Protest na pl. Zbawiciela przeciwko tęczy. "Tu jest Polska"

Ksiądz Stanisław Małkowski po raz kolejny odprawił egzorcyzmy. Tym razem podczas protestu przeciwko odbudowie tęczy na placu Zbawiciela zorganizowanego przez działaczy ruchu narodowego.
- Nie jestem upoważniony do egzorcyzmu uroczystego. Mogę, tak jak 10 kwietnia przed Pałacem Prezydenckim, odprawić egzorcyzmy proste - zapowiedział duchowny i zajął się wypędzaniem szatana.

Słuchało go ponad 200 osób zebranych na chodniku. Niemal wyłącznie byli to młodzi mężczyźni. Trzymali transparenty w rodzaju: "Zero tolerancji dla pedalstwa". Skandowali: "Tu jest Polska - nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera".

Ksiądz Małkowski mówił, że tęcza to m.in. symbol ideologii gender. - Celem ideologii gender jest pozbawienie człowieka tożsamości. Nawet tej męskiej i kobiecej. To cios wymierzony w rodzinę. W niektórych krajach Zachodu nie wolno już nawet używać takich słów jak ojciec, matka, syn - przekonywał duchowny.

"Tęcza to wyraz lewicowej ideologii i mody"

Narodowców zagrzewał Krzysztof Bosak, kandydat Ruchu Narodowego w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Przy okazji pochwalił się, że jest architektem. - Co on plecie. Przecież nie ukończył studiów! Niech najpierw pokaże, co zaprojektował - zżymał się pan, który przedstawił się jako pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej.

Bosak udowadniał jednak że zna się na architekturze i dlatego sprzeciwia się tęczy. - Po pierwsze, nie pasuje do placu Zbawiciela. To miejsce to jeden z nielicznych całkowicie ukończonych placów. Tu niczego nie trzeba dodawać. A tęcza to wyraz lewicowej ideologii i mody, która każe przekształcać tradycyjne miejsca - przemawiał.

Dodał, że tęcza jest zwyczajnie brzydka. Bo prawdziwa tęcza jest półkolista. Ta zaś kanciasta. - Nie do przyjęcia jest też ideologia, która kryje się za ta instalacją - mówił, zbierając gromkie brawa.W sobotę grupa około 20-30 narodowców przeszkadzała w montażu konstrukcji tęczy. Po dwóch godzinach usunęła ich policja i robotnicy mogli wrócić do pracy.

Instalacja Julity Wójcik ma wrócić na pl. Zbawiciela 1 maja, w 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Pierwszy raz stanęła tam w czerwcu 2012 roku. Do tej pory płonęła już pięć razy.

Więcej o:
Komentarze (139)
Protest na pl. Zbawiciela przeciwko tęczy. "Tu jest Polska"
Zaloguj się
 • box-of-surprises

  Oceniono 1 raz 1

  Jak się tak zastanowić, nacjonaliści i bolszewicy mają całkiem sporo wspólnego.
  I jedni i drudzy to socjaliści (czyli złodzieje) chcący ingerować w życie i wolność osobistą ludzi, wszelki opór zwalczając siłą. Zarówno bolszewicy kreowali jak i obecnie narodowcy kreują w społeczeństwie poczucie wewnętrznego wroga, z którym trzeba walczyć. A któż jest tym wrogiem? Oczywiście każdy kto nie zgadza się z naszym systemem i nie chce poddać się indoktrynacji. A czemu narodowcy tak mocno zwalczają "czerwonych" i nazywają tak każdego wroga? Wiadomo, że najpierw zawsze zwalcza się wroga podobnego do nas, co by nie robił nam konkurencji.

 • ar.co

  Oceniono 3 razy 1

  Jakaś malutka ta ich Polska. Jeden facet w kiecce i ze 20 tępych osiłków. To się pewnie u nich nazywa "normalna rodzina".

 • 1pirat2

  Oceniono 4 razy 2

  Połowa tych protestujących, z Krzysiem na czele wyglądają jakby sami byli trochę inni, to by wyglądało, że chcą z rzucić winę na tęczę za własne zaburzenia seksualne.

 • ribik

  Oceniono 4 razy 0

  Ciekawe ilu z nich powinno gnić w pierdlu, a nie zatruwać życie ludziom.

 • kaziudeynaa

  Oceniono 6 razy -2

  a niech sobie budują to paskudztwo
  i tak ją zjaramy na 3 maja

 • stachkaz47

  Oceniono 7 razy 3

  Ciekawe kto zagłosuje na faszystę Bosaka??
  Pewnie księża tacy jak Małkowski.
  Ten kraj jest tak słaby jak UKRAINA.
  Dlatego tak głośno ujada.

 • w.s3

  Oceniono 6 razy 6

  Działąnia policji bardzo delikatne.
  Jednak muszą się uczyć od francuskich żandarmów.
  Wióry by leciały z narodowców i więcej na pl. Zbawiciela by nie przyszli.

 • jusekp

  Oceniono 3 razy -1

  A jednemu kwiatku się płatku wygło...:)

  Na 37 klatce.

  Fuche...

 • zygosz

  Oceniono 7 razy -3

  Radosc na Ziemi !

  Bedzie jednak wielka radosc na Ziemi,
  kiedy lemingow na Ksiezyc wyslemy.

  Poczekajmy ,kiedy zobaczymy sierp,
  wyslemy ich wowczas precz.

  Dostana w prezencie pomaranczowa
  tecze i wielki mlot tam beda meli herb.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX