Kurski przekonany: "Mamy dobre listy: Ziobro, Kempa, Mularczyk...". Wróbel: "A Jerzy Robert Nowak?" "Była dyskusja..."

- Co pan obieca, żeby dostać się do europarlamentu? - pytał Jacka Kurskiego w Poranku TOK FM Jan Wróbel. - Obiecam to, co mi się wydaje realne: doszlusowanie do standardów unijnych w zakresie najbardziej podstawowym i fundamentalnym, mianowicie ochrony i wsparcia dla polskich rodzin - odpowiadał polityk Solidarnej Polski.
Kurski przekonywał w TOK FM, że jednym z najważniejszych problemów, jaki dzisiaj dostrzega w Polsce, jest "zapaść demograficzna". - Takie same Polki mają większą dzietność w Wielkiej Brytanii - podkreślał. A powód? - Po pierwsze tam Tusk nie rządzi, bo tam realne wsparcie dla rodzin w przeliczeniu na euro to ponad 100. To raptem 400-500 zł. My uważamy, że jest tak dramatyczna zapaść, tak dramatyczna depopulacja, która grozi zwijaniem się naszego kraju, że państwo musi uruchomić realne instrumenty wsparcia dla rodzin - mówił polityk.

Kurski jest przekonany, że wie, skąd wziąć na to pieniądze. - Wystarczy skorzystać z innych unijnych standardów. Takie kraje jak Francja, Wielka Brytania i Niemcy nie pozwalają na gigantyczne transfery ze swoich gospodarek i poprzez uczciwy system uszczelniania wypływu pieniądza gromadzą środki chociażby na politykę prorodzinną.

"Mamy dobre listy: Ziobro, Cymański..."

- A może te wasze 3-4 mandaty w przyszłym europarlamencie nie są takie pewne? - dopytywał Wróbel. - W zeszłym roku pięć razy wzięliśmy udział w wyborach i pięć razy przekroczyliśmy próg wyborczy - mówił Kurski. Podkreślał, że na przykład na Podkarpaciu w wyborach uzupełniających do Senatu, kandydat jego ugrupowania (Kazimierz Ziobro) zdobył 11,1 proc. głosów. A to zupełnie się rozmijało z wynikami sondażowymi.

- Mamy bardzo dobre listy, mamy Ziobrę, Cymańskiego, Dorna, Kempę, Mularczyka, Kurskiego, Derę. Wielu innych o mocnych, prawicowych nazwiskach. Odniesiemy sukces w tych wyborach - przekonywał polityk. - A zabiegaliście o Jerzego Roberta Nowaka? - dopytał Wróbel. - Była dyskusja na ten temat. Jest pewien odłam wyborców, dla których jest to postać ważna. Ale ostatecznie taka decyzja nie zapadła - odparł Kurski.

- W niektórych południowych stanach USA jest poparcie dla Ku Klux Klanu, a jednak Republikanie starają się nie wpuszczać na listy tak barwnych kandydatów - kontynuował Wróbel. - Tak samo zrobiła Solidarna Polska - skwitował Kurski.

Więcej o:
Komentarze (20)
Kurski przekonany: "Mamy dobre listy: Ziobro, Kempa, Mularczyk...". Wróbel: "A Jerzy Robert Nowak?" "Była dyskusja..."
Zaloguj się
 • klara551

  Oceniono 1 raz 1

  Lista to lista i nie jest ani dobra ani zła.Ważne jest to ,że na swoich macie cyrkową -cwaniacką zbieraninę, a to dla Polski nie jest dobre. Na całe szczęście kanapa spod zadów wam się wysuwa i trzeba będzie wziąć się do roboty. Potraficie to?

 • mafeczek123

  Oceniono 1 raz 1

  Zaraz, zaraz, a dlaczego nie jest tu wymieniana twarz SP, ten heros polskiej polityki opozycyjnej, ten odkrywca i czolowa twarz SP, ten ktory powiedzie SP do historycznego zwyciestwa w wyborach do Unii, boski bokser, niedoscigniony w IQ 170, wylapywacz ciosow przeciwnikow..... na twarz?

 • tadek-1

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Kurski, tych wszystkich szalencow na waszych listach, to ja znam. Chcialbym zeby pan przedstawil, chociaz jednego normalnego.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 3 razy 3

  2 % i po tych kłamliwych, perfidnych i chamskich pisowskich odchodach.
  Nawiasem, to pisowskie szambo również nie zasługuje na wiele więcej, bo to pieniackie, antypolskie oszołomy i kanalie są.

 • jerzysm42

  Oceniono 3 razy 1

  Na Zachodzie jest wszystko większe i lepsze. Nawet Polki łatwiej zachodzą w ciążę.
  Dlaczego więc Kurski zamiast kopulować w Brukseli pieprzy w polskim sejmie.
  Czyżby wolał z moherową podopieczną rydzyka?

 • ador43

  Oceniono 3 razy 3

  Ograniczona klempa od gender,oszust kurski (lesniczowka) mularczyk nachodzacy bezdomnego a do tego mocno katolicki, z nadwyrezonym mozgiem ,obronca zycia poczetego adamek,ekipa obciachu parlamentarnego.

 • e-komentarz

  Oceniono 7 razy 5

  Portfel €uroposła: ±17 tys.€, czyli przeszło 70 000 zł.
  wyborcza.pl/politykaekstra/1,136520,15400382,Jak_zyc_z_euroapanazy.html
  Czy ktoś się dziwi że tak do tego się garną?

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 6

  O tym, jaki pożytek Polska będzie miała z ewentualnej obecności "ziobrystów" w PE świadczy dobitnie ranking polskich eurodeputowanych, gdzie ostatnie trzy miejsca zajmują Kurski, Cymański i Ziobro.

 • wodakrolewska

  Oceniono 4 razy 4

  Tow. Kurski chyba wie co to jest Ku Klux Klan. Każdemu Polakowi KKK powinno się kojarzyć z
  Klubem Krzywego Koła i jego "artystyczną" działalnością, której skutki dzisiaj odczuwamy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX