Zagadka Tuska nucącego Beatlesów rozwiązana. "Hey Jude" to... tło do filmu na 10-lecie Polski w UE

Wczoraj kancelaria premiera opublikowała film z premierem Tuskiem śpiewającym "Hey Jude" Beatlesów i lakonicznym komentarzem, że wszystko wyjaśni się dziś. I się wyjaśniło - na konferencji Tusk zaprezentował film pokazujący jako sukces 10 lat Polski w Unii Europejskiej. W rytm "Hey Jude".
- Nie będę śpiewał na żywo, ale robiłem to od serca - tak zaczął konferencję Tusk i zapowiedział rozwiązanie "zagadki". Po czym zgromadzeni dziennikarze zobaczyli ten film:Wideo przedstawiające 10 lat Polski w Unii Europejskiej jako sukces i ukoronowanie transformacji kraju od raczkującej gospodarki lat 90. do prężnego europejskiego kraju okraszone było podkładem muzycznym z piosenki "Hey Jude" Beatlesów, wykonywanej na żywo przez Paula McCartneya. W klipie pojawia się też sam sir Paul - co wywołało już na Twitterze falę pytań o to, czy kancelaria premiera miała prawa do wykorzystania jego wizerunku.

Tusk wykorzystuje słowa Jana Pawła II

Film i konferencja zainaugurowały coroczną kampanię promocyjną obecności Polski w Unii Europejskiej. Premier podkreślał, że "ten rok jest szczególny, bo mija 10 lat naszej obecności w UE".

- Dziś zaczynamy rozumieć to, co mówił Jan Paweł II: "od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej". Z jego poczuciem humoru i dystansem sądzę, że ten krótki film bardzo by mu się spodobał - mówił Tusk. Stwierdził, że "10 lat temu chyba nie wszyscy rozumieliśmy, że tak naprawdę jesteśmy świadkami absolutnego i pozytywnego przełomu w historii Polski".

- Po tych 10 latach, kiedy podsumowujemy naszą obecność i porównujemy losy tych krajów, które pozostały poza Europą, a szczególnie dzisiaj myślimy o tym, co przeżywa nasz wschodni sąsiad - Ukraina, to wszystko pokazuje, jak dobrym wyborem, chyba bez alternatywy, była nasza akcesja do UE - podkreślił.

Tusk patriotycznie o UE

Premier uderzał w bardzo poważne, patriotyczne tony. - Dziś lepiej niż kiedykolwiek rozumiemy, że te 10 lat to było budowane z mozołem polskie bezpieczeństwo. To jest taki moment, kiedy nie trzeba się wstydzić dużych słów - za kilkadziesiąt lat 1 maja 2004 roku będzie traktowany jako jeden z najlepszych i najważniejszych dni w historii naszej Ojczyzny - mówił. Zaznaczał też, że gdy w UE pada pytanie, jaki kraj osiągnął we wspólnocie największy sukces, "odpowiedź, w większości stolic, jest taka, że jest to Polska" - podkreślał.

Mówił też o korzyściach płynących z akcesji: W ciągu 10 lat nasze PKB wzrosło o 100%. To daje wyobrażenie, jak dobrze obstawiliśmy ten los. Dziś blisko 80% Polaków jest zadowolonych z obecności w UE - to najwyższy wskaźnik w Europie - zaznaczył. Warto jednak pamiętać, że owe 100% PKB należy zrewidować o dwa ważne wskaźniki:Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (10)
Zagadka Tuska nucącego Beatlesów rozwiązana. "Hey Jude" to... tło do filmu na 10-lecie Polski w UE
Zaloguj się
 • unamatita

  Oceniono 1 raz 1

  czy Bieńkowska miała coś w sobie od dreszczy?
  u.

 • iremus

  Oceniono 2 razy -2

  Nie powtarzaj się :) Przed chwilą dodałeś komentarz o tej samej treści. ;)))) Wiem, wiem na portalu ojca dyrektora z Torunia.

  Oj musiało się dziać, musiało skoro NSA nie publikuje komentarzy. Jaka ta cenzura żałosna . Sądzą że tak łatwo zagipsować ludziom gęby.

 • iremus

  Oceniono 2 razy -2

  Oj musiało się dziać, musiało skoro NSA nie publikuje komentarzy. Jaka ta cenzura żałosna . Sądzą że tak łatwo zagipsować ludziom gęby.

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy 2

  "W ciągu 10 lat nasze PKB wzrosło o 100%"
  ================================
  Ten wzrost PKB, to w głównej mierze skutek wzrostu cen. Ser, który w 2004 kosztował 10,80 zł, teraz kosztuje 21 zł. Ot i cała "tajemnica" wzrostu PKB :-)

 • unamatita

  Oceniono 10 razy 0

  kolejne tuskowe pie...nie o szopenie!
  Na POhybel nieudacznikom!
  u.

 • city-zen

  Oceniono 6 razy -2

  Mógłby już przestać robić ludziom wodę z mózgu z tą "Unią" Europejską! Bez niej już nigdy nie poczuje się bezpiecznie...???

 • iremus

  Oceniono 14 razy -2

  Co dokonano przez 10 lat poza stworzeniem 1,5 milionowej armii biurw?
  Dysponując budżetem 10 lat x 334 950 800 000 zł. zł. = 3.334.950.800.000 zł (3 biliony, 334 miliardy 950 milionów 800 tysięcy)wybudowano kilkaset kilometrów dróg ekspresowych i autostrad, 4 stadiony dla kiboli piłki nożnej i trochę tzw "orlików" dla przyszłych kiboli.
  Dużo to czy mało? orka.sejm.gov.pl/proc7.nsf/ustawy/755_u.htm
  _____________________________________________________________
  Tymczasem PE przez 10 lat wyjebał na biurwy 10lat x 1,756 mld euro x 4,2 zł/€ = 73.752 mld zł (73 biliony 752 miliardy złotych)
  www.europarl.europa.eu/aboutparliament/pl/00059f3ea3/Bud%C5%BCet-Parlamentu-Europejskiego.html

  OSZUŚCI, GDZIE SIĘ PODZIAŁY PIENIĄDZE ???

 • darius112

  Oceniono 27 razy 1

  Pacze i widzę przestraszonego człowieka skamlącego o przedłużenie immunitetu nic nierobienia, otrzymywania łatwej kasy i wypasu za pieniądze nie-urzędników. Ciekawe czy ta łatwowierna podrasa wyborcza nadal pozostaje otumaniona migawkami z telewizora i innych przekazów medialnych. Na szczekanie Płatnych PachOłków wiadomej partii odpowiadam że dotyczy to wszystkich 460 małp cyrku z Wiejskiej.
  Ludzie dajmy im wreszcie szansę! Niech ci untermenschen wrócą do swoich zawodów. Historyk niech klepie historię w szkole podstawowej za 2,5 tyś brutto, entymolog niech łapie motyle w siatkę, socjolog niech bije pianę, snołbordzistka nich zjeżdża z góry a ukraińska prawnik niech tańczy na rurze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX