Nowy sondaż. Zdecydowane prowadzenie PO. Partia Korwin-Mikkego wchodzi do gry, wypada Palikot

Jest już kwietniowe badanie preferencji wyborczych przeprowadzone przez CBOS. Jak informuje portal 300polityka.pl - Platforma ma już 7 punktów procentowych przewagi nad partią Jarosława Kaczyńskiego.
W kwietniowym badaniu (które przeprowadzono w dniach 3-9 kwietnia) PO cieszy się zaufaniem już 28 proc. wyborców (+2), spadek zanotowało PiS - 21 proc. (-3). Niezmiennym poparciem cieszy się SLD - 7 proc. - czytamy na 300polityka.pl.

Wyborczy próg przekroczyłoby także PSL z 5 proc. poparciem (+1). Mandaty zdobyłoby także ugrupowanie Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego - 5 proc.

Gdyby wybory odbywały się dziś - zakończyłyby się porażką Polski Razem Jarosława Gowina - 3 proc. i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry - 1 proc. Prawdziwą klęską byłyby jednak dla Twojego Ruchu Janusza Palikota, na który oddać głos chciałby oddać zaledwie 1 proc. respondentów.

Analitycy: Nic jeszcze nie jest przesądzone

Niezdecydowanych jest zaś 27 proc. badanych, a deklarowana frekwencja wyborcza wyniosła 52 proc. - Prawie jedna trzecia Polaków mówi ankieterom, że nie ma zamiaru brać udziału w procedurze wyborczej i na pewno nie poszłaby głosować, gdyby wybory odbywały się właśnie teraz - zauważają w komentarzu do badania analitycy CBOS. - Wśród chcących głosować ponad jedna czwarta nie wie, na którą partię oddałaby swój głos - to prawie tyle samo, ile zdobyło w tym miesiącu najbardziej popularne ugrupowanie - PO. Tak duża liczba głosów niezdecydowanych sprawia, że wiele wydaje się jeszcze możliwe i wyborcze losy żadnej z partii nie są w tej chwili jeszcze przesądzone - zaznaczają.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (250)
Nowy sondaż. Zdecydowane prowadzenie PO. Partia Korwin-Mikkego wchodzi do gry, wypada Palikot
Zaloguj się
 • BrawoBrawo Tvefe

  Oceniono 1 raz 1

  To Manipulacja Pis,SLD,PO jedna banda i zorganizowana grupa jeden drugiego osłania i nasze pieniądze kradną.! Konrad głos na Pis nic nie da..

  Mają w rękach media.A te też wzorują się głównie własnym interesem. A INTERESEM POWINNA BYĆ POLSKA!

  MEDIA KIERUJĄ GŁOSOWANIEM I DOSTAJĄ ZA TO OGROMNE PIENIĄDZE PRZECIEŻ WYNIK PO 30% czy PIS 30% TO ŚCIEMA KTÓRA KSZTAŁTUJE PRZYSZŁE WYBORY BO WIĘKSZOŚĆ LUDZI IDZIE ZA GŁOSEM WIĘKSZOŚCI!!!!

  PO MA GÓRA TE 80 tys głosów ludzi którzy są w tej partii! To jeden wielki przekręt i zobaczycie że jak tak dalej będą fałszowane wybory wybuchnie bunt.

 • BrawoBrawo Tvefe

  Oceniono 1 raz 1

  To Manipulacja Pis,SLD,PO,PSL jedna banda i zorganizowana grupa jeden drugiego osłania i nasze pieniądze kradną.!

  Mają w rękach media.A te też wzorują się głównie własnym interesem. A INTERESEM POWINNA BYĆ POLSKA!

  MEDIA KIERUJĄ GŁOSOWANIEM I DOSTAJĄ ZA TO OGROMNE PIENIĄDZE PRZECIEŻ WYNIK PO 30% czy PIS 30% TO ŚCIEMA KTÓRA KSZTAŁTUJE PRZYSZŁE WYBORY BO WIĘKSZOŚĆ LUDZI IDZIE ZA GŁOSEM WIĘKSZOŚCI!!!!

  PO MA GÓRA TE 80 tys głosów ludzi którzy są w tej partii! To jeden wielki przekręt i zobaczycie że jak tak dalej będą fałszowane wybory wybuchnie bunt.

 • danuta5353

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko Kongres Nowej Prawicy ma program gospodarczy, wolnościowy. Pozostali - powtórka z "rozrywki", albo jeszcze gorzej. Janusz Korwin Mikke nie zmienia poglądów, poprawności politycznej nie kłania się. Osoby myślące telewizorami niestety nie są w stanie zrozumieć jego logicznych wywodów. Media rządowe od lat Korwina blokują i kompromitują, specjalizują się w wyjmowaniu z kontekstu jego wypowiedzi

 • block-buster

  Oceniono 2 razy 0

  Palikot powinien dzisiaj rzucic sie z tarasu widokowego Palacu Kultury i Nauki.Jego Partyjka - Bezruch Palikota osiadla wlasnie na dnie Rowu Marianskiego.Wielka polityka to jednak nie pedzenie wodki krolu marihuany...

 • kokoszka1515

  Oceniono 2 razy -2

  28% to żydzi i złodzieje, 21% to katole i psychopaci. Jak żydź, panie płemierze, jak żydź? :)

 • michu-najlepszy

  Oceniono 2 razy 2

  Sokrates w rozmowie z Polemarchem
  - A czy się ludzie co do tego nie mylą i czy nie biorą za ludzi porządnych takich, którzy nimi nie są, a nieraz i wprost na odwrót?
  - Mylą się.
  - A więc dla takich ludzie dobrzy bywają wrogami, a ludzie źli są ich przyjaciółmi.
  - No tak.
  - A więc dla nich wtedy czymś sprawiedliwym będzie ludziom złym pomagać, a ludziom dobrym szkodzić?
  - Okazuje się.
  (...)
  - A czy to jest rzecz człowieka sprawiedliwego - powiedziałem - żeby szkodził komukolwiek z ludzi?
  (...)
  - Zatem, Polemarchu, nie jest rzeczą człowieka sprawiedliwego szkodzić komukolwiek; ani przyjacielowi, ani nikomu innemu - to jest sprawa jego przeciwieństwa: człowieka niesprawiedliwego. (...) Pokazało się nam, że nigdy sprawiedliwość nikomu szkody nie wyrządza.
  - Zgadzam się - powiedział.

  Z poważaniem

 • michu-najlepszy

  Oceniono 2 razy 2

  Palący- Kot przy Korwinie Mikke to prostak. Korwin nazywa sprawy prosto nie będąc prostakiem a palacy-kot jest chłopskim filozofem bez ziemi.

  Z poważaniem

 • pyffello114

  Oceniono 4 razy 2

  Ludzie wreszcie zadali sobie proste pytanie: co byłoby, gdyby wybory parlamentarne w roku 2011 wygrało PiS?? Premierem rządu Rzeczypospolitej byłby Jarosław Kaczyński a w fotelu ministra spraw zagranicznych zasiadałaby pani Fotyga, albo,co byłoby jeszcze gorsze, pan Waszczykowski. Przecież w obecnej kryzysowej sytuacji międzynarodowej oznaczałoby to TOTALNĄ KATASTROFĘ!!!!!

 • poppers68

  Oceniono 4 razy 2

  Nie będę ukrywał ,że ponownie wezmę udział w wyborach i kolejny raz będę wybierał do PE ludzi z PO.
  Nie, nie dlatego ,że mnie „pokierało” a Tusk=Złodziej ( trochę to hasło ucichło jak Polacy poznali podstawy hasła Janukowicz=Złodziej ,prawda? Ukraińcy coś o złodziejstwie swoich „elit” mogą powiedzieć więcej niż my)…
  Będę głosował na ludzi z obozu Tuska bo widzę w PE takich ludzi jak Janusz Lewandowski , Danuta Hubner czy Syriusz –Wolski. To są ludzie, którym ZAWDZIĘCZAM grunt pod wyrywanie dla Polski kolejnych miliardów z Unii. Po prostu pracują tam dla nas , czego nie można powiedzieć o ciągle obecnych w Polsce Ziobrach ,Kurskich czy Rysiach-Pysiach Czarneckich , których jedynymi osiągnięciami w Brukseli są odezwy antyrządowe kierowane w swoje własne gniazdo oraz wystawy smoleńsko – aborcyjne. No , dodam jeszcze Pawła Kowala, który w ostatnich latach chyba pokochał Julię Tymoszenko ( nie wiem ,czy ze wzajemnością ..).
  Ludzie z PO w Parlamencie Europejskim to kolejna kasa dla budżetu Polski, to kolejne kilometry dróg i zmieniający się kraj.
  To ciekawe , jak ekipa złodziei z PO , pod wodzą oszusta i kłamcy Tuska powodowała ,że Polska staje się 6 –tą gospodarką Unii, największym producentem żywności w Unii , że kolejny rok PKB wali na plusie , że zmienia się i upodabnia do Zachodu coraz mocniej i to w opinii społeczeństw Austrii czy Niemiec , że Polacy zaczynają być postrzegani z dużym szacunkiem ( Berlińczycy pytają mnie, JAK WY TO ROBICIE, ŻE WAM TAK DOSYĆ DOBRZE IDZIE? Rozumiecie? BERLIŃCZYCY PYTAJĄ NAS???).
  O nie, ja tu nie chcę ani gołego dupska Budapesztu – dumnych i bidnych Węgrów ani kraju dumnych jedynych patriotów. ….
  Oczywiście – idealnie nie jest i jeśli tylko PRYWATNI PRACODAWCY zechcieliby łaskawie WIĘCEJ ludziom płacić ( to nie od Tuska czy Kaczyńskiego zależy tylko od stopnia pazerności pracodawców!) to byłoby dobrze…..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX