Kuźniar: Władzom Ukrainy brak sił i odwagi. Mogą stracić więcej terytorium

- Własnej ziemi nie oddaje się, nie roniąc krwi! - powiedział Roman Kuźniar na antenie RMF FM. - Władzom Ukrainy brakuje sił i odwagi - dodał doradca prezydenta.
Zdaniem Romana Kuźniara reakcja władz Ukrainy na agresję Rosji jest "nijaka". - Oni wcale się nie biją, a własnej ziemi nie oddaje się, nie roniąc kropli krwi. Ukraina przypomina I RP, która w rezultacie została rozebrana przez sąsiadów. Brakuje im odwagi - powiedział na antenie RMF FM. - Rosja pozostaje bezkarna. Jest ryzyko dalszego rozpadu Ukrainy - dodał.

Sytuację na Ukrainie Kuźniar porównał do "miasteczka, w którym szaleje facet z siekierą, a wszyscy, nawet policja, barykadują się w domach". - Ukraina dryfuje w kierunku utraty znacznej części swojego terytorium. Putin ma ambicję oderwania wschodu. Resztę Ukrainy chce utrzymywać w stanie wasalnym, w stanie notorycznego upadku - jako bufor - stwierdził doradca Bronisława Komorowskiego.

"Unia pręży muskuły, a NATO puszy sierść"

Kuźniar przekonywał, że Zachód miło zaskoczył Putina" swoją słabą reakcją na aneksję Krymu. Prezydent Rosji poczuł, że spokojne może kontynuować działania na Ukrainie. - Martwi mnie reakcja UE. Unia prężyła muskuły, a dziś zachowuje się na granicy kompromitacji. Widzę brak świadomości jej głównych przywódców - powiedział.

- Panują nastroje pacyfistyczno-defetystyczne, a NATO puszy sierść jak kot - stwierdził Kuźniar. - Deklaracje wzmocnienia przez NATO krajów bałtyckich są pożyteczne z punktu widzenia jedynie ich samopoczucia. Nie mają wpływu na sytuację w terenie - dodał. Podkreślił, że Rosja mogłaby zostać postawiona przed trybunał. - Bo zakazane jest wysyłanie własnych wojsk w nieoznaczonych mundurach - podkreślił.

Cała rozmowa w serwisie RMF24.pl >>>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (301)
Kuźniar: Władzom Ukrainy brak sił i odwagi. Mogą stracić więcej terytorium
Zaloguj się
 • jrb11

  Oceniono 4 razy 2

  Kuzmiar - upadles czlowieku na glowe?

  Po pierwsze jakiej wladzy Ukrainy ? Ty ja uznajesz Ukraina nie.

  Co to za banda z planet KIJOW / Majdan - JAKIM PRAWA MOGO WYDAC ROZKAZY STRZELANIA DO SWOICH UZYWAJAC ARMII ? zWYKLY BANDYTYZM.
  a TY GIEROJU BIERZ SIEKIERE I KOSE I WAL do walki - biurkowy bohaterze.i lizusie zachodu.

 • Juliusz Kajzar

  Oceniono 3 razy 3

  Jaki naród(państwo) taka ,,determinacja" w jego obronie, ukraińcom dodrze wychodziło wyrzynanie polskiej ludności na Wołyniu gdy Polska była w opresji, ale gdy za rosyjskimi separatystami stoją ruskie czołgi, to już nie są gierojami...

 • blski

  Oceniono 4 razy 4

  Nazywajacy sie rzadem Ukrainy nie reprezentuja nikogo poza wlasna klika ktorej udalo sie przechwycic urzad na fali protestow przeciwko skoruptowanej wladzy.
  Wydaje sie, ze ich baza poparcia jest USA.
  Po to zeby spoleczenstwo bronilo rzadu musi ono miec poczucie, ze to sa ich reprezentanci, zeby naklonic ludzi do obrony kraju musza oni czuc sie tego kraju wlascicielami, jak tez miec przekonanie, ze ich zycie jest lepsze w obecnym systemie niz w takim jakie zmiana przyniesie. Do czasu mozna oglupic spoleczenstwo propaganda.
  Wydaje sie, ze Ukraincy nie widza czego maja bronic:
  Kolejnych oligarchow?
  Swojej biedy?
  Ukrainy w obecnych granicach gdy mieszkancy wschodniej czesci idedntyfikuja sie z Rosja?

 • przy_grobli

  Oceniono 3 razy 1

  Gdy się tego słucha to prosta myśl się nasuwa jak oczywista oczywistość:
  - takie opinie może wyrażać tylko sowiecka czyli kremlowska agentura wpływu...
  - takie opinie może wyrażać ćwierćgłówek nic nie rozumiejący w co się gra w dyplomacji..
  Czy ja dobrze to rozumiem - to jest doradca polskiego Prezydenta?
  P.S. Toż to replay z okresu przedrozbiorowego....

 • przy_grobli

  Oceniono 2 razy 0

  Gdy się tego słucha to myśl się nasuwa jak oczywistość:
  - takie opinie może wyrażać tylko sowiecka czyli kremlowska agentura wpływu...
  - takie opinie może wyrażać półgłówek nic nie rozumiejący na temat dyplomacji..
  Czy ja dobrze to rozumiem - to jest doradca polskiego Prezydenta?
  P.S. Toż to replay z okresu przedrozbiorowego....

 • na_grobli

  Oceniono 1 raz 1

  Gdy się tego słucha to myśl się nasuwa jak oczywistość:
  - takie opinie może wyrażać tylko sowiecka czyli kremlowska agentura wpływu...
  - takie opinie może wyrażać półgłówek nic nie rozumiejący na temat dyplomacji..
  Czy ja dobrze to rozumiem - to jest doradca polskiego Prezydenta?
  P.S. Toż to replay z okresu przedrozbiorowego.....

 • aghrra

  Oceniono 6 razy -2

  Wszelkie pretensje proszę kierować do pożytecznych idiotów z UE którzy tak wystraszyli się wojny że naciskami na Kijów i mglistymi obietnicami pomocy wymogli na Ukraińcach brak zdecydowanej reakcji (z sowietami nie walczyć) UE przystąpiła w zamian do rozmów i negocjacji które dały tyle że Krym został całkowicie i bez jednego wystrzału oderwany od Ukrainy a teraz reszta kraju jest rozszarpywana przez Rosję

 • thadde

  Oceniono 5 razy 1

  Zadziwiający jest tok myślenia niektórych forumowiczów doszukujących się wśród inaczej myślących jakowychś kacapów. Propaganda rządu i mediów ogłupiła na szczęście niewielu Polaków, bo oprócz czytania forów mieszkam wśród ludzi i słyszę co mówią. Jest między nami jednak taka róznica, że ja nie odmawiam wam prawa do bycia Polakiem , nie nazywajcie nas ,, inaczej myślących "kacapami", Ja , nota bene , czytelnik GW od 1 numeru z coraz większym dystansem patrzę na to co ta gazeta wypisuje. O wojennych podżegaczach typu TVN szkoda wspominać. Macie swojego kogucika Sikorskiego , bierzcie go i proszę bardzo,. ruszajcie z szabelkami na Moskwę, nie mieszajcie w to tylko naszych dzieci.

 • ricci15

  Oceniono 4 razy -2

  doradca prezydenta, ktory to prezydent wrecza order bylemu ambasadorowi Ukrainy w Warszawie Malskiemu powolanemu przez Janukowycza i odwolanemu przez obecne wladze Ukrainy, caly ten palac prezydencki Komorowskiego naszpikowany jest agentura kremlowska, na czele z Komorowskim

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX