Smoleńsk powraca w kampanii do PE? "To dowód bezradności. Kaczyński wystrzelił z biodra"

- Prezes wystrzelił z biodra - ocenił Jerzy Baczyński, redaktor naczelny "Polityki", słowa Jarosława Kaczyńskiego na temat specustawy dot. katastrofy smoleńskiej. - To dowód bezradności, bo inne elementy programowe nie wypalają. Oni dostrzegają, że PO goni PiS - tłumaczył Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej".
- Zbliża się czwarta rocznica katastrofy smoleńskiej i zapanowało medialne, i nie tylko, ożywienie - zauważyła w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska. - Wczoraj Jarosław Kaczyński zażądał badania od nowa katastrofy smoleńskiej, która ma być aktem terrorystycznym porównywalnym do zamachu na WTC. Prezes nie wytrzymał, czy trzeba licytować, bo teorie się walą? - zastanawiała się publicystka.

Kaczyński ma kłopot?

- Prezes wystrzelił z biodra - ocenił Jerzy Baczyński, redaktor naczelny "Polityki". - Koncepcja, wokół której od miesięcy budowano przekaz medialny, idzie w rozsypkę. Coraz trudniej bronić tego frontu, bo okopy zostały w pustym polu. Wojsko jest już gdzie indziej - mówił publicysta.

Zdaniem Baczyńskiego dopytywany podczas konferencji prasowej Kaczyński rzucił pomysłem, który chodził mu po głowie. - Niewykluczone, że w jakimś wariancie dochodzenia do władzy był pomysł specustawy, która umożliwiłaby specjalne potraktowanie domniemanych sprawców - wskazywał szef "Polityki". - Rzucił tylko nazwę bez szczegółów i teraz ma kłopot. Bo albo się schowa, albo będzie musiał dorzucać szczegóły, brnąc w tragifarsę - mówił.

"To dowód bezradności"

Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" stwierdził jednak, że Kaczyński wcale nie "strzelił z biodra". - PiS wyraźnie zaczyna grać Smoleńskiem, mimo że sypią się kolejne teorie i sami uczeni smoleńscy zaczynają zauważać, że to coraz większa paranoja - wyjaśniał dziennikarz. - To dowód bezradności, bo inne elementy programowe nie wypalają. Oni dostrzegają, że PO goni PiS i choć wybory europejskie nie mają takiego znaczenia, to kolejna przegrana będzie ciosem - zaznaczył.

"Ukradziono mu właściwie całą amunicję. Cały trotyl"

- Prezes naprawdę jest w kropce - przyznał prof. Janusz Czapiński z SWPS. - Ukradziono mu właściwie całą amunicję, którą mu przygotowano - dodał. - Cały zapas trotylu - wtrącił Baczyński. - I Kaczyński szuka w tych resztkach. Musi coś wyciągnąć, żeby odświeżyć wizerunek PiS - kontynuował Czapiński.

Zdaniem socjologa wydarzenia na Ukrainie wytrąciły PiS z ręki instrumenty umożliwiające mu zachowanie sondażowych nadwyżek do majowych wyborów. - To właśnie temat Smoleńska wygaśnie po rocznicy. Natomiast Ukraina to jest sprawa rozwojowa - podkreślił Czapiński.

Więcej o:
Komentarze (5)
Smoleńsk powraca w kampanii do PE? "To dowód bezradności. Kaczyński wystrzelił z biodra"
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 4

  Kaczorek powinien zmobilizować chłopców IPN-owców, żeby zarządzili jakieś nowe ekshumacje. Nic tak kampani nie ożywi jak nieboszczyki.

 • chi_neng1

  Oceniono 2 razy 2

  No, ale jest nadzieja, ze TNS poprawi im lada moment humory nowym sondazem.
  Mysle, ze tuz przed sama rocznica beda lezec powyzej 36%, a PO okolo 16 %.

  Wiec, coz to znaczy porownanie katastrofy smolenskiej do WTC? Ukradziony hel i caly arsenal trotylu..?
  Najwazniejszy jest mimo wszystko wynik sondazu TNS.
  A ten ich nie zawodzi juz od dawna...!!!

 • 7ogamihcra

  Oceniono 5 razy 5

  I Prawie Sprawiedliwości teraz SIĄDZIE. Spokojnie do wielkości będącej znacznie pod progiem wyborczym , czyli akurat na tyle, na ile te niekompetentne, oszołomskie, antypolskie zasługują.

 • jerjar

  Oceniono 16 razy 16

  Człowiek nie powinien się cieszyć z niepowodzenia innych, ale przecież tu nie chodzi o pomyślność osobistą, lecz o ponury plan zabełtania rodakom w głowach w celu przejęcia władzy i załatwienia osobistych porachunków.

  Dlatego miło się czyta, że w rozpaczy strzela z biodra i że mu podpieprzyli cały trotyl.

 • jurek4491

  Oceniono 19 razy 19

  Ekspertyza krakowska str.144/171 cytuję: SIADAJ, SIADAJCIE, SPOKOJNIE , to są niezbite dowody na to że załoga została zmuszona do lądowania, taka informacja została podana do wiadomości ponad dwa lata temu. To samo podtwierdza teraz Lasek a prace jeszcze trwają na odszyfrowaniem pozostałych wypowiedzi. PiS i zespół Macierewicz leżą i kwiczą bo w żaden sposób nie da się tego podpasować pod zamach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX