PiS będzie samo liczyć głosy? Tym: Już widzę tę euforyczną radość, gdy się dowiedzą, że przegrali

"Oczyma wyobraźni widzę tę radość, gdy okaże się, że wygrali wybory do europarlamentu. Jednak jeszcze większą radość, po prostu euforyczną, widzę w szeregach PiS, gdy się dowiedzą, że przegrali. Bo będzie to znaczyło tylko jedno: wyniki wyborów zostały sfałszowane" - pisze w najnowszej "Polityce" Stanisław Tym.
Tym nawiązuje do ostatniego pomysłu partii Jarosława Kaczyńskiego, aby do każdej komisji wyborczej wysłać swoich (partyjnych) przedstawicieli. Mieliby oni nawet sami liczyć głosy. Dlaczego? Według Prawa i Sprawiedliwości wybory w Polsce mogą być fałszowane.

"W wyborach do Parlamentu Europejskiego mężowie zaufania PiS będą więc 'patrzyli, jak liczy się głosy, sami będą głosy liczyli', a potem swoje informacje porównają z oficjalnymi wynikami. Nazywa się to liczeniem alternatywnym" - wytyka Stanisław Tym w najnowszej "Polityce".

"Już widzę tę euforię..."

Tym podkreśla, że owszem - w samej kontroli wyborów nie byłoby niczego złego, ponieważ istnieje w demokracji instytucja mężów zaufania. "Tyle że PiS stworzyło sobie program polityczny z demonstrowania pogardy dla struktur państwa" - zauważa felietonista. "Oczyma wyobraźni widzę więc tę radość, gdy okaże się, że wygrali wybory do europarlamentu. Jednak jeszcze większą radość, po prostu euforyczną, widzę w szeregach PiS, gdy się dowiedzą, że przegrali. Bo będzie to znaczyło tylko jedno: wyniki wyborów zostały sfałszowane" - podkreśla.

Co zamierza zrobić partia Jarosława Kaczyńskiego, gdy już uzna wynik wyborów za sfałszowany? O tym mówił niedawno szef eurokampanii PiS Andrzej Duda. - To będzie bardzo zły sygnał, jeżeli chodzi o to, jaki jest stan demokracji w naszym kraju. Wtedy będziemy się zastanawiać, co z tym robić dalej - podkreślił.

Cały komentarz Tyma w najnowszej "Polityce".

Więcej o:
Komentarze (20)
PiS będzie samo liczyć głosy? Tym: Już widzę tę euforyczną radość, gdy się dowiedzą, że przegrali
Zaloguj się
 • SLaw Kostrzewa

  Oceniono 1 raz -1

  Wybory już zostały sfałszowane, sam fakty startowania innych partii niż PIS jest podejrzany.

 • 123jna

  Oceniono 1 raz -1

  Mam dla malego karla propozycje - niech sobie stworzy wlasne panstwo na miare jego szarych ludzikow - na wlasnej dzialce, "wlasnej" to moze za duzo powiedziane, uwlaszczyl sie na nasz koszt, ma juz 3 wille okupowane: odebrana przedowjennym wlascicielom przez ojca, oraz 2 za nasze (moje tez) pieniadze podobno tylko wynajete. Tam on i jego wspolnicy w durnocie sie swietnie pomieszcza.

 • antekpociecha

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli po policzeniu wyjdzie im że przegrali zaczną liczyć od nowa i tak do skutku

 • unamatita

  Oceniono 5 razy 1

  "Już widzę tę euforyczną radość, gdy się dowiedzą, że przegrali " - a jak wygrają? Czy wtedy ten durnowaty uśmieszek zniknie ci z gęby?
  u.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 5 razy 1

  Im więcej pisowskich antypolskich oszołomów wejdzie do PE, tym bardziej przegra Polska.
  Tak to wygląda na prawdę Panie Tym.

 • chi_neng1

  Oceniono 16 razy 10

  Czyzby te podejrzenia o laszowanie wyborow byly bazowane na znajomosci swoich wlasnych mozliwosci na tym polu (laszerstwa....afery Kaczysnkich...itp...itd )?
  A moze taka kontrol daje im ostatnia szanse / mozliwosc dodania sobie tych brakujacych glosow? Jak to smakuje?

 • konichiwabitches

  Oceniono 17 razy 9

  Marszalku POWSTAN!!! Unies szable i rozgon te miernoty zerujace na tym otumanionym przez kosciol spoleczenstwie....

 • leo2rys2

  Oceniono 11 razy -7

  Odezwało się następne lemingowe beztalencie !.Byle lizać liber lewusów w odpowiednie miejsca a intratny kontrakcik się znajdzie !.

 • kongreszydowski

  Oceniono 23 razy 17

  Czy wybory na pis-szefa nie byly sfalszowane?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX