Zamieściła zdjęcie córeczki na Facebooku. Dzięki temu dowiedziała się o jej ciężkiej chorobie

Zez, niedowidzenie, a nawet całkowita ślepota - to wszystko groziło 3-letniej Rylee, gdyby w porę nie przyszła jej z pomocą użytkowniczka Facebooka. Po tym, gdy matka wrzuciła zdjęcie dziewczynki do sieci, została zaalarmowana przez znajomą, że jej córka może być poważnie chora, bo na jej oku można było dostrzec dziwną plamkę. Miała rację. O sprawie informuje ABC News.
Większość facebookowych znajomych Tary Taylor, matki małej Rylee, zachwycała się zdjęciem, komentując to, jak słodka jest dziewczynka i jak szybko rośnie. Ale jedna ze znajomych - Stacy Carter - dostrzegła jeszcze coś. Dziwną poświatę na jej lewym oku. Zwróciła na nią uwagę, gdyż syn jej znajomych miał kiedyś podobne objawy, które okazały się zapowiedzią poważnej choroby. - To może nic nie znaczyć, ale lepiej to sprawdzić - napisała Stacy do przyjaciółki.

Państwo Taylorowie postanowili dowiedzieć się, czy coś dolega ich córce. Jednak dopiero trzeci lekarz umiał postawić diagnozę. Ich córeczka cierpiała na chorobę Coatsa, czyli wrodzone, niedziedziczne, postępujące uszkodzenie naczyń krwionośnych siatkówki. Nieleczona choroba bądź zbyt późno wykryta mogła prowadzić do powstania zeza, niedowidzenia, a nawet całkowitej ślepoty.


ABC US News | ABC Business News

Na razie, po dwóch zabiegach operacyjnych, udało się zatrzymać postęp choroby u trzylatki. - Może robić wszystko i bawić się dokładnie tak jak jej siostra - mówi Tara Taylor.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (55)
Zamieściła zdjęcie córeczki na Facebooku. Dzięki temu dowiedziała się o jej ciężkiej chorobie
Zaloguj się
 • ucago

  Oceniono 2 razy 2

  Fajnie że gazetka nam to przypomina, czytałem o tym już z pół roku temu i byłbym zapomniał . Serdeczne dzięki dla czujnej drużyny zuchów reporterów.

 • lekarzzewsi

  0

  Brednie! Choroba tak zaawansowana, że widać ją na zwykłym zdjęciu, a dopiero 3-ci lekarz ją rozpoznał. Chyba, że okuliści w stanach nie oglądają dna oka a jedynie dobierają okulary.

 • rozwodnik

  Oceniono 1 raz 1

  Nie dzięki fejsbukowi, tylko dzięki stwórcy, który chciał tak doświadczyć dziewczynkę, ale w końcu się pohamował.

 • pablo.el

  Oceniono 1 raz 1

  ...gdyby 25 lat temu był fejs...heh gdyby był internet, to może i ja miałbym szansę. A tak prawie w ogóle nie widzę na jedno oko własnie za sprawą Coatsa. Zmiany, które ogarnęły dno oka są zbyt głębokie..."spawanie" laserem zatrzymało chorobę, a współczesna mikrochirurgia nie jest jeszcze w stanie tak ingerować w celu poprawy. Może jeszcze kiedyś obejrzę film w 3D..

 • ongoing

  Oceniono 1 raz -1

  historia sprzed około roku. Gratuluję refleksu

 • fernandotorres123

  Oceniono 22 razy 22

  Objaw ten nazywa się leukocoria i może też wystąpić także w przebiegu zaćmy wrodzonej i dziecięcej, a przede wszystkim w przebiegu bardzo niebezpiecznego dla dzieci guza - siatkówczaka. Warto o tym pamiętać.

 • czoper62

  Oceniono 7 razy 1

  Dziecko Rosemary.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX