"Wydajemy 7 mln zł na spot. Jak potem mamy iść i prosić o pieniądze na poważne inwestycje? W UE nie są głupi"

- Powtarzają na osłodzenie, ze 75 proc. z pieniędzy na spot pochodzi z Unii Europejskiej. To jak mamy potem iść i prosić o środki na poważne inwestycje, jak tam nie są głupi ludzie? - mówił w Poranku TOK FM Paweł Kowal, kandydat Polski Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Paweł Kowal odnosił się w rozmowie z Tomaszem Sekielskim do zaprezentowanego wczoraj klipu promującego 10-lecie Polski w Unii Europejskiej.Eurodeputowanemu jednak spot wyjątkowo się nie podoba. W związku z tym bardzo szybko, bo tego samego dnia, opublikował swoją wersję klipu jako swój spot wyborczy.- Miałem wrażenie, że na wiosnę, kiedy zaczęliśmy rozmowy u premiera, zmienia się epoka, że żeśmy spoważnieli. W drugi dzień świąt, widząc śpiewającego premiera, zadowolonego z siebie, zrozumiałem, że nic z tego - komentował Kowal w TOK FM. Dodał, że nie widział żadnego polityka Platformy Obywatelskiej, który dystansowałby się od klipu promującego UE.

Spot wraz z emisjami w telewizji miał kosztować 7 milionów złotych. - To megaskandal - uważa Kowal. - Milion za produkcję spotu to bardzo drogo. Niejedna firma chciałaby dostać takie pieniądze, żeby go wyprodukować.

"Jak mają nasz poważnie traktować?"

Rząd podkreśla, że 75 proc. kosztów ponosi Unia Europejska. - Mówią tak na osłodę. Jak mamy potem iść i prosić o pieniądze na poważne inwestycje, jak tam nie są głupi ludzie? - zastanawiał się Kowal. - Traktowanie ludzie w UE jak głupich i mówienie, że tyle kosztuje spot, to przecież jest żart.

- To jest ewidentnie kampania wyborcza promująca Platformę, bo to jest pomysł PO, że nie krytykujemy Unii w trakcie kampanii wyborczej. A ja mówię co innego: krytykujemy, bo mamy rozum, bo nie wszystko nam się udało. Cieszymy się, że jesteśmy w Unii, oczywiście, chcielibyśmy pewnych zmian, ale demonstrowanie, że palimy w kominku pieniędzmi z Brukseli, bo pani wicepremier chciała się pokazać i jeszcze była zmartwiona, że ludzie mają marsowe miny? - pytał eurodeputowany.

Zobacz także
Komentarze (23)
"Wydajemy 7 mln zł na spot. Jak potem mamy iść i prosić o pieniądze na poważne inwestycje? W UE nie są głupi"
Zaloguj się
 • zamora48

  0

  Jezeli p. Kowal nie zrozumial wyjasnien premiera skąd pochodzą pieniądze na spod z okazji 10 lecia integracji z UE,to oznacza ,że wielu innych tematów tez nie rozumie.Czas ustąpic miejsce mądrzejszym.Pieniądze unijne nie mogły byc wydane na inny cel.To trzeba wiedziec.

 • 123jna

  0

  W EU sa glupcy bo pozwalaja aby takie podejrzane indywidua jak Pan i jego kumple brali udzial w decydowaniu o naszej przyszlosci. Panie Kowal - jak czarnecki jest Pan niezatapialny, z tym swoim sprytnym cichutkim ksiezym glosikiem i sposobem mowienia popa. Wazelina wycieka i zostawia brzydka smuge na podlodze.

 • giancarloregio

  Oceniono 4 razy 4

  ten rząd (i Sejm) zajmują się tak ważnymi dla Polaków sprawami jak:
  1. gdzie kto ma jakie genitalia? Czy to już czy jeszcze nie jest gender?
  2. 4 lata po wypadku - czy była brzoza, czy jej nie było ?
  3. czy podjąć uchwałę o kanonizacji JP2, czy, czy nie ?
  4. jaki zegarek należy wpisać do deklaracji?
  5. czy można spokojnie wydać 6-7 mln zł (oficjalnie) na spot
  6. czy senatorowie mogą spać spokojnie? (widział ktoś jakiegoś Senatora w pracy? Bo ja nigdy.)
  7. czy pomagać Ukraińcom krzyczeć na Majdanie, czy tylko sweetfotki sobie zrobić?
  8. i tysiące innych "ważnych" dla kraju spraw m. in. czy Adamek może byś europosłem, co pani Wróbel powiedziała do pana Rozenka, jak sie spojrzał poseł X na posła Y, dlaczego obok Kaczyńskiego nie siedzi już Macierewicz? itd, itp
  a gospodarka: kuleje. Rosjanie zakładają embargo na mięso, warzywa i owoce ( ale przyjechało 150 żołnierzy USA, to oni to zjedzą u nas w kraju).

  Przeciętny Polak nie ma za co żyć - nie stać Go na życie, więc je sobie odbiera, bo godność nie pozwala Mu na wyłudzanie pieniędzy od Państwa. Panowie posłowie i panie posłanki, jak tak dalej będzie, to za niedługo zabraknie wam elektoratu !!!!

 • monci1974

  Oceniono 2 razy 2

  Każdy jest Kowalem swego losu! Tonący (Paweł) brzydko się chwyta.

 • gadojan

  Oceniono 2 razy 0

  nawet gdyby unia sfinansowala 99% spotu to i tak w przyszlosci zaplacic bedziemy musieli my wszyscy... niestety ta kase do unii trzeba jednak zwrocic

 • proteusz33

  Oceniono 5 razy -1

  Oczywiście że nie są głupi,robią fotki z Tuskiem a w zamian dostają od niego poparcie na wszystko,nawet na kary unijne

 • unamatita

  Oceniono 5 razy 1

  donald - odpie...się od Polaków!
  u.

 • Andrzej Kocikowski

  Oceniono 9 razy 1

  Autopromocji europosła Kowala odsłona x-ta. Oto zatroskany o finanse unijne człowieczek, który - jeśli nie przepełznie na drugi sezon laby brukselskiej - zostanie prawdopodobnie bez zarobku - bo tak naprawdę jest bez zawodu. Brrr ...

 • milorex10

  Oceniono 6 razy 0

  Ten spot mówi, że rządzą nami ekonomiczni idioci lub cwani przestępcy. Śpiew Tuska to gorzej, niż bełkot pijaczka próbującego zaśpiewać "Góralu, czy ci nie żal" pod budką z piwem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje