadzi.

  A jak wcześniejsi BYLI szefowie NATO?

  Linki do cenzurowanych w Polsce wiadomości w komentarzach właśnie na brytyjskim portalu polonijnym
  thepolishreview.co.uk/index.php/nie-lubie-poniedzialkow/956-teoria-alternatywna-czyli-jak-amerykanie-zabili-lecha-kaczynskiego.html

 • pl2512

  Oceniono 3 razy 3

  Pętelka poprawności politycznej się zaciska na szyi cywilizacji europejskiej. Żeby nie było wątpliwości krytykować wolno jedynie samców homo sapiens rasy białej i w dodatku chrześcijan. Ci są winni wszystkiego co najgorsze na planecie.
  Przypomina się obrazek: Szczuka drze morde na Niesioła w programie Lisa za to,że nawał murzyńskich analfabetów idiotami: ,,nie wolno tak mówić, w Europie to zakazane!".
  I tyle w temacie!
  A w programie ś.p. Tadeusza Mosza niejaki Richard Mbewe walnął rasistowski kawał o wyganianiu białych ludzi w koszulach nocnych z ich domów. Zakazali mu występów w TVP? Akurat!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX