Komentarze (142)
Niemiecka prasa: "Trzeba wierzyć, że Putin ze swym imperializmem kiedyś załatwi się sam"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • czarek47

  Oceniono 8 razy 8

  ..."zalatwi sie sam" ? to do tej pory ktos go wyprowadzal na trawnik ?...

 • mistrzunio_swiata

  Oceniono 7 razy -3

  Gimbaza ochoczo nawołuje do wojny! Na Moskala!
  Idioci, nie rozumiecie, że Polska będzie teatrem wojny totalnej? Będziecie, korzenie w lesie żreć, jak przeżyjecie.

 • mefis58

  Oceniono 6 razy 2

  No cóż Niemcy, żeby się załatwić potrzebują pomocy. Zwykle pomocy domowej z Polski.

 • sharn1

  Oceniono 10 razy 8

  Kiedyś niemeickie głupki wierzyły że Hitler wykończy się sam. Mieli rację tylko po drodze wymordował kilka milionów ludzi, zniszczył pół świata a na wojnie zginęły dziesiątki milionow.

 • readme.txt

  Oceniono 6 razy 4

  A bidny naród osyjski znowu będzie umierał za jakieś kurdupla u władzy, któremu się nudzi i ma za dużo pieniędzy.

 • misfire01

  Oceniono 5 razy 5

  Drodzy "Die Welt", "Die Zeit", itd. ...
  "Wierzyć" to sobie można w Pana Boga albo w wróżkę zębuszkę. "Może Putin się załatwi", a może to, a może śmo. Może przylecą małe zielone ludziki i zabiorą go ze sobą, a może okaże się, że miał amnezję i był mnichem buddyjskim.
  Zapuśćcie sobie jakieś jaja, czy coś.

 • kato-rznik

  Oceniono 6 razy 4

  Ta! Tak jak Hitler się sam załatwi

 • 150_w_kapeluszu

  Oceniono 6 razy 4

  A ja myślę , że trzeba mu w tym wydatnie pomóc.

 • doktor104

  Oceniono 8 razy 6

  Sprawy Ukrainy wyglądają rzeczywiście nieciekawie, ale podstawowa przyczyna to fakt, że z jednej strony gra wyrachowany cynik który potrafi jednak trafnie zdiagnozować sytuację geopolityczną, określić cele swojej polityki i wytyczyć drogę osiągnięcia tych celów bo był do swojej roli wyznaczony i przygotowywany przez lata.
  Z drugiej strony mamy amatorów którzy dzięki piarowskim kampaniom i zawarciu czesto przypadkowych koalicji uzyskali mandaty na funkcje do których nie są przygotowani i których podstawowym celem jest wygoda i dobrobyt swój i ich społeczeństw pozwalający liczyć na reelekcje.
  Wynik takiej konfrontacji jest do przewidzenia, Putin osiągnie to co zaplanował.

 • lech2011

  Oceniono 4 razy 2

  Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,
  Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.

  Ignacy Krasicki

 • krukpl

  Oceniono 5 razy 3

  Putin to nie centrum choroby to tylko jeden z objawów
  świetnie o tym napisany tekst
  natemat.pl/98269,rosja-czyli-500-lat-ekspansjonizmu-i-narzucania-swojej-woli-innym

 • sonix24

  Oceniono 7 razy 5

  Przypomina się stary dowcip w nowej wersji:
  Jakie były ostatnie słowa putina przed samobójczą śmiercią?
  - Nie strieliaj !
  Pomarzyć dobra rzecz.
  A tak poważniej to wyrósł nam nowy stalin czyli właśnie putin. Chyba nikt nie chce powtórki ze stalinizmu? To raczej stwierdzenie oczywistości niż pytanie.

 • tomtg123

  Oceniono 2 razy 0

  Cytat: "Jakie opcje jeszcze pozostały? Zapomnieć o Putinie i liczyć na rozsądek! Kto nie chce wojny, ten musi wierzyć, że Putin ze swym imperializmem kiedyś załatwi się sam. Do tego czasu trzeba z nim często i regularnie rozmawiać, żeby miał uczucie, że jeszcze ma jakieś znaczenie na międzynarodowej scenie. Obama i Merkel powinni możliwie jak najczęściej rozmawiać z nim przez telefon. Tylko nie wolno się niczego po tych rozmowach spodziewać...."

  RANY BOSKIE ! Ależ to są nieprawdopodobni debile, aż się nie chce wierzyć, że ktoś te słowa wydał drukiem w szanującej się niemieckiej gazecie....
  Przecież to jest tekst w sam raz do kabaretu.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 6 razy -2

  Baca na takie dictum powiadał: "ni ma kota", to znaczy "beł kot". Każdy se tak może fizjologować. A i tak seksperty pie...ce dyrdymały tego gładkiego zlizania "krymu" z tortu zwanego Ukrainą nie przewidzieli. Na ale NATO nie powiększy swego obszaru i nie będzie Rosji zagrażać, no raczej.

 • tadeusz542

  Oceniono 4 razy 0

  Z tego co pokazuje telewizja widzę zorganizowanych zwolenników Rosjan i brak reakcji ludności ukraińskiej której jest tam wielokrotnie więcej a przecież mogliby zastosować tę samą metodę i blokować rosyjskie pojazdy oraz wojsko. Czyli ludność ukraińska na tym terenie ma własnych władz po dziurki w nosie i woli do Rosji. Rosjanie zajmą te najbogatsze tereny a reszta Ukrainy żeby szybciej wejść do Unii poprosi o przyłączenie do Polski albo jeszcze Białoruś użre jej spory kawałek

 • googleon

  Oceniono 7 razy 7

  Ja nie wierzę. Putin to tylko symptom. Społeczeństwo rosyjskie w dużej mierze popiera władzę autorytarną. Nie będzie Putina, będzie nowy car, może i gorszy.

 • tenare

  Oceniono 8 razy 0

  Wojnę na Ukrainie rozpętał Zachód finansując i szkoląc banderowców, którzy doprowadzili do krwawego przewrotu. Faszyści zamordowali kilkaset osób na Majdanie i później, ale dla Zachodu oprawcy są dalej bohaterami walczącymi z "imperializmem rosyjskim".
  Giną świadkowie, sporządzane są przez Prawy Sektor listy osób do represjonowania lub zabicia, ale to nikomu z Zachodu nie przeszkadza..

 • last.j23

  Oceniono 5 razy -1

  Niemiecki wermacht waleczny niczym armia czechosłowacka.

 • zuende

  Oceniono 10 razy 4

  Nie do wiary: niemieckie czasopisma proponuja nam, aby cala Europa stala sie szpitalem psychiatrycznym dla Putina ("trzeba z nim rozmawiac, zeby myslal, ze cos znaczy").
  Europa nie przetrwa...

 • ixi_ixi

  Oceniono 2 razy 0

  nie dorzucicie filmu przedstawiającego niemiecką gazetę?

 • interfere

  Oceniono 8 razy 4

  "Trzeba często i regularnie rozmawiać z Putinem, żeby miał uczucie, że jeszcze ma jakieś znaczenie na międzynarodowej scenie"
  Nie trzeba w ogóle rozmawiać z Putinem, aby wreszcie poczuł, że nie ma najmniejszego znaczenia na międzynarodowej scenie.

 • owrynut

  Oceniono 5 razy -3

  Federalizacja Ukrainy to bardzo mądry pomysł. Nawet, gdyby Donieck się odłączył na wzór Krymu, należy wziąć pod uwagę pozytywy takiej sytuacji - większą jednomyślność w głosowaniach reszty regionów, co oznacza lepszą organizację, mniej chaosu, i tak dalej.

 • usmiech_prezesa

  Oceniono 8 razy 0

  Niemiaszki maja krotka i wybiorcza pamiec. juz zapomnieli o Kosowie, Serbii, Libii, Iraku, Afganistanie, Wietnamie, Granadzie, i kilku innych krajach gdzie "wolnosc i demokracja" zlamala wszystkie prawa miedzynarodowe. Obecnie popiera ze wszystkich sil nielegalna okupacje Palestyny.

 • thorgallpl

  Oceniono 7 razy 5

  Tak, czekajcie az Putin sie najje....to juz nie czasy hitlera, gdzie mozna bylo go jakos konwencjonalnie pokonac. Ruskie maja atom i kiedy opanuja europe, wtedy pajace mozecie zapomniec.

 • cginwest

  Oceniono 10 razy -4

  Wojska ukraińskie systematycznie przechodzą na stronę pro-federacyjną. Jak widać więc, w konflikcie ukraińskim, najbardziej wojowniczo nastawieni to są polskie rusofoby , w gębie oczywiście :)

 • 1-wolne

  Oceniono 8 razy 6

  Już mieliśmy w XX w podobnego Putinowi Adolfa i gdybyśmy czekali aż załatwi się sam to cały
  świat byłby w rękach faszytstów niemieckich.Putina można powstrzymać tylko siłą choć to Niemcom się nie podoba bo stracą kilka Euro.

 • dfg123

  Oceniono 9 razy -5

  Na Ukrainie rzadzi BANDEROWSKA HUNTA wspierana przez US. A kto z bandeorwcami=faszystami godzic sie nei chce, ten separatysta=bandyta=ruski agent=...=...=... => NA NOZ MOSKALI !!! Kiedy banderowcy zaczna drura, trzecia, ... rzez na wzor Wolynskiej, w Europie Wschodniej znacznie pomniejszeje ludnosci (bo banderowcy swietnie to potrafia - za pare tygodni wymordowali 150 tysiecy polakow, i to jak wymyslnie, az na 50 sposobow), czyli US beda mialy do dyspozycji nowe tereny. O to wlasnie i chodzi, i tylko slepy tego nie widzi, a moze i nie chce, bo marzy w glebi duszy o nowej wielkiej Polsce az do Uralu.

 • ergosumek

  Oceniono 32 razy 26

  Niemiecka prasa: "Trzeba wierzyć, że Putin ze swym imperializmem kiedyś załatwi się sam"
  +++++++++++++++++++++++++++++++
  Bez sensu, jak z imperializmem, to nie sam.
  Sam, to bez imperializmu.

 • penible4

  Oceniono 8 razy -2

  Jak byłoby dobrze, gdybyśmy te same wzorce stosowali oceniając władze Rosji i władze USA.
  Myślę, że warto byłoby również nie obrażać Rosjan. Czy któryś z nich pisał tu o naszych władzach? Nie!

 • kroliklesny

  Oceniono 15 razy -1

  Artykul nie wnosi ani nic madrego, ani nowatorskiego. W chwili, gdy tzw. zachod pod wodza amerykanska doprowadzil do separacji i precedensu kosowskiego, smieszne jest z prawnego i moralnego punktu widzenia plakanie nad integralnoscia Ukrainy. A Rosja to nie mala Serbia i nie dopusci do okrazenia swojego terytorium przez cudze bazy ani wrogie sily. Celem amerykanskim bylo stworzenie baz wojennych w pld. Ukrainie, na szczescie sie to nie udalo. Mocarnymi pohukiwaniami Ratlerka na szczescie nikt sie nie przejmuje!

 • wlodzimierz.iljicz

  Oceniono 20 razy -2

  Gdy rząd ukraiński nie podpisał umowy stowarzyszeniowej z UE "ktoś" z Zachodu pomagał demonstrantom i buntownikom na Majdanie.
  "Ktoś" z Zachodu przyjeżdżał i podżegał ich do obalenia rządu Ukrainy.
  "Ktoś" z Zachodu finansował wielomiesięczne zamieszki.
  "Ktoś" z Zachodu pomagał obalić legalne władze.
  "Ktoś" z Zachodu zainstalował tam prozachodni reżym.
  "Ktoś" z Zachodu zdestabilizował Ukrainę.
  Teraz ten "ktoś" z Zachodu obłudnie płacze, że Putin odbił piłkę z backhandu, wykorzystał destabilizację i przeszedł do kontrofensywy.
  No panowie z RFN, ustawiliście prozachodni reżym w Kijowie a Putinowi to nie wolno teraz ustawić swojego gdzie sobie zażyczy?
  Wam więcej wolno?

 • vomitorium1

  Oceniono 9 razy 3

  sam się nie załatwi
  (tu potrzebna ileostomia)

 • kuranieptak

  Oceniono 14 razy -2

  Czy nowy milion kacapskich bękartów zrobionych Niemkom może zmienić te opinie?

 • sir_fred

  Oceniono 14 razy 0

  To nie jest kwestia wiary, tylko nałożenia na Rosję embarga gospodarczego i wszelkich możliwych sankcji politycznych...

 • Andrzej Ekielski

  Oceniono 13 razy -1

  Proszę, nawet Niemcy zorientowali się, że Majdan zorganizował Putin by mieć pretekst do zajęcia Ukrainy. Europa niepotrzebnie wciska się między wódkę a zakąskę. Mocarstwa jądrowe niech między sobą rozstrzygają o tym kto rządzi światem. Europa w tej kwestii powinna być neutralna gdyż zaangażowanie jej po jakiejkolwiek stronie na zdrowie Europie nie wyjdzie.

 • dziadzioniunio

  Oceniono 17 razy 1

  Pożyteczny niemiecki idiota myśli, że polityka chowania głowy w piasek jest odpowiedzią. Ruscy rozumieją tylko jedno - siłę. Ponieważ nikt nie wybierze się na wojnę z kacapami (usprawiedliwieniem będzie , że nie chcą wojny atomowej) trzeba wygrać tę wojnę ekonomicznie. Ruscy pod rządami Putina otrzymali mikro stabilizację po rozpiżdżu lat 90-tych. Ale to jest stabilizacja dzięki ropie i gazowi. Gdy padnie na ryj ruski budżet, a ruscy zaczną zdychać z głodu ich miłość do Putlera odejdzie równie szybko jak przyszła. Jeśli nie, niech zdechną z głodu co do jednego, planeta odetchnie z ulgą a ich ziemie zajmą ci , co mają ciasno -Chińczycy.

 • hrkukus

  Oceniono 70 razy 56

  Putin załatwi się sam!
  Tylko kiedy, gdzie i na kogo. Ciężar i smród może być zabójczy.

 • dublet

  Oceniono 156 razy 94

  Czym faszystowska Rosja różni się od III Rzeszy? Wie ktoś? Bo moim zdaniem, cynizmem, brutalnością i poziomem kłamstwa sączonego z faszystowskich mediów!

 • m_16

  Oceniono 126 razy 114

  Mam dwa pytania...Putin załatwi się sam?

  Ale włąściwie to JAK? Przecież nawet z sankcjami się wahamy....

  Druga sprawa jest taka że nawet jak Putin się załatwi (powiedzmy że natrafi na coś w rodzaju drugiej Czeczeniii -- Kaukaskiego Wietnamu) to i tak Krym i to co teraz urwą najpewniej zostanie przy Rosji.....

  Zachód myli się uznająć że to Putin jest tu podmiotem...On realizuje interes Rosji i Rosjan (popierają go)...Gdy odejdzie, wybiorą jakiegoś "ugodowca" w stylu Chruszczowa..Zachód znów polubi (jak zawsze Rosję)...Po nim zaś przyjdzie kolejny Putin który będzie kontynuował podbój wynikający po prostu z rosyjskiej racji stanu....

 • antydupek

  Oceniono 112 razy 80

  czyli cała nadzieja w... Chińczykach

 • koles751

  Oceniono 101 razy 83

  Raczej chyba "uzbroić się" niż "uzbroić się w cierpliwość".

 • chi_neng1

  Oceniono 169 razy 133

  "Trzeba wierzyć, że Putin ze swym imperializmem kiedyś załatwi się sam"

  Obawiam sie, ze bedzie szedl do oporu, czyli tak daleko dokad mu swiat pozwoli.
  I watpie, zeby sie sam zalatwil.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 30 razy -12

  Złodziej woła „Łapać złodzieja”- taktyka stara jak świat!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Coraz więcej ujawnianych faktów przemawia za udziałem organizacji faszystowsko-terrorystycznych z poparciem finansowym hamerykańskich służb specjalnych , w mordowaniu cywili w Kijowie. „Sponsorowana Rewolucja” w wykonaniu organizacji terrorystyczno-mafijnych na tzw. Ukrainie jest prymitywnie prosta , ale niestety scenariusze te były wielokrotnie wykonywane przez CIA.
  Tzw. sankcje to żałosna próba wykpienia się z odpowiedzialności za ten cały boordel , przepraszam – majdan.
  Na tzw. Ukrainie w dalszym ciągu trwa walka gangów i terrorystów / Muzyczko, Orest, Cariow / o to kto zachapie większą kasę z "pomocy" UE - oczywiście z moich podatków – na razie tylko 13,5 mld dolarów.
  Nazistowscy banderowcy z Majdaju walą ZNOWU w plecy swoim – to się sprawdza.
  „Prawy sektor” jest formacją najbardziej znaną, jednak bynajmniej nie jedyną. Tylko w Kijowie i okolicach, liczebność członków nielegalnych formacji zbrojnych wynosi blisko 10 tysięcy. Broń, skradziona z magazynów wojskowych, wypełnia czarny rynek – kupuje ją każdy, kogo na to stać. Prywatne „armie” mają obecnie politycy, wielcy biznesmeni, a także kryminaliści. Ponadto organizowane są oddziały najemników oferujących swoje usługi w wykonywaniu „brudnej pracy” w operacjach w zakresie prowokacji i nielegalnego przejęcia przemocą obiektów biznesu. Z magazynów zniknęło 13 mld m3 gazu / roczne zużycie Polski/. Dla hołoty z Majdanu ważna jest kasa od Zachodu. Horror. Interesy Zachodu z Rosją nie tylko kwitną, ale nabierają rozmachu.

 • scibor3

  Oceniono 8 razy 0

  euromaydan.in/wp-content/uploads/2014/03/BjCIS5gCIAAphZC.jpg

 • zz1026

  Oceniono 222 razy 174

  "Kto nie chce wojny, ten musi wierzyć, że Putin ze swym imperializmem kiedyś załatwi się sam."

  tak samo mysleli i hitlerze ze wkoncu sam sie zalatwi i w koncu to zrobil w 1945

  "kto chce pokoj za wszelka cene nie ma ani pokoju ani honoru"

 • bardzouparty

  Oceniono 17 razy -9

  "Niemiecka" prasa padła w 1945 roku razem z Berlinem.
  Bartelsmann, Springer, Murdoch.

 • mrysio111

  Oceniono 35 razy -9

  <Putin chce Ukrainy w rozsypce>
  Natomiast Niemcy chcą całej dla siebie. Ot, konflikt interesów.

 • onduma

  Oceniono 49 razy -31

  Niejaki Curson wytyczyl linie poza ktora nie bylo wyraznej wiekszosci Polakow i na tej podstawie zabrano ziemie Polsce i dano m.in Ukraincom. To dlaczego nie wytyczyc takiej linii na wschodzie Ukrainy i oddac co rosyjskie Rosji ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX