"Większość ludzi jest zmęczona. Oczekują jakiegokolwiek rozwiązania sytuacji" [RELACJA ZE SŁOWIAŃSKA]

- Widać, że prorosyjscy bojownicy umacniają pozycje. A strona ukraińska prowadzi zwiad wokół Słowiańska - relacjonuje ze Słowiańska Piotr Andrusieczko. Wg korespondenta "Nowej Europy Wschodniej" i pisma "Ukraiński Żurnał", większość mieszkańców miasta jest zmęczona sytuacją. - Oczekują jakiegokolwiek rozwiązania. Wiele osób nie wyraża swojej negatywnej opinii na temat separatystów, bo się boją. Na ulicach jest bardzo wielu ludzi z bronią.
Ukraińskie władze chcą zablokować kontrolowany przez prorosyjskich separatystów Słowiańsk. Jak zapowiedział szef administracji prezydenckiej Serhij Paszynski, miasto ma być "odcięte od wsparcia z zewnątrz".

Świadkiem akcji ukraińskich wojsk był Piotr Andrusieczko, korespondent pism "Ukraiński Żurnał" i "Nowa Europa Wschodnia". - Kiedy pojawiła się informacja, że w okolicy widziane były siły ukraińskiego specnazu, próbowaliśmy ich znaleźć. Mieszkańcy okolicznych miejscowości powtarzali, że widzieli pięć BTR-ów z ukraińskimi żołnierzami. Informację potwierdzili nam też bojownicy Ludowej Republiki Donbasu z jednego z posterunków. Okazało się że 20 km dalej ukraińscy żołnierze już postawili swój posterunek - relacjonował dziennikarz w programie "Połączenie" w TOK FM.

Większość milczy

Ewentualna blokada miast to kolejna odsłona walki o Słowiańsk. Sytuację w mieście od kilkunastu dni kontrolują prorosyjscy separatyści. Ale według Andrusieczki bojownicy nie cieszą się poparciem większości mieszkańców miasta. - Dziś byłem świadkiem, jak kobieta przechodząc obok budynku rady miejskiej, blokowanej przez separatystów, pytała: Co oni zrobili z naszą radą miejską, przed kim chcą nas bronić? Takich głosów w ostatnim tygodniu słyszałem wiele.Jak podkreślał dziennikarz, przeciwnicy bojowników boją się ujawniać swoją opinię. - Na ulicach przecież jest bardzo wielu ludzi z bronią. Większość mieszkańców jest zmęczona tym, co dzieje się w mieście. Oczekują jakiegokolwiek rozwiązania.

Gra nerwów

Atmosfery w mieście na pewno nie poprawiła informacja, że w położonym nieopodal Kramatorsku eksplodował śmigłowiec ukraińskich sił powietrznych. Jak poinformowało Centrum Antyterrorystyczne w Kijowie, maszyna została ostrzelana przez snajpera.

Piotr Andrusieczko sam przekonał się dziś, jak dużą rolę w sytuacji w Słowiańsku odgrywają nerwy. - Kiedy dotarliśmy do posterunku bojowników, posądzono nas, że fotografujemy bez pozwolenia. Cofnięto nas. Ale w końcu przepuszczono. I 20 km dalej trafiliśmy na posterunek postawiony przez ukraińskich żołnierzy. Tam wszczęto alarm, bo wydawało się, że zbliża się mężczyzna z karabinem na plecach. Okazało się że to była torba z maską przeciwgazową. To był dziennikarz. Kazano położyć mu się na ziemię, przeszukano go. Widać, że sytuacja jest bardzo napięta - podsumował dziennikarz.

Więcej o:
Komentarze (15)
"Większość ludzi jest zmęczona. Oczekują jakiegokolwiek rozwiązania sytuacji" [RELACJA ZE SŁOWIAŃSKA]
Zaloguj się
 • stan-1

  Oceniono 6 razy -2

  Waleczni ci Ukraińcy, wróg w kraju a oni sobie pogaduszki urządzają.

 • kalebas

  Oceniono 6 razy -2

  Bo ogólnie rzecz biorąc, życie jest męczące.

 • doni72

  Oceniono 4 razy 2

  Jest zle,sytuacja sie zaognia,a o wielu rzeczach sie nie pisze.Mamy kazdego dnia paplajacych "ekspertow"i codzienna dawke ekspertyz,odpowiednio dozowanych.Mozna dyskutowac,spekulowac i co z tego.Zadajmy sobie proste pytanie kto jest za to cale zlo odpowiedzialny.

 • red.kris

  Oceniono 7 razy -1

  "Większość ludzi jest zmęczona. Oczekują jakiegokolwiek rozwiązania sytuacji" .
  A już myślałem, że napiszą o Polsce, LOL
  A tu masz ....

 • jrb11

  Oceniono 20 razy -4

  Slowiansk jest kluczowym wezlem kolejowym.
  Strategia napadu na wschodnia Ukraine jest dobrze koordynowana przez NATO I USA,
  Procz tego porty sa strategicznymi punktami.
  Dlatego te napady planet KIJOW/MAJDAN tam sie koncentruja. To jest wojna w calym znaczeniu.

  Ludzie sa zmeczeni - caly swiat jest zmeczony ciaglymi "zmianami rzadow" I rozszerzaniem demokracji bombami:

  Niestety jednoswiatowcy nie rozumieja nic poza sila, brutalnoscia I bandytyzmem.
  Pojecie uczciwosci moralnosci dla nich nie istnieje.
  ISTNIEJE WOJNA I PROFITY BANKSTEROW

 • city-zen

  Oceniono 31 razy -3

  Pewnie chcą zagłodzić teraz mieszkańców Słowiańska!? Wobec Krymu, który też rzekomo jest częścią Ukrainy, poprzez ograniczenie transportu słodkiej wody, junta kijowska stosuje te same, wizerunkowe katastrofalne(!), metody. W tym sporze nie chodzi bynajmniej o dobro ludzi, przynajmniej kijowskiej stronie, która zamordystycznie próbuje zmusić wschód do swojej woli (wysyłanie wojska przeciw, rzekomo, własnemu narodowi?, wyznaczanie nagród dla łowców głów na osoby o innej orientacji politycznej?). Jeżeli ONZ nie wyśle tam oddziałów pokojowych powinni to zrobić Rosjanie! "F.ck EU"- to stanowisko amerykańskiego Departamentu Stanu - to nie są próżne słowa - ci ludzie naprawdę tak myślą!!! Jest mi bardzo przykro, że polski (nie)rząd i korporacyjne presstytutki zajmują stronę petrodolarowej mafii, która i tak skazana jest na zagładę.

 • Oceniono 14 razy 0

  "(...) "Większość ludzi jest zmęczona. Oczekują jakiegokolwiek rozwiązania sytuacji" (...)". Hmm! Pewnie tak - trudno się dziwić - to zrozumiałe. Przy tej okazji przypomniało mi się, iż bardzo podobne zdarzenia miały miejsce w Powstaniu Warszawskim. Otóż, jak słyszałem, zwykli ludzie, którzy nie rozumieli należycie idei męczeństwa i samozniszczenie i byli bardzo zmęczeni sytuacją powstańczą próbowali czmychnąć na "drugą stronę" licząc, że w łapskach Niemców jakoś przeżyją. Podobno próby takich ucieczek były blokowane przez powstańców. Ciekaw jestem, co o tym powiedzą zawodowi historycy?

 • iremus

  Oceniono 19 razy -13

  Jak pochowają pierwszy 1000 w "jesionkach" sytuacja się wyklaruje.
  Najważniejsze aby US-mani nie musieli starać się od ukraińskie wizy.

 • 11111

  Oceniono 17 razy -11

  Ogłosić w Polsce powszechną mobilizacje i wysłać polskie wojsko na Ukrainę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX