''USA i NATO cierpią, bo mają wizerunek bezsilnych. Interwencją w Syrii mogą go naprawić'' - dr Sasnal w TOK FM

- Po przyłączeniu Krymu do Rosji Syria zniknęła z pierwszych stron gazet. Z jednej strony to jest na rękę Baszszarowi al-Asadowi, z drugiej - musi się martwić. Teraz interwencja w Syrii jest bardziej prawdopodobna - mówiła w TOK FM dr Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Bilans ofiar śmiertelnych syryjskiego konfliktu przekroczył 150 tysięcy - podało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Wielkiej Brytanii. W styczniu ONZ ogłosiła, że przestaje aktualizować bilans ofiar śmiertelnych wojny w Syrii, ponieważ nie ma możliwości oceny sytuacji na miejscu i nie jest w stanie weryfikować napływających informacji.

Konflikt w Syrii wybuchł w marcu 2011 r. - I teraz interwencja jest bardziej prawdopodobna - oceniła w TOK FM dr Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Jej zdaniem szczególnie teraz, gdy NATO i Stany Zjednoczone cierpią wizerunkowo po aneksji Krymu przez Rosję, wejście wojsk jest bardziej prawdopodobne.

- W polityce międzynarodowej bardzo ważne jest postrzeganie siły. Po aneksji Krymu przez Rosję NATO i USA cierpią z powodu wizerunku bezsilności. Syria jest miejscem, w którym łatwo można ten wizerunek podbudować - tłumaczyła Sasnal w rozmowie z Jakubem Janiszewskim.

Więcej o:
Komentarze (22)
''USA i NATO cierpią, bo mają wizerunek bezsilnych. Interwencją w Syrii mogą go naprawić'' - dr Sasnal w TOK FM
Zaloguj się
 • 123szklarnia

  0

  Pani Sasnal, to przykład jakich mądrych inaczej doktorów i profesorów mamy w "wolnej i demokratycznej" Polsce.
  Naprawdę to ani ona wolna, ani demokratyczna, skoro musi robić laskę innym państwom i jeszcze do tego dokładać.Ta niby doktor, to musi brać kasę od ISIL.

 • Oceniono 2 razy 0

  "(...) Polski Instytut Spraw Międzynarodowych (PISM) jest czołowym środkowoeuropejskim think tankiem zajmującym się polityką zagraniczną, integracją europejską, bezpieczeństwem oraz międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi. Sytuując się między światem polityki a niezależną analizą, PISM jest propagatorem idei wspierających polską dyplomację oraz rozwój stosunków międzynarodowych. (...)". To materiał z oficjalnej strony "instytutu". Zwracam uwagę na fragment: "Sytuując się między światem polityki a niezależną analizą ". I taki to "instytut". Nie ma o czym gadać. Każdy z nas może sobie taki "instytut" powołać.

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz -1

  Właśnie teraz trzeba odstrzelić Wąskiego, żeby pokazać Putlerowi, że jest göwnem.

 • anton_pl

  Oceniono 2 razy 0

  Sie pani uspokoi...

 • jrb11

  Oceniono 4 razy 0

  Interwencja w Syrii nie miala miejsca po tym jak Putin powiedzial Obamie w St. Petersburgu ze pomoze Syrii I to skonczy sie zatopieniem floty amerykanskiej na Morzu Srodziemnym.

  Te straszaki zwane "lotniskowcami" sa dzisiaj siedzacymi kaczkami na wodzie I podwodne torpedy ( 3 razy pretkosc dzwieku) I rakiety posja kazdy z nich w glabine.

  Ukraina wyglada na to ze ma byc ukaraniem Rosji za Syrie I odwroceniem uwagi od planowanej dalszej agresji.
  Wydaje sie jednak ze wschod organizacja Szanghajska) pstawil tez czerwona linie I przekroczenie jej spowoduje wielki konflikt. W koncu te agresje NATO po polnosnej afrce, Libii, Jugoslawi musza sie kiedys zatrzymac bo jak nie to NATO wejdzie do Moskwyt.
  Tu zanosisie na wieksze starcie miedzy Rosja, Chinami, Iranem I innymi a zachodnim NATO.

  ZObaczymy czy NATO ma na to sile.
  Jezeli nie to Putin "poprosi" NATO by cofneli sie do linii "obronnech" wychodnej jak bylo ustalone miedzy Reganem I Gorbaczowem. Prawdopodobnie z czasem Putin "pomoze" im sie przemiescic.

 • iremus

  Oceniono 9 razy 7

  Porażające jest, że osoby z takim dedukowaniem zdobywają tytuły naukowe jak harcerze specjalności.
  Aż chce się zacytować wieszcza: MOIM ZDANIEM ZASŁYSZANYM NA ZEBRANIU PARTYJNYM....

 • staryman

  Oceniono 10 razy 8

  „Po aneksji Krymu przez Rosję NATO i USA cierpią z powodu wizerunku bezsilności. Syria jest miejscem, w którym łatwo można ten wizerunek podbudować - tłumaczyła Sasnal”

  Żeby sobie podbudować wizerunek czym prędzej musimy kogoś zaatakować. Oto myślenie psychola.

 • villiers

  Oceniono 10 razy 8

  Nie dziwcie się proszę tej pani , która wiecznie nawołuje do wojny .Mając taką facjatę ,życie zbrzydło by każdemu z was.

 • andrzej-49

  Oceniono 10 razy 4

  Następna mądralińska z wybujałą fantazją. Przecież Amerykanie już szykowali się do interwencji w Syrii o scenariuszu podobnym jak w Libii, a powstrzymało ich wypłyniecie z portów na Krymie floty czarnomorskiej. Te inspirowane, jak wielu sądzi, zza granicy ruchawki na Ukrainie miały na celu wyrzucenie ruskiego wojska z baz na tym półwyspie i w rezultacie bezkarnego hasania floty NATO w tamtym rejonie. Niestety Putin zrobił ruch uprzedzający i na dobre się tam usadowił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX