Obraz: papież ssie sutek świni z twarzą o. Rydzyka. Jest donos do prokuratury

Dyrektor Radia Maryja skrzyżowany ze świnią pochyla się nad papieżem, który ssie mu sutek - to element obrazu "Bitwa pod Grunwaldem/Statek Głupców?. Dzieło rozjuszyło ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Jest już donos do prokuratury w tej sprawie - donosi Dziennik.pl.
"Bitwa pod Grunwaldem/Statek Głupców" to współczesna wersja obrazu Jana Matejki autorstwa grupy The Krasnals. Na obrazie można zobaczyć karykaturalne wizerunki polityków, ludzi kultury i sztuki, przedstawicieli duchowieństwa i sportu. Między innymi papieża ssącego sutek świni mającej twarz dyrektora Radia Maryja.

W ocenie Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą dzieło The Krasnals znieważa o. Tadeusza Rydzyka i papieża Jana Pawła II - informuje Dziennik.pl. Przewodniczący komitetu Ryszard Nowak złożył w tej sprawie zawiadomienie do poznańskiej prokuratury. Twierdzi, że grupa anonimowych artystów mogła złamać prawo.

Nowak planuje także zaapelować do prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego o usunięcie obrazu ze ściany biurowca Skalar Office Center.

"Według anonimowych źródeł zrobiono to celowo przed kanonizacją błogosławionego Jana Pawła II, która odbędzie się w dniu 27.04.2014 r." - napisał Nowak w zawiadomieniu.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
 • O. Tadeusz Rydzyk jako świnia. Wystawa The Krasnals w Poznaniu
Komentarze (367)
Obraz: papież ssie sutek świni z twarzą o. Rydzyka. Jest donos do prokuratury
Zaloguj się
 • wera95

  Oceniono 2 razy 2

  Na obrazie nie widać że ssie. To interpretacja widza. Może tylko pieści?

 • pazza.eu

  Oceniono 2 razy 2

  No tam sa jeszcze i Sarkosy i Figura z Komorowskim i Kadaffi i onanizujaca (?) sie Agnieszka Ch. i glowa Pilsudskiego w pisuarze..... Kaczynski obok bialego misia i Jana P. II w purpurze....
  I nad tym wszystkim polska flaga styrana i rozowy konik kopnietej nieco Joli Rutowicz......
  A winiem temu wszyskiemu "Krasnals" w wielkim, czerwonym ch.... (the-krasnals.blogspot.com/2012/12/fragment-nr-4-bitwa-pod-grunwaldem.html)
  Przyjemnosci! ;)

 • adam900

  Oceniono 7 razy -5

  żydostwo przekroczyło wszelkie dopuszczalne granice , należy sie odwet i ostre działanie , do wyrzucenia zydostwa z Polski , co do jednego, wraz ze swymi zawszonymi "artysrtami": , dośyć pobłazania parchom!!!!!

 • odowk

  Oceniono 3 razy 1

  Ojciec Rydzyk wystraszył się, że Żydzi go uznają za zwierzę nieczyste

 • jedyny_leon

  Oceniono 4 razy 2

  Bez przesady urwa!!! Trochę szacunku dla świń! Jak można tak obrazić rydzykiem moje uczucia wobec zwierząt!!!

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 4 razy 2

  A co to o.grzyb i janek paweł to są święci,przecież to tacy sami ludzie jak ja jak wy,tylko że każdy z nich ma czy miał inaczej poukładane w głowie.

 • abstrakcyjny2013

  Oceniono 6 razy 4

  czy wiara w toruńskiego "" ojca- inwestora "" zwanego tez GEOTERMALNYM
  podlega już w naszym parafialnym państwie ochronie prawnej ????????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje