Koniec Kabaretu Limo. "To nie ma nic wspólnego z żartami z papieża"

Kabaret Limo ogłosił na Facebooku, że 31 grudnia 2014 roku, po 15 latach kończy swoją działalność. Jak tłumaczy, podjął taką decyzję "w związku ze swego rodzaju wyczerpaniem formuły kabaretowej". Nie chodzi też ani o pieniądze, ani o spory wewnątrz Kabaretu. Temat podchwycił portal Wpolityce.pl, który sugeruje, że to przez... żarty z papieża.
"Od 15 lat kabaret Limo robi wszystko co w jego mocy, żebyście się czasem zachichrali" - czytamy na jego oficjalnym profilu. To wstęp do informacji o końcu działalności Kabaretu, o którym swego czasu było głośno m.in. przez żarty z papieża i osób starszych (KRRiT ukarała za ten skecz TVP). Dlaczego kabaret żegna się z publicznością? Zapytaliśmy o to Abelarda Gizę, założyciela i lidera Kabaretu (oprócz niego Limo tworzą: Ewa Błachnio, Wojciech Tremiszewski i Szymon Jachimek).

Angelika Swoboda, Gazeta.pl: Wpolityce.pl pisze: "Żartowali sobie z papieża. Teraz przestają istnieć..."

Abelard Giza: - Cóż tu komentować? Pani wybaczy, ale nawet nie mam ochoty z tym polemizować. Nie jest prawdą, że koniec działalności Kabaretu Limo, który ogłosiliśmy na Facebooku, ma z papieżem coś wspólnego. Jak piszemy do naszych fanów - nie chodzi też o pieniądze.

A o co?

- Mamy swoje powody, o których nie chcemy mówić.

Złośliwi spekulują, że przez żarty z papieża i przekraczanie granic tracicie zlecenia.

- Błagam, tyle razy już się z tego tłumaczyłem... To że kiedyś w Skierniewicach jakiś pan powiedział, że nie możemy wystąpić i nie wystąpiliśmy, nie znaczy, że ludzie nie chcą nas oglądać. Kto chce, przyjedzie na przykład ze Skierniewic do Łodzi i zobaczy spektakl. Mój "Stend up bez cenzury" ogląda się świetnie, bilety sprzedają się bardzo dobrze. Tylko ostatnio dałem cztery występy w Łodzi po 400 osób, dwa we Wrocławiu po tysiąc osób. Zresztą niech pani spyta mojego menadżera, niedługo mam w kolejne występy.

Czyli nie przymiera pan głodem?

- Nie przymieram. Prawda jest taka, że im więcej się o mnie pisze, tym większe jest zainteresowanie spektaklem i tym więcej ludzi kupuje bilety. I to właściwie wszystko, co mam do powiedzenia.Więcej o:
Komentarze (21)
Koniec Kabaretu Limo. "To nie ma nic wspólnego z żartami z papieża"
Zaloguj się
 • Andrzej Szeweluk

  0

  bardzo dobrze ze koncza? nudne? niesmieszne? zwykle dno?
  Placa wam za pisanie tych komentarzy? Ci ludzie tworzyli historie kabaretu, tak jak KMN, mrumry czy KP. Dajcie sobie siana. Minal czas kolejnej swietniej grupy ktora nie wroci, nad tym poiwnno sie ubolewac. I co z tego ze żarty z papieża? Jest osoba publiczna. Tak samo jak sam Abelard, Kaczysnki czy Stallone. Kazdy kto ma dystans i zdrowy poglad na swiat, wezme to z beka. A jesli nie to znaczy, ze cos nie za bardzo z jego ego.....

 • mn255

  Oceniono 6 razy -6

  i bardzo dobrze, że kończą. nudne i nieśmieszne

 • astronombosy

  Oceniono 12 razy -8

  Zwykłe dno nie kabaret. Cieszę się, że przestaną pier....ć.

 • szmul.bender

  Oceniono 15 razy -7

  szkoda, ze czekali 15 lat z tą decyzją.

 • compagno

  Oceniono 2 razy 0

  "iaiaiaiaa - swojoooooobaaa"

 • his_dudeness

  Oceniono 19 razy 19

  wPolityce.pl tacy dumni ze światopoglądowej cenzury i zacofania społeczeństwa?
  Kto by się spodziewał!

 • jaroslavhasek

  Oceniono 30 razy 16

  To kolejny cud największego Polaka, Ziemianina i Wszechświatowca JotPeDwa a.k.a. Santo Subito. Wrogowie wiary padają jak muchy: klub go-go, teraz kabaret, cuda, cuda, cuda. Kulminacja mocy santo nastąpi w dn. 27.04.2014 r., kiedy to na skutek jego chwalebnych działań Putin odda Ukrainie Krym, moskiewskie metro i 3 kg śliwek, siostra Bernadetta wygra konkurs "Miss World", a Anna Grodzka zmieni płeć. Chwała największemu, pardon: NAJWIĘKSZEMU POLAKOWI, ZIEMIANINOWI, WSZECHŚWIATOWCOWI!.

 • dziadekjam

  Oceniono 25 razy 9

  Nie chodzi o żarty z papieża, chodzi o żarty z TEGO, nie powiem którego, PAPIEŻA.

 • iremus

  Oceniono 10 razy -4

  Nie powtarzaj się :) Przed chwilą dodałeś komentarz o tej samej treści. >>>>> NSA czuwa.

  Koniec Kabaretu Limo. "To nie ma nic wspólnego z żartami z papieża"
  ________________________________________________________________
  W/g informacji pozyskanych przez CIA jeden z członków kabaretu ma powiązania z Al Kaidą.
  Woleli zrezygnować z dalszych występów zamiast występować w Guantanamo z głowami zanurzonymi w wiadrach z wodą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX