Jeden z najlepszych żartów primaaprilisowych wcale nie był żartem. Rzeźby Jana Pawła II zamiast drzew

02.04.2014 18:57
Wycinka drzew w parku i zastąpienie ich rzeźbami papieża - to wcale nie był żart

Wycinka drzew w parku i zastąpienie ich rzeźbami papieża - to wcale nie był żart (Fot. dziennikwschodni.pl)

Rzeczywistość potrafi być bardziej przewrotna niż najbardziej wyszukane żarty. Satyryczny serwis Joemonster.org uznał za jeden z najlepszych dowcipów na 1 kwietnia ten, o wycince drzew w Kraśniku, które to mają być zastąpione rzeźbami papieża. Sęk w tym, że to wcale nie był żart
Sprawę wycinki 231 drzew w kraśnickim parku miejskim, który od ubiegło czwartku nosi imię Jana Pawła II -opisał wczoraj Dziennik Wschodni . Urzędnicy przekonywali, że wycięte lipy powrócą na swoje miejsce, ale już w innej postaci. Zamiast nich park ma bowiem ozdabiać 12 rzeźb przedstawiających papieża Polaka, a to jako aktora, górskiego turystę czy też kajakarza.

- Rzeźby będą miały około 180 cm wysokości, choć jeden z artystów chce stworzyć dwumetrowe dzieło - tłumaczył jeden z organizatorów akcji.

Rzeźby, bez względu na to, czy zostaną ukończone, czy też nie - mają zostać zaprezentowane mieszkańcom Kraśnika 27 kwietnia, a więc w dniu kanonizacji Jana Pawła II. - Drzewa wrócą do parku w postaci rzeźb - uspokajał zaniepokojonych Michał Mulawa, p.o. dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Wielu internautów wietrzyło w tej informacji primaaprilisowy żart. Wydawała się ona tak niewiarygodna, że trafiła nawet na listę najlepszych żartów stworzonych przez satyryczny serwis Joemonster.org.

Problem w tym, że jak informuje dziś redakcja "Dziennika Wschodniego" - drzewa naprawdę zostały już wycięte, a kraśnicki magistrat podtrzymuje plany prezentacji rzeźb w dniu kanonizacji papieża Polaka.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
Komentarze (332)
Zaloguj się
 • bleblecz

  Oceniono 995 razy 941

  Świetny pomysł!
  Proponuję jeszcze wyciąć Puszczę Białowieską i również upstrzyć papieżykami, a żeby urozmaicić to na zmianę z rzeźbami prezydenta 10000000 lecia.

 • perun79

  Oceniono 861 razy 835

  "Nie budujcie mi pomników, zróbcie coś dobrego dla ludzi" Jan Paweł 2

  Zabawne, w tym kraju wszyscy kochają papieża, ale nikt nie stosuje się do jego nauk ;)

 • free.mind

  Oceniono 458 razy 434

  Życie przerosło kabaret. Czy zawsze tam, gdzie panoszy się religia, musi dochodzić do dzikich absurdów?

  Kościół katolicki pod pręgierzem

 • artur-borubar

  Oceniono 394 razy 372

  No i niech jeszcze ktoś twierdzi, że nie jesteśmy kato-talibanem... Gratuluje Panu Mulawie fantazji. Cieszmy się, że nie jest dyr. Białowieskiego Parku Narodowego, a psom kraśnickim (czy jak to się odmienia) zyczmy duchowych przeżyć podczas szczania.

 • nedlog123

  Oceniono 348 razy 324

  o ja p.i.e.r.d.o.l.e
  nie dziwcie się rozumni Polacy że macie tak jak macie,
  bo chociaż światli jesteście, w kraju ciemnoty mieszkacie.

 • gd6

  Oceniono 312 razy 296

  wycięte lipy z ich drewna rzeżby Papieża. to zchyba znaczy lipny papież.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje