Bob Hoskins nie żyje. Aktor znany z filmu "Mona Lisa" miał 71 lat

Rodzina aktora poinformowała, że Hoskins zmarł dziś w szpitalu w wyniku powikłań po przebytym zapaleniu płuc. W 2012 roku brytyjski aktor i reżyser ogłosił, że zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona i w związku z tym przechodzi na emeryturę.
"Jesteśmy zdruzgotani śmiercią ukochanego Boba" - napisali w oświadczeniu członkowie rodziny aktora - żona Linda i czwórka jego dzieci.

Hoskins był laureatem Oscara i Złotego Globa za rolę w filmie "Mona Lisa" z 1986 roku. W 1988 roku wystąpił w pierwszym filmie fabularno-animowanym "Kto wrobił królika Rogera?". Aktor zagrał też kilku przywódców politycznych z czasów II wojny światowej - Nikitę Chruszczowa, Winstona Churchilla, Benito Mussoliniego i Ławrientija Berię.

W młodości aktor wykonywał różne prace m.in. zajmował się wielbłądami w Syrii, pakował owoce w kibucu w Izraelu i był połykaczem ognia w cyrku. Na początku swojej kariery występował w serialach telewizyjnych, później grał głównie w filmach hollywoodzkich.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (9)
Bob Hoskins nie żyje. Aktor znany z filmu "Mona Lisa" miał 71 lat
Zaloguj się
 • seneka_ml

  0

  Modlitwa za umierających bardziej mi się podobał

 • 1ewkas

  Oceniono 11 razy -5

  Już się przestraszyłam, że Anthony Hopkins. Jakoś mało znany był. No ale zawsze szkoda człowieka.

 • rudi_0

  Oceniono 2 razy 2

  Wielka szkoda !
  Ja go zapamietam glownie z roli w "Syrenach" , obok Cher i Winony Ryder...swietny byl !
  I kochal tygrysy...zupelnie jak ja.
  R.I.P.

 • weasel_wiesel

  Oceniono 22 razy -14

  Właśnie podało tę informację Polskie Radio, program 1 - jako GŁÓWNĄ WIADOMOŚĆ o godz.15-tej. Po czym nastąpiło długie rozwinięcie, zajmujące jedną trzecią serwisu informacyjnego. Ten schemat powtarza się wielokrotnie od wielu miesięcy. Osoby o których trudno przypomnieć sobie kiedy i gdzie tworzyły - łączy żydowskie pochodzenie i czujna pamięć redakcji Jedynki (red.naczelny - Kamil Dąbrowa).

 • griswold79

  Oceniono 4 razy 4

  Smutne. I jeszcze jedno: jeśli kopiujecie zachodnie portale to róbcie to porządnie. Hoskins nie ma Oscara na koncie, a jedynie nominacje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX