Kaczyński złagodniał przez kampanię. "Wie, że idąc po bandzie w sprawie katastrofy smoleńskiej, zmobilizuje... elektorat PO"

Co można wyczytać z przemówień Jarosława Kaczyńskiego, z okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej? Wg Renaty Grochal z "GW", za łagodniejszy ton wystąpień prezesa PiS odpowiada kampania wyborcza do PE. - Kaczyński wie, że idąc po bandzie w sprawie katastrofy smoleńskiej, zmobilizuje nie tylko twardy elektorat PiS, ale także... wyborców PO. To cyniczna taktyka przedwyborcza.
Przemówienia Jarosława Kaczyńskiego to zawsze najważniejsze punkty obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej, organizowanych przez PiS. Pokazują m.in. polityczny kurs największej partii opozycyjnej. W tym roku prezes Prawa i Sprawiedliwości pokazał nieco łagodniejsze oblicze.

Powodem są zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego. - Kaczyński jest w potrzasku. Wiadomo, że w wyborach do PE zawsze jest niska frekwencja. Według sondaży może wynieść ok. 20 proc. A wtedy o wynikach decydują najbardziej twarde elektoraty. Z jednej strony więc prezes, mówiąc o wybuchu, zmobilizuje twardy elektorat PiS. Ale Kaczyński wie, że kiedy idzie po bandzie w sprawie katastrofy smoleńskiej, to mobilizuje... twardy elektorat PO. Tych wielkomiejskich wyborców, którzy boją się smoleńskiej retoryki prezesa Prawa i Sprawiedliwości - oceniła w "Poranku Radia TOK FM" Renata Grochal.

Dlatego dziennikarka "Gazety Wyborczej" nie ma wątpliwości, że łagodniejszy ton wczorajszych wystąpień to "cyniczna taktyka przedwyborcza".

Rozliczenie z o. Rydzykiem

Wpływ kampanii wyborczej na rocznicowe wystąpienia szefa największej partii opozycyjnej słychać też było, kiedy prezes składał podziękowania. - Byłam zaskoczona, że red. naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz został wymieniony przez twórcę Radia Maryja. O. Tadeusz Rydzyk postawił w wyborach na Solidarną Polskę i boksera Tomasza Adamka. I Jarosław Kaczyński pięknie mu się wczoraj odpłacił.Macierewicz załatwi wszystko

Według publicysty Tomasza Wołka, nie ma się co cieszyć z tego, że w wystąpieniach Jarosława Kaczyńskiego zabrakło tym razem np. oskarżeń pod adresem "prezydenta Komoruskiego". Bo i bez tego szef Prawa i Sprawiedliwości "powtórzył wszystkie ohydne, wredne kłamstwa". - Tylko mówił to w tonie nie tak agresywnym.

Wołek podkreślił, że Jarosław Kaczyński może sobie pozwolić na łagodniejszy ton, bo "ma Antoniego Macierewicza". - I wczoraj byliśmy świadkami wielkiej apoteozy posła Macierewicza. To było jasne powiedzenie, że w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej to właśnie Macierewicz ma rację, on jako jedyny dąży do prawdy - mówił publicysta w "TOK FM".

Więcej o:
Komentarze (14)
Kaczyński złagodniał przez kampanię. "Wie, że idąc po bandzie w sprawie katastrofy smoleńskiej, zmobilizuje... elektorat PO"
Zaloguj się
 • diego1977

  Oceniono 1 raz 1

  Zamknąć czym prędzej z maciorą i resztą bandy.

 • stawjan1

  Oceniono 12 razy -10

  Wszyscy boicie się Kaczyńskiego , młodzi internauci, dziennikarze,, politycy oraz inni . Najbardziej się Go boi premier Tusk,a wiecie dlaczego bo to jest wytrawny polityk,bezkompromisowy jak Jego brat,ma swoje zdanie, nie jest tylko od przecinania wstążek jak inni politycy. Nie daje się klepać po plecach politykom z UE ,żeby być służalczy wedle UE jak to robi PO, a najgorzej boli większość przeciwników Kaczyńskiego,że to jest jedyny mąż stanu (młodzi którzy są tak zauroczeni wyżelowaną partią Pana Tuska),jest ostatni , ponieważ wszyscy już nie żyją. Takim mężem stanu był Paderewski, Piłsudski,Witos,Lech Kaczyński, Gen. Sikorski, a dzisiaj służalcze media twierdzą ,że Pan Tusk wybija się na męża stanu ,gdyby społeczeństwo poparło by taką tezę to tylko moge zacytować słowa Chrystusa , Boże mój Boże czemuś mnie opuścił,,,,,

 • squadack

  Oceniono 8 razy 4

  „Musimy pamiętać hańbę knowań z prezydentem obcego państwa przeciwko własnemu prezydentowi” - to jest to łagodzenie wizerunku? Chyba jesteście niedoinformowani...

 • fakiba

  Oceniono 11 razy 7

  Łaskawca łagodny , bo jest kampania wyborcza , a jak przypadkiem dorwie się do władzy , to pokaże prawdziwą paszczę , a wtedy wiej kto może i to obojętnie gdzie , na zachód , czy na wschód , wszędzie będzie bezpieczniej

 • fakiba

  Oceniono 11 razy 7

  Jak to ma być złagodnienie ,co wczoraj wygadywał , to już się można przerazić jak wróci bo normalnej swojej postaci , wojna z Rosją i Niemcami pewna

 • 31.februarius

  Oceniono 7 razy 3

  Dżaruś only !!!

 • e-komentarz

  Oceniono 11 razy 5

  We wczorajszych przemówieniach prezesa łagodności było jak na lekarstwo, o wiele więcej było zlizywania bitej śmietany z kolan Rydzyka i gloryfikacji Macierewicza. Jeśli elektorat PO jeszcze nie poczuł się jeszcze dostatecznie zmobilizowany, to z pewnością jest na dobrej ku temu drodze.

 • ga.1.2

  Oceniono 12 razy 6

  Porabany Prezes z oblakana banda za rok stwierdza ze byly wybuchy atomowe

 • mark6

  Oceniono 17 razy 11

  Złagodniał ??
  Przed chwilą ten ŚWIR nawoływał praktycznie do wojny z Rosją !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX