"Budzę się z kimś obcym", "Bawię się z kimś obcym" [UJMUJĄCA KAMPANIA]

Krótki, 1,5-minutowy spot mówi o rodzinie, wspólnym życiu, bliskości, wzajemnej odpowiedzialności oraz zderzeniu tych pojęć z polską rzeczywistością. - W świetle polskiego prawa osoby żyjące w parach jednopłciowych są dla siebie zupełnie obce... Zmień to - takie jest główne przesłanie kampanii.
Dziś swoją premierę miał pierwszy profesjonalny spot nowej kampanii społecznej pod hasłem "Popieram Związki", przygotowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii i Partnerstwo dla Związków. Ma on przypomnieć o tym, że ta sprawa, mimo politycznych obietnic, wciąż nie została uregulowana. Honorowy patronat nad kampanią objęła wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka.

- Już najwyższy czas na związki partnerskie. Stworzyliśmy kampanię, aby pokazać, że społeczeństwo jest gotowe na ich wprowadzenie. Osoby, które dzielą ze sobą życie i pragną wziąć na siebie odpowiedzialność za drugą osobę, powinny mieć na to szansę - mówi Agata Chaber, prezes Kampanii Przeciw Homofobii.

"Miłość zasługuje na społeczne uznanie"

- Ten spot opowiada taką standardową historię miłosną, w której jest szczęście, trochę smutku, zazdrość, kłótnie, godzenie się... taka codzienność każdego z nas, nie tylko par heteroseksualnych. Ten spot - jak podkreśla Chaber - przy okazji pokazuje też absurd naszego ustawodawstwa, że prawo rozpoznaje tylko część obywateli, a do reszty nie chce się przyznać, jakbyśmy nie byli ważni. A dla nas to jest bardzo ważne - dodaje.

Wraz ze spotem swoją premierę ma platforma Popieram Związki, gdzie wszystkie osoby, które uznają, że miłość zasługuje na społeczne i prawne uznanie, mogą opowiedzieć się za instytucją związków partnerskich, zamieścić swoje zdjęcie z hasłem kampanii oraz udostępnić film w swoich mediach społecznościowych. 

Koncepcję kreatywną spotu przygotowała agencja reklamowa LOWE GGK znana między innymi z zeszłorocznej kampanii Rodzice, Odważcie się Mówić. Film wyreżyserowała Karolina Lewicka. Główną rolę w kampanii gra Magdalena Benek.

Więcej o:
Komentarze (23)
"Budzę się z kimś obcym", "Bawię się z kimś obcym" [UJMUJĄCA KAMPANIA]
Zaloguj się
 • n7fan

  Oceniono 1 raz 1

  Społeczeństwo NIE jest i NIE BĘDZIE nigdy gotowe na żadne związki jednopłciowe! Nawet, jeżeli pseudo-ważni politycy nam to wmawiają! Zboczenia od dłuższego czasu się skutecznie leczy.

 • zomotradycja

  Oceniono 9 razy 1

  Lewackie bzdury. Żadna miłość i żaden związek nie wymagają aby jakieś "państwo" ją uznawało, chyba że jest się niewolnikiem i trzeba się zapytać swojego Pana o pozwolenie.

 • Fizjoterapia Um

  Oceniono 14 razy -2

  początek kampanii " legalizacja związków HOMOSEKSUALNYCH "! tylko pod inną nazwą

  Ludzie opamiętajcie się!! do czego ten Świat zmierza

 • i8n8n8y

  Oceniono 50 razy -30

  "Jestem szczęśliwa..." zapomniała dodać: "i zboczona"! "Modlę się z kimś obcym" - nie no to nuż było pod publiczkę!! Ciekawe jakie wyznanie! :-D

 • plautilla

  Oceniono 27 razy -15

  Kultura nietolerancji jest nader skuteczna. Im mniej liberalne środowisko, tym lepsza demografia. W Ameryce na jedną Żydówkę przypada 1,86 dziecka, w Izraelu 2,98, wśród nowożytnych ortodoksów 3,3, a wśród chasydów – 7,9. W RFN na Niemkę przypada 1,36 dziecka, natomiast u islamskich imigrantek z Turcji – 2,4. Wymierają te grupy, które cenią nieokiełznanie osobiste. Kultury głupie zachwycają się swobodą obyczajów. Mądrzejsze wezmą przykład z Żydów, pielęgnując w kraju twardy rdzeń narodu obok różnych liberalnych wyskoków. Jeszcze mądrzejsze podrzucą rywalom antykoncepcyjny koncept i „tolerancję" dla aborcji i homozwiązków, popierając u siebie„faszyzm" rozpłodowy.
  /Miłośc bliźniego swego podobnego,rp.pl/

 • trollmaurycy

  Oceniono 21 razy -3

  Kampania dobra, słuszna i sprawiedliwa.

  Ale agencja reklamowa LOWE GGK przygotowując "koncepcję kreatywną" za bardzo się nie napracowała. Oto dowód:

  /watch?v=_TBd-UCwVAY (po normalnym adresie youtube wklejcie tę końcówkę)

 • gintaras2

  Oceniono 57 razy -19

  Ten postęp to mnie bawi do łez, tak jak okoliczności w jakich ATP w 1973 r. przez glosowanie wykreślili homoseksualizm z klasyfikacji zaburzeń psychicznych, a jeszcze teraz tłumaczą się z określenia w zeszłym roku pedofilii jako orientację seksualną. Tylko że po jakim czasie tej cholernej wszechogarniającej tyrańskiej kampanii równościowej przestaje to być śmieszne. Szczególnie wtedy kiedy się człowiek głębiej zapozna z całymi postulatami środowisk LGBT mówiących wprost o walce, z jak to oni nazywaja, hegemonią heteroseksualizmu oraz tym że żeby to osiągnąć trzeba zniszczyć rodzinę. Przy okazji reprezentują politykę Klubu Rzymskiego redukcji populacji. Dlatego są promowani i hojnie opłacani. Dzieci naszych dzieci obudzą się w strasznym świecie, jeśli pozwolimy na szerzenie się tych absurdów.

 • Oceniono 50 razy -36

  Ja popieram status w którym homosie są dla siebie " obcy" i nie mogą legalnie zawierać związków partnerskich/ Podoba mi się ten stan w którym takie dewiacje są piętnowane. Polska nie sprzyja rozkwitowi dewiacji i grzechowi sodomskiego. Prawo Polskie ma chronić większości narodowe, społeczne a nie mniejszości.

 • kain_brat_abla

  Oceniono 30 razy -24

  żona... to nie rodzina

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX