Żakowski: "Co się wykluje z ukraińskiego jajeczka? Tygrys czy kurczaczek?" Koziej: "Nic się nie wykluje"

- Genewa jest próbą poszukiwania ładnego opakowania na jakiś czas. Bo to opakowanie jest ważne, nie treść - mówił w Poranku Radia TOK FM gen. Stanisław Koziej o osiągniętym wczoraj porozumieniu ws. sytuacji na Ukrainie. Zdaniem szefa BBN nic z tego dokumentu nie wyniknie.
W Genewie szefowie dyplomacji Ukrainy, Rosji, USA i Unii Europejskiej rozmawiali o kryzysie we wschodniej Ukrainie. Efektem szczytu było porozumienie zakładające z jednej strony rozbrojenie separatystów, a z drugiej strony uruchomienie procesu konstytucyjnego w Kijowie, które przez Rosję interpretowane jest jako zgoda na federalizację kraju.

"Genewa była dla zyskania czasu"

- Mamy ukraińskie jajeczko i co się z niego wykluje? Tygrys czy kurczaczek? - zastanawiał się w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Genewa była dla zyskania czasu, wszystkie strony były tym zainteresowane - rozwiewał złudzenia gen. Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Jego zdaniem podstawowym pytaniem jest, czym w dalszym postępowaniu będzie się kierować Rosja: słowami Władimira Putina czy porozumieniem genewskim. - Kierunkową dla polityki rosyjskiej na najbliższe lata jest to, co mówi prezydent - podkreślił Koziej.

"To opakowanie jest ważne, nie treść"

- Genewa jest próbą poszukiwania ładnego opakowania na jakiś czas. Bo to opakowanie jest ważne, nie treść - wyjaśniał szef BBN. - Bo jeśli chodzi o treść, już kilka godzin po Genewie odezwali się przywódcy na wschodzie, mówiąc, że dobrze, możemy opuszczać budynki, ale najpierw niech rozbiorą majdan w Kijowie - tłumaczył gość Poranka Radia TOK FM.

- Innymi słowy, nic nie wyniknie z porozumienia genewskiego - skwitował Koziej.

Więcej o:
Komentarze (12)
Żakowski: "Co się wykluje z ukraińskiego jajeczka? Tygrys czy kurczaczek?" Koziej: "Nic się nie wykluje"
Zaloguj się
 • 1ewkas

  Oceniono 9 razy 5

  Jajeczko ? 23-letni zbuk, który teraz każdy odpycha w kierunku drugiego, udając, że mu szczególnie na nim zależy. Tak zmarnować własne państwo...

 • supertlumacz

  Oceniono 10 razy -6

  Linków nie podaję bo jak was trzymam w zupełnej niewiedzy to bardziej zabawne teksty publikujecie.

 • supertlumacz

  Oceniono 16 razy -8

  Wykluje się Federacja Rosyjska od granicy Kanady z Alaską po Wisłę.
  Pamiętaj Lasze że do Wisły nasze.

 • abc1333

  Oceniono 19 razy 11

  Rosja jest cierpliwa. Widząc to co robi obecny rząd na Ukrainie przez ostatnie 2 miesiące , trudno znaleźć bardziej głupie , agresywne działania i słowa. Zamiast coś tworzyć, budować ramy społeczeństwa obywatelskiego, jest chaos, i rozpad kraju. W tym czasie na zachodzie wygasł już pierwotny zapał pomocy i wsparcia. Ci , którzy mają wydać pieniądze na pomoc, widząc co sie dzieje, co stanie się z pieniędzmi i ile naprawdę ich potrzeba , wypną się na nowy rząd .
  Rosja poczeka, aż zwykli ukraińcy stracą zapał, zaufanie, pracę i pieniądze w nowym kraju. Zostaną jeszcze bardziej upokorzeni i upodleni przez nową władzę to sami przyjdą do Rosji, razem z głowami obecnych elit.

 • 31.februarius

  Oceniono 21 razy 11

  A co się może wykluć z czerwono -czarnych banderowskich jaj wysiadywanych przez Julię d 'Arc?!

 • 1ewkas

  Oceniono 13 razy 7

  Zaraz, zaraz, zapomniano dodać, że genewskie ustalenia obowiązują wszystkich, za wyjątkiem Majdanu i Prawego Sektora.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX