Wschód Ukrainy: węgiel, huty, przemysł zbrojeniowy. Teraz są tam rosyjskie flagi [5 PUNKTÓW]

14.04.2014 13:59
Separatyści w Słowiańsku

Separatyści w Słowiańsku (Fot. GLEB GARANICH/REUTERS)

Krym jest już dla Ukrainy stracony i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie udało się ponownie włączyć do kraju anektowane przez Rosję terytorium. Teraz władze w Kijowie najbardziej obawiają się powtórzenia krymskiego scenariusza na wschodzie kraju, gdzie od tygodnia budynki administracyjne okupowane są przez prorosyjskich separatystów.
Zobacz także
Komentarze (198)
Wschód Ukrainy: węgiel, huty, przemysł zbrojeniowy. Teraz są tam rosyjskie flagi [5 PUNKTÓW]
Zaloguj się
 • trup

  0

  ludnosc rosyjsko języczna Donbasu to przeważnie posowieckie bydło, które rozumie tylko jezyk siły. rząd Ukrainy nie powinien się patyczkować z ruskimi agentami. Szybkie uderzenie wojska, zabicie tzw. separatystów uspokoi również to sowieckie bydło.

 • hamerykano

  Oceniono 4 razy 4

  banderowskie bydło wypunktowało się samoistinnie
  na majdanie.
  reszta zostanie wypunktowana w najbliższej przyszłości.

 • rezun-one

  Oceniono 5 razy 5

  Czym różni się Majdan w Doniecku od tego w Kijowie?
  Nie jest dowodzony przez CIA.

 • iron_logic

  Oceniono 11 razy -7

  Ale sie nagle na tym forum polskich "ekspertów" od Ukrainy narobiło co wiedzą ktory region bogatszy kto kogo w Ukrainie utrzymuje co robi wschod co robi zachod. Ja mam kilku przyjaciol Ukraincow i w Polsce i w Kijowie i nie mam takiej dokladnej wiedzy. Czyzby "eksperci" pisali z Moskwy ;-)? Ah nie na pewno nie to chyba jakas spontaniczna polska "samoobrona" internetowa ... niby nieoznakowana ale pisze jak web-brygady :P

 • elmx

  Oceniono 5 razy 5

  Ukraina się rozpada. Politycy rozkradli ile się dało na początku, teraz ludzie w każdej części kraju też chcą coś dla siebie i w ten sposób nastąpi rozpad. Taka mentalność. Złodziejstwo większe niż w PL, ale nie ma co winić ludzi. Każdy chce lepiej żyć.

 • coalesce

  Oceniono 12 razy 10

  Może ktoś mi w 3 słowach wytłumaczyć, co jest złego w referendach o przynależności regionów? Dlaczego nie można pozwolić mieszkańcom samym zdecydować, w którym kraju chcą żyć?

 • martinwoj

  Oceniono 37 razy 27

  A najwazniejsze to trzeba pamietac, ze konflikt zaczal sie kiedy Zachod demokratycznie ustalil nowa wladze na Ukrainie.

 • astronombosy

  Oceniono 8 razy 6

  A jeśli wymyśliłem wczoraj, żeby przenieść szafę w drugi kont pokoju i łóżko bliżej biurka, a moja żona się na to nie zgadza, to jestem separatystą?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje