Skandaliczny wniosek posła. Chciał wykluczenia z obrad Macierewicza i Kaczyńskiego, bo nie są "w pełni władz umysłowych"

- Chciałbym mieć pewność, że wszyscy, którzy biorą udział w tym głosowaniu, pozostają w pełni władz umysłowych - powiedział przed głosowaniem ws. świadczeń rodzinnych Sejmu poseł Twojego Ruchu Sławomir Kopyciński. To skłoniło go do złożenia formalnego wniosku o wykluczenie z obrad Antoniego Macierewicza i Jarosława Kaczyńskiego, którzy zdaniem posła nie spełniają tego kryterium.
- Chciałbym mieć pewność, że wszyscy, którzy biorą udział w tym głosowaniu, pozostają w pełni władz umysłowych. Dlatego składam wniosek formalny o rozważenie wykluczenia z obrad pana posła Antoniego Macierewicza. jego zachowanie - teoria mgły, teoria pancernej brzozy, teoria helu, została wczoraj zamieniona na teorię wybuchu. Być może rzeczywiście coś wybuchło, ale ten wybuch miał miejsce w głowie pana Antoniego Macierewicza - mówił Kopyciński.

Mimo gwizdów z sali i upomnień marszałek Sejmu Ewy Kopacz kontynuował: - Po drugie, składam wniosek o wykluczenie z obrad pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Człowiek, który wypowiedział wojnę Rosji, człowiek, który wypowiedział wojnę Niemcom, prawdopodobnie... - brnął dalej do momentu, w którym wyłączono mu mikrofon. Wcześniej Kopacz zagroziła, że za chwilę to on sam zostanie wykluczony z obrad.

Kopyciński wystąpił ze swoim wnioskiem przed blokiem głosowań - posłowie mają podjąć dziś decyzje m.in. w kwestii osób niepełnosprawnych i świadczeń rodzinnych. Według zapowiedzi marszałek Sejmu sprawa zachowania posła zostanie skierowana do komisji etyki sejmowej.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Więcej o:
Komentarze (668)
Skandaliczny wniosek posła. Chciał wykluczenia z obrad Macierewicza i Kaczyńskiego, bo nie są "w pełni władz umysłowych"
Zaloguj się
 • artefakt-13

  Oceniono 1 raz 1

  I słusznie!

 • artefakt-13

  0

  To słuszny wniosek!

 • domatorka41

  0

  Poseł Kopyciński trafił w sedno?.Tak czy owak kandydaci na posłów powinni być badani psychiatrycznie. Wszak durniów ci u nas dostatek.

 • fackir

  0

  dlaczego skandaliczny? tych panów należało by przebadać psychiatrycznie. najlepiej cały sejm i senat.

 • x2468

  0

  Kopyciński ma racje. przynajmniej tych dwóch powinien zbadać psychiatra.Przypominam ze juz raz gensek pis uciekł z strachu przed takim badaniem tym samym potwierdził ze wniosek o badania psychiatryczne jest jak najbardziej uzasadniony.

 • henyk

  0

  Popieram wniosek i nie rozumiem oburzenia. Wnioskodawca wg. mnie ma rację i należało ten wniosek poddać pod głosowanie a nie się oburzać

 • Tomasz Skorek

  0

  Niechaj ten chłoptaś spojrzy na region którym rządzi.Syf,bieda,korupcja i pedofilizm.
  www.konecka.strefa.pl
  tygodnik.net.pl/index.php/forum?view=topic&catid=31&id=10908&start=6
  www.google.pl/search?q=prokuratura+w+ko%C5%84skich&client=firefox-a&hs=XU5&rls=org.mozilla:pl:official&prmd=ivns&source=univ&tbm=nws&tbo=u&sa=X&ei=IMUzU4PeCuyf7gbl9oCYBA&ved=0CCIQqAI

 • eu-antonio

  0

  Kopyciński oczywiście MA RACJĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • adam900

  Oceniono 2 razy 0

  pozdrawiam , kolesiów z Mysiej , blokują , inne wpisy, niż pochwalajace tępaka tuuuska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX