Malta legalizuje związki homoseksualne i daje im prawo do adopcji dzieci. A Polska? "Nam bliżej do Białorusi"

- Ta zmiana przepisów na Malcie może oznaczać, że wbrew temu, co głoszą polskie polityczki i politycy, religijność wcale nie musi się kłócić z byciem za równością wszystkich obywatelek i obywateli - mówiła w Radiu TOK FM Zofia Jabłońska z Kampanii Przeciw Homofobii, komentując zalegalizowanie przez parlament Malty związków homoseksualnych.
Parlament Malty zalegalizował związki homoseksualne, przyznał również parom jednopłciowym prawa do adopcji dzieci. Dotychczas homoseksualiści mogli je adoptować jako osoby indywidualne. - Malta jest teraz bardziej liberalna i bardziej europejska oraz zapewnia równość swym wszystkim mieszkańcom - oświadczył premier Joseph Muscat. Setki ludzi zebrało się przed parlamentem w stołecznej La Valetcie, by świętować. Prawu sprzeciwiał mu się Kościół katolicki.

"Bliżej Białorusi niż Europy"

- Malta przyjęła wczoraj tę ustawę i to jaką ustawę! - mówiła w Radiu TOK FM Zofia Jabłońska z KPH. - Ustawa gwarantuje związkom partnerskim wszystkie te prawa, które mają małżeństwa, łącznie z adopcją dzieci. - Ta zmiana przepisów na Malcie może oznaczać dwie rzeczy: że wbrew temu, co głoszą polskie polityczki i politycy, religijność wcale nie musi się kłócić z byciem za równością wszystkich obywatelek i obywateli. Bądź też oznacza to niestety, że Polska jest bliżej Białorusi i Rosji niż Europy w kwestii traktowania praw człowieka - mówiła Jabłońska w rozmowie z Pawłem Sulikiem.

Więcej o:
Komentarze (98)
Malta legalizuje związki homoseksualne i daje im prawo do adopcji dzieci. A Polska? "Nam bliżej do Białorusi"
Zaloguj się
 • prinsik

  Oceniono 2 razy 0

  Brawo Malta

 • wojtas56

  Oceniono 3 razy 1

  "Malta jest teraz bardziej liberalna i bardziej europejska"??? A może raczej stacza się po równi pochyłej, jak cała cywilizacja zachodnia?

  "Oznacza to niestety, że Polska jest bliżej Białorusi i Rosji niż Europy" - typowa manipulacja medialna. Po pierwsze - Białoruś i Rosja też leżą w Europie, a Polska z nimi graniczy, a więc jest całkiem blisko (to tak w kwestii geograficznej). Po drugie - nie jest nigdzie powiedziane, że wszystko bez wyjątku w Rosji i Białorusi jest złe, choć w tej chwili notowania tych krajów są w świadomości Polaków bardzo niskie - i na tych negatywnych emocjach bazuje anonim, który nawet nie raczył się podpisać (ja też bym się wstydził pod czymś takim umieścić swoje nazwisko). Po trzecie - hedonistyczna i rozwiązła Europa sama sobie kopie grób. Niejedna cywilizacja już w ten sposób upadła, a europejska też nie jest wieczna. Żeby nie szukać daleko, wystarczy wspomnieć podobnie "europejskie" Cesarstwo Rzymskie, które padło pod ciosami barbarzyńców o raczej jednoznaczym stosunku do płci. Obyśmy nie doczekali podobnego finału, gdy "homofobiczna" Rosja zawładnie coraz bardziej "europejską" Europą, manipulowaną przez lobby LGTB i przez... Putina.

  W opisywanej w artykule kwestii wolę być bliżej Rosji i Białorusi, niż Malty. Mam nadzieję, że nadal będziemy się skutecznie opierać tak rozumianej "europeizacji".

 • yoonior4

  Oceniono 1 raz 1

  homoseksualizm.org/

 • blski

  Oceniono 4 razy 2

  Prawo, rzad i administracja nie powinny interesowac sie kto z kim i jak sie pieprzy.
  Tyel, ze moim zdaniem nie zezwalalbym na adopotowanie dzieci przez ludzi pozostajacych w takich zwiazkach, po prostu dlatego, ze wydaje mi sie, ze wychowanie ma wplyw na przyszlosc dziecka, a adoptowanie w domu homoseksualnym moze spowodowac zbedne konflikty i spaczone spojrzenie na rzeczywistosc.
  Niemniej moje prywatne obserwacje nie popieraja tego stwiedzenia: moja sasiadka jest lezbijka, ma wlasna corke i adoptowala mlodsza. Zeby stworzyc namiastke normalnego domu kobieta ta zatrudnia mezczyzne jako pomoc domowa. Ojciec jej naturalnej corki odwiedza ich codziennie. Z tego co obserwuje nielatwo o lepsza matke.
  Drugim przykladem jest tez lezbijka ktora adoptowala dwoch chlopcow z ktorych jeden wymagal niezwykle kosztownych operacji jak tez leczenia psychiatrycznego. kobieta ta po smierci jej partnerki zeby podolac obowiazkom wychowania tego chlopca rzucila swa prace, wydala wszystkie pieniadze i obecnie jest zdana na pomoc swej rodziny, szczesliwie sa to ludzie bogaci i sa wstanie podolac tym wydatkom co byloby niemozliwe w innym przypadku.

 • ricob

  Oceniono 10 razy 2

  Śmieszą mnie te komentarze napastliwe względem kościoła katolickiego i liberalne względem kochających inaczej. Wychowanie dzieci to poważny problem i na szczęście poza wpływem ludzi perwersyjnych. Powiem tak, i bez powierzania wychowania dzieci zbokom z wieloma młokosami w naszym kraju jest wiele problemów. Małolaty szczególnie te z patologicznych środowisk najpierw w dzieciństwie przechodzą piekło, a potem czerpią całymi garściami wzorce zachowania ze swojego bandyckiego środowiska, może zatem i jest potrzeba, żeby je ubogacić zachowaniami homoseksualnymi. Mało, że mamy nastoletnich złodziei i bandytów fundnijmy sobie nastoletnie lesby i pedziów, a co tam będzie fajnie.

 • plorg

  Oceniono 5 razy 3

  "A Polska?"

  Polsce bliżej do kultury europejskiej niż Bantustanu. Nie mylić z kulturą unii europejskiej.

 • plautilla

  Oceniono 8 razy 2

  Pederastia jest zboczeniem. Nie podlega dyskusji, że to jest patologia. Można dyskutować jedynie nad skutecznymi , bądź mniej skutecznymi metodami terapii choroby seksualnej, której początek zawsze bierze się w umyśle dewianta. Dewiacje i amoralność forsowana w mediach przez agentów wpływu to dywersja -- kształtowanie świadomości atakowanych narodów tak, by przyjęły zgubne zachowania, jako "normalne". Dlatego pederastia jest zaraźliwa mentalnie - zaczyna się w umyśle. Agenci Wielkiego Geja /lgbt/ i Ministerstwa miłości w GW i gender w UE , służby rosyjskie i inne wykorzystują to i mocno pracują, by wytworzyć modę na zboczenia i by zostały uznane za własne czyli normalne przez lud.
  Promowanie pederastii to jest ideologiczna dywersja !

 • compagno

  Oceniono 7 razy -1

  I pomyśleć że to "najbardziej katolicki kraj" w Europie zaraz na drugim miejscu po Watykanie. (98% mieszkańców to katolicy). Poprzednio zalegalizowali rozwody (w 2011). Nadrabiają zaległości cywilizacyjne 10 razy szybciej niż Polska. Jak zalegalizują prawo do przerywania ciąży przenoszę się tam. Piękna wyspa, piękne morze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX