Tusk: Wiarygodność Piskorskiego nie różni się niczym od wiarygodności jego oświadczeń majątkowych

29.04.2014 14:08
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. TVP Info)

- Nie brałem żadnej pożyczki od CDU - ani jako szef KLD, ani jako zwykły obywatel, ani później jako szef PO. Paweł Piskorski w mojej ocenie prowadzi polityczną kampanię i promocję własnej książki. Niech Piskorski natychmiast przedstawi dowody na swoje insynuacje i kłamstwa - mówił premier Tusk.
- Osoba wskazana przez Piskorskiego, która miała zorganizować tę pomoc od CDU, czyli Jan Krzysztof Bielecki, zapytana przez "Wprost" odpowiedziała, że nie ma to nic wspólnego z prawdą - tłumaczył premier.

Jego zdaniem informacje Pawła Piskorskiego są związane z prowadzoną przez niego kampanią wyborczą do Parlamentu Europejskiego.

"Dokładnie pamiętam, dlaczego wyrzucałem Piskorskiego z PO"

- Nie wykluczam, że jest też trzeci powód, dla którego zdecydował się na zestawienie prawdy, pół-prawd, insynuacji i zwykłych kłamstw. Tym trzecim powodem może być chęć wskazania rządu czy konkretnie mnie jako osoby, która się na nim mści, ponieważ on ma bardzo poważne problemy, także o charakterze procesowym - mówił.

Wiarygodność Piskorskiego nie różni się wg Tuska niczym od wiarygodności jego oświadczeń majątkowych, które - jak mówił premier - stały się w Polsce przysłowiowe. - Ja bardzo dokładnie pamiętam, dlaczego wyrzucałem go z Platformy Obywatelskiej - dodał.

"Nie brałem żadnej pożyczki od CDU"

- Chciałbym, żebyście państwo wiedzieli - nigdy nie kupiłem domu w Sopocie. Jak pisze Piskorski - pierwszego domu, zatem jest domniemanie, że kupiłem wiele domów. Mamy z żoną dwa mieszkania - jedno 60-metrowe, drugie niespełna 40-metrowe - oświadczył premier.

- Nie brałem żadnej pożyczki od CDU - ani jako szef KLD, ani jako zwykły obywatel, ani później jako szef PO - mówił. Tłumaczył też, że nie może wytoczyć procesu Pawłowi Piskorskiemu w trybie wyborczym, bo nie ma przepisów, które to umożliwiają. - Tryb wyborczy dotyczy kandydatów, ja nie kandyduję w wyborach - dodał.

"Nie dostarczę Piskorskiemu dodatkowych atrakcji"

- Widzę, że materiał przygotowany przez "Wprost" jest przygotowany perfekcyjnie i z pomocą prawników. Kiedy rozmawiałem z prawnikami, powiedzieli, że bardzo trudno byłoby przyczepić się do sformułowań typu "słyszałem", "jak powiedział mi pewien przedsiębiorca", "wydaje mi się oczywiste". Szczególnie jeśli wśród świadków są osoby zmarłe - mówił Tusk i dodał: - Okładka tygodnika "Wprost" jest w mojej ocenie oczerniająca, ale nie ma pewności, że wygrałbym taki proces .

- Czy mam iść także do sądu z tygodnikiem "W Sieci" który informuje , że przybijałem "żółwiki" z Putinem i radowałem się z wypadku samolotu? - pytał Tusk. Premier zapowiedział też, że nie zamierza w trakcie kampanii wyborczej wytaczać procesu Piskorskiemu, bo "nie będę dostarczał mu dodatkowych atrakcji".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Komentarze (157)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 181 razy 119

  Piskorski jest tak samo wiarygodny jak jego wciskanie kitu o wygranych kilkaset razy pod rząd w kasynie , jedno i drugie opowieści dla ciemnego ludu

 • fakiba

  Oceniono 142 razy 92

  Mam nadzieję że wreszcie jakiś sędzia sprawdzi wiarygodność Piskorskiego , i to tak dogłębnie

 • jojo148

  Oceniono 103 razy 71

  Piskorski utuczył się jak świnia na Platformie a teraz szuka nowych sponsorów dla dalszego obrastania w tłuszcz

 • gossam.2

  Oceniono 116 razy 68

  Tonący brzytwy się chwyta stad ta książka (nawiasem mówiąc -skąd miał na jej wydanie kasę?). Eurowybory to ostatnia szansa ratunku dla Piskorskiego by nie znaleźć się znów na ławie oskarżonych. Kompletny brak klasy!

 • yupikayey

  Oceniono 55 razy 35

  Palikot - miałeś kiedyś mój głos, ale teraz Twoje konszachty z czerwonymi i piskorskim przyprawiają mnie o mdłości - giń, przepadnij, nie zatęsknię.

 • kongreszydowski

  Oceniono 43 razy 21

  PiS-Kurski.

 • pietrek1960

  Oceniono 60 razy 18

  Biedne PiS-dzielskie , katokołtuńskie kootasy, jedno co możecie, to sobie poujadać.Jedno mnie dziwi dlaczego tak wczytujecie się w to co pisze GW, nie lepiej poczytać gazetę polską.

 • disloyall

  Oceniono 5 razy 5

  Ktos, kto juz 1000sklamal, zwlaszcza przed kazdymi wyborami, ktos kto lamie dawane slowo tak jak ptak sra na drucie, 24 x dziennie

  Ten KTOS z nosem dluzszym jak Rownik Ziemi, ten ktos ZARZUCA INNYM Niewiarygodnosc...no po prostu PARADNE.... Cudne !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje