Ponura refleksja: Genewa to wydmuszka. ''Nikt nie wspomniał o Krymie''

- Mamy do czynienia z przeciwnikiem, do którego zachodnia dyplomacja nie dorosła - mówił w Poranku Radia TOK FM Michał Broniatowski z ukraińskiej Espreso TV o Władimirze Putinie. - Zgodził się na konferencję w Genewie, gdzie nikt nie wspomina o Krymie. Za miesiąc będziemy mieli kolejną konferencję, na której nikt nie wspomni o Doniecku - ostrzegał.
Czy zawarte wczoraj w Genewie porozumienie rozładuje napiętą sytuację na Ukrainie? To pytanie zadał swoim gościom w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

- Ostatnim paktem, którego Rosjanie dotrzymali, był pakt Ribbentrop-Mołotow. Ale nie chodzi o ponure żarty - zastrzegł Tomasz Wołek. - Trochę optymizmu. Na podstawie porozumień wycofali się z NRD, zlikwidowali garnizony, nie tylko w Polsce - uspokajał Żakowski. - To była chwila słabości, której gorzko żałują - ocenił Wiesław Władyka z "Polityki".

"Jak nam wtedy skopali tyłek, teraz im pokażemy"

- Putin uważa to za największą katastrofę XX wieku i to świadczy o stanie jego umysłu - potwierdził Michał Broniatowski, współzałożyciel ukraińskiej Espreso TV. - To, co widzimy w tej chwili na Ukrainie, to efekt tego stanu umysłu: "Jak nam wtedy skopali tyłek, teraz pokażemy, że na nowo możemy zmienić mapę geopolityczną" - wyjaśniał.

Zdaniem Broniatowskiego porozumienie w Genewie to wydmuszka. Dotyczy bowiem rozbrojenia uzbrojonych band, które grasują na wschodzie Ukrainy. Podpisując dokument, Rosja pośrednio przyznaje, że ma wpływ na działania separatystów. Według Broniatowskiego Moskwa niedługo przyzna jednak, że na dywersantów wpływu nie ma i Genewa okaże się fiaskiem.

"USA i Europa miotają się. Putin planuje"

- Mamy do czynienia z przeciwnikiem, do którego zachodnia dyplomacja nie dorosła - mówił Broniatowski. - Ona żyje w niebywałej euforii po zwycięstwie roku 1989. Ale oprócz zwycięzcy jest pokonany. Ten pokonany 10 lat po rozpadzie ZSRR doszedł do władzy i pierwsze co zrobił, to odwiedził towarzyszy generałów na Łubiance i powiedział "zadanie wykonane". KGB doszło do władzy. Nikt na Zachodzie nie zwrócił na to uwagi - wyjaśniał.

- To, co robi Rosja, to zaplanowany marsz. USA i Europa miotają się, zastanawiają, co wykombinować. A ten facet wykonuje po kolei zaplanowane ruchy - wskazywał dziennikarz Espreso TV. - Najpierw zajął Krym, potem postawił wojska na granicy, zaczął wprowadzać zielonych ludzików. Teraz zgodził się na konferencję w Genewie, gdzie nikt nie wspomina o Krymie. Za miesiąc, za dwa będziemy mieli kolejną konferencję w jakimś pięknym mieście, na której nikt nie wspomni o Doniecku. Bo to już będzie fakt dokonany - skwitował.

Więcej o:
Komentarze (10)
Ponura refleksja: Genewa to wydmuszka. ''Nikt nie wspomniał o Krymie''
Zaloguj się
 • supertlumacz555

  Oceniono 22 razy -8

  Rosja to ZŁO. Wolę pić coca-colę w układzie UE-USA niż ŻREĆ ROBAKI w obozie pracy na Syberii. TO ROSJA robi nam SANKCJE. Rosja NAPADA na Ukrainę. Rosja jest agresorem i niszczy swoich sąsiadów. Polaku, SŁUCHAJ INTUICJI.

  Fakty: Rosja to ZŁO. Rosja to wróg, rosyjscy agenci obecni na forum KŁAMIĄ (tutaj piszą więźniowie - przestępcy mszczący się na polskim systemie).

  METODY DEZINFORMACJI
  Negacja faktów
  Odwrócenie faktów
  Mieszanina prawdy i kłamstwa
  Rozmycie
  Interpretacja
  Generalizacja

  Sprawdź: Dezinformacja - wywiad rosyjski. Polaku wiedz więcej.

 • blue911

  Oceniono 13 razy -3

  Wiec kiedy wojska rosyjskiego ponownie odwiedza Warszawe? Czy wybiora za swoja Kwatere Glowna Palac Kultury?? Hahah. Smutne,ale nie nieoczekiwane. Tylko naiwniak w 89 roku mogl uwierzyc,ze Zachod bedzie bronil Polski,Ukrainy czy innych slowianskich krajow przed inwazja ze wschodu! Zal mi was, solidaruchy. Bylo podgrzeac narod do pracy I nauki ,a nie do marszow I burd!

 • 31.februarius

  Oceniono 12 razy 2

  Kacapom się udało, bo w Genewie zabrakło "noveho lidra Evropy "!

 • aghrra

  Oceniono 16 razy 2

  Kerry wychodzi do mikrofonów i pierwsze co mówi to jakieś bzdety że żydzi są masowo prześladowani na Ukrainie przez Prawy Sektor i że grozi im niewyobrażalne wręcz niebezpieczeństwo oraz jakie należy podjąć kroki w celu ochrony diaspory Należy więc zadać pytanie po co właściwie była ta konferencja w Genewie ? Może nie po to aby bronić Ukrainy przed Rosją tylko zabezpieczać interesy Narodu Wybranego

 • supertlumacz

  Oceniono 11 razy 1

  Czy nie pora na wzmocnienie ochrony sądów i komend policji? Może polewać budynki wodą aby uchronić znienawidzonych sędziów i funkcjonariuszy przed spaleniem żywcem po wkroczeniu tymczasowego ograniczonego kontyngentu ukraińskiego w związku z konfliktem przygranicznym?

 • abc1333

  Oceniono 11 razy 1

  Panie Broniatowski. Widzę że narodowym sportem władz i elit Ukrainy stało sie oczernianie i opluwanie innych , by ich winić za swoje porażki.
  Na święta życzę refleksji nad tym , a także trochę pokory i empatii dla wspólobywateli.

 • 18261826www

  Oceniono 19 razy 9

  Zyczac wszystkim szczesliwych i spokojnych Swiat Wielkanocnych proponuje wypic lampke dobrego wina za zdrowie gen Jaruzelskiego.Co przezylismy to przezylismy,ale czas pokazal nam co moglo naprawde byc i co moglismy przezyc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX