Cztery razy dożywocie. Koniec procesu o cztery morderstwa

Piotr Machajski
02.04.2014 15:22
A A A Drukuj
21 marca 2014 r. Sąd Okręgowy w Warszawie. Od lewej: Krzysztof R., Mariusz B. oskarżony o zabójstwo kobiety przed salą rozpraw

21 marca 2014 r. Sąd Okręgowy w Warszawie. Od lewej: Krzysztof R., Mariusz B. oskarżony o zabójstwo kobiety przed salą rozpraw (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Nie było jeszcze w stołecznym sądzie podobnej sprawy. Jeden człowiek oskarżony jest o zabójstwo w latach 2006-2008 czterech osób. Ciał żadnej z nich do dziś nie znaleziono.
Wróć do artykułu
Zobacz także
  • 4
  • 9
Komentarze (54)
Zaloguj się
  • gosia19932

    Oceniono 123 razy 93

    Ilekroć pojawiają się jakieś informacje prasowe na temat procesów, głośnych i mniej głośnych spraw zadziwia mnie nieznajomość i niewiedza dziennikarzy na temat prawa w ogóle. Zanim coś napiszecie zastanówcie się 2 razy. Na stronie głównej gazety w tytule artykułu tytuł artykułu "zabił męża kochanki itd. Ne wiem czy dziennikarze wiedzą że istnieje coś takiego jak naczelna zasada procesu karnego - domniemanie niewinności. Ten pan do momentu skazania prawomocnym wyrokiem sądu jest niewinny!!!! Teraz jest co najwyżej oskarżonym o popełnienie przestępstwa!! Niestosowne jest używanie słowa zabił, zapewne tylko po to by artykuł był bardziej chwytliwy i miał więcej kliknięć. Idzie się załamać :d

  • aabiss

    Oceniono 83 razy 53

    "tymczasem dwukrotnie dała alibi Mariuszowi B. - Jak na matkę ofiary, to dosyć nietypowe"
    A prawda się nie liczy?!?!

  • test1410

    Oceniono 49 razy 45

    "Kar w polskim prawie nie można sumować, więc maksymalną karą i tak będzie możliwe po prostu dożywocie"
    skonsultujcie się może z prawnikiem, kary jak najbardziej można sumować (dokładnie to w Polsce obowiązuje system mieszany tj. sąd może sumować ale jeśli uzna, że nie jest to konieczne może wymierzyć tylko najwyższą z orzeczonych kar albo też coś pomiędzy najwyższą a sumą) tyle, że kara łączna musi być karą która jest wymieniona w ustawie (grzywna, ograniczenie wolności, pozbawienie wolności do 15 lat, 25 lat pozbawienia wolności, dożywotnie pozbawienie wolności) - dlatego z czterech kar dożywocia może powstać tylko kara dożywocia, ale za to z dwóch kar 25 lat pozbawienia wolności sąd może zrobić zarówno 25 lat pozbawienia wolności jak i karę dożywotniego pozbawienia wolności.

  • klamczuchosiedlowy

    Oceniono 90 razy 44

    jesli ksiadz byl homoseksualista - to kara smierci nalezala mu sie z tytulu wymagan prawa kanonicznego, powinien był spłonąć na stosie i dlatego nie ma ciala

  • apas13

    Oceniono 20 razy 18

    No tak. Oklepana 'mama Madzi' - osoba silnie religijna, zwiazana z ruchami kościelnymi, podobnie jak i jej mąż. Facet, który najpewniej spalił swoja zone i czworo dzieci - dobry katolik, aktywny w organizacjach kościelnych, działacz parafialny. Ten miły misio - no tez raczej nie ateista, skoro bzykał ksiedza i poznał swoją partnerke seksualną na parafii. Jesli zapadnie wyrok skazujacy, to trafi do więzienia, w ktorym 99,9 procent to będa ochrzczeni katolicy, z których większość praktykująca. Nad jego resocjalizacją czuwac będzie między innymi kapelan.
    Ale potem i tak jeden debil z drugim napiszą gdzieś, że to ateiści nie potrafią postępować etycznie, bo nie maja wzorca dobra i zła...

  • billyboy1943

    Oceniono 8 razy 8

    fajny serialik można by z tego skroić!!trókąciki ,tanga,zdrady ,żony,kochanki i perełka-ksiądz !!!!

  • naw18

    Oceniono 12 razy 8

    Fajne: parafia, ksiądz, bisex, trójkaty, zazdrość...czyli w normie: wszystko kręci sie kolo d...
    Ach , te nasze geny...

  • c2u

    Oceniono 8 razy 8

    "...Poznali się w parafii na Woli. Przez pewien czas tworzyli trójkąt..."
    "...Trzecią ofiarą był ksiądz Piotr S (...) wcześniej był księdzem na Woli. B. miał utrzymywać z księdzem kontakty seksualne..."

    Zajebista parafia. Niezłe świntuszki...

  • queserasera

    Oceniono 6 razy 6

    "Poznali się w parafii na Woli. Przez pewien czas tworzyli trójkąt. W tym samym kościele, w którym poznali się Mariusz B. i małżonkowie D. B. miał utrzymywać z księdzem kontakty seksualne".

    BOSKIE :-)))

  • kingstonny

    Oceniono 6 razy 6

    Oczywiscie bandyci sa anonimowi. To jest dopiero troskliwy I wyrozumialy system prawny !!! ZADEN demokratyczny kraj na swiecie, od Norwegii do Nowej Zelandii, nie troszczy sie tak o ukrycie tozsamosci swoich przestepcow – w tym nawet straszliwych bandytow - jak Polska. No ale, moze to i racja. Wszak mogli by sie obrazic za pokazanie buzi jednego czy drugiego i zrobic komus kuku – to raz. A dwa, to przeciez mozna sie komus waznemu strasznie narazic publikujac zdjecie i nazwisko jego syna, brata czy pociotka. Nalezy pamietac, ze nigdy nie wiadomo jakie ”uklady” i powiazania moze miec przestepca. Czyli, sluchaj uwaznie Kowalski: jezeli sie zapytasz dlaczego polski system troskliwego ukrywania tozsamosci nawet skazanych juz prawomocnie bandytow jest tak sumiennie przestrzegany, to ci odpowiem – wlasnie dlatego. A jak sie zapytasz dlaczego takiego tajnego systemu nie ma zaden demokratyczny kraj na swiecie, to ci odpowiem – oni po prostu nie moga wykombinowac, ze to jest idealny system dla kogos kto sie dochrapal jakiegos stolka i nie chce aby mu byle pismak czy reporter szperal po rodzinie i znajomych. Jasne? Najwazniejszym jednak, Kowalski, jest to: masz swiecie wierzyc, ze ten tajny system byl zbudowany dla TWOJEGO dobra. To naprawde dla mnie, dlaczego? A no dlatego, ze moze ty sie tez kiedys stolka dochrapiesz. Jasne?

  • ador43

    Oceniono 5 razy 5

    byli i inni zbrodniarze chodzacy do kosciola katolickiego,nawet szafarze dajacy cialo chrystusa (komunie ) ,ze tez go nie trafil szlak kiedy modlil sie za niego biskup na pogrzebie ofiar.Taka to i wiara tego kosciola.

  • naz_niepoprawna

    Oceniono 7 razy 5

    Morderstwa z gruppensexem w tle.

  • mmikki

    Oceniono 4 razy 4

    Parafianie i ich duchowny.... czy tam ktoś jeszcze udaje, że wierzy w jakiegoś Boga?

  • kingstonny

    Oceniono 4 razy 4

    Oczywiscie skazani juz bandyci sa ANONIMOWI. Czy spoleczenstwo dowie sie kiedykolwiek jak ci bandyci sie nazywa i wyglada? Napewno nie. Nie bedzie wstydu dla nich, nie bedzie wstydu dla ich bliskich i nie bedzie postrachu dla innych. Wstyd to bardzo potezna bron w walce z takimi osobnikami jak oni, ale polski, genialny system prawny woli tego nie wiedziec. Dlaczego? A to dlatego, iz moze sie okazac ze opublikowana buzia nalezy do syna, brata czy tez pociotka kogos waznego. I co wtedy? Okropny wstyd dla tego kogos. Tego zas nalezy unikac za wszelka cene. W demokratycznym swiecie jest straszak na przestepcow przez pokazanie buzi, w Polsce zas – grzechem smiertelnym jest wskazanie palcem bandyty. Genialne, wrecz genialne.

  • hare-hare

    Oceniono 8 razy 4

    ten ksiądz piotr s zginął jak męczennik---powinien zostać świętym jak jp2

  • c2u

    Oceniono 6 razy 4

    "...Poznali się w parafii na Woli. Przez pewien czas tworzyli trójkąt..."
    "...Trzecią ofiarą był ksiądz Piotr S (...) wcześniej był księdzem na Woli. B. miał utrzymywać z księdzem kontakty seksualne..."

    Super parafia. Niezłe świntuszki...

  • gd6

    Oceniono 3 razy 3

    za księdza 50% zniżki

  • ergosumek

    Oceniono 5 razy 3

    Im większy księżulek, tym bardziej napalony....
    "Poznali się w parafii na Woli."
    Na wieczorku zapoznawczym po nieszporach?

  • Autor EX

    Oceniono 5 razy 3

    tak się dzieje jak ludziom zachciewa się kombinacji alpejskich..czworokątów, trójkątów itp..z takiej patologii nie może nic innego się zrodzić...żal wielki żal i brak mózgu

  • bog_makaron

    Oceniono 3 razy 3

    Parafianie nie ma co...

  • faustxyz

    Oceniono 2 razy 2

    "Poznali się w parafii na Woli", "B. miał utrzymywać z księdzem kontakty seksualne", "cztery morderstwa", a i jeszcze ten wierny syn kościoła po KUL-u, zaufany kleru, wzór katola, który z zimną krwią zamordował własną rodzinę, w tym kilkuletnie dzieci - 5 osób. Dlaczego kk nie przyznaje się do swoich ludzi? Wracam z frondelka, a tam Terlik chamsko i głupio czyli jak zwykle, broni x. Oko, który "ma badania" stwierdzające, że "utrata wrażliwości na Boga w istocie rzeczy również utratą wrażliwości na człowieka".

  • zygmund

    Oceniono 4 razy 2

    Czyli ta Małgorzata D chodzi sobioe na wolności! Nie do wiary!

  • cezbak

    Oceniono 1 raz 1

    "Ofiary kolejnych zabójstw nie znały się." i dalej: "Jako pierwsi, jeszcze w 2006 r., mieli zginąć Zbigniew D. i jego 18-letnia wówczas córka Aleksandra."
    To znały się te ofiary czy nie?

  • ltte

    Oceniono 5 razy 1

    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, bo nie napisano tego explicite, ale czy to nie było środowisko i wartości homo- i bi- seksualne?

  • michalcyprian

    0

    "Poznali się w parafii na Woli. Przez pewien czas tworzyli trójkąt. Aleksandra mieszkała z nimi. Później ze związku Małgorzaty i Mariusza urodziła się jeszcze córka (...) B. miał utrzymywać z księdzem kontakty seksualne" - strach do kościoła chodzić, nie mówiąc o wdawaniu się tam w romanse i umawianie na orgie. Historia jak z jakiegoś perwersyjnego thrillera.

  • gelbigel

    0

    motyw z księdzem? - spowiedź ?

    czy śledztwo prowadzili starzy "dobrzy" śledczy tzw stara gwardia?

  • pirx100

    0

    Bez ofiar, bez dowodow dostal dozywocie? Jak na polski wymiar sprawiedliwosci to skandal? Powinien dostac dwa- trzy miesiace w zawieszeniu za wszystko. Inny gosc zabil pieciu mlodych i dostal 25 lat. Traz wychodzi na wolnosc. To gdzie tu sprawiedluwosc? O! Zapomnialem, nie ma kary smierci. Przepraszam za takie mysli! Barbarians Rule!

  • bezpocztyonline

    Oceniono 2 razy 0

    Jeśli jest brak sensownego dowodu np. przedmioty należące do zaginionego tancerza czy zagonionego księdza a będące w posiadaniu Mariusza B. i Małgorzaty D., to raczej każdy sąd powinien prokuratorowi zaproponować udanie się na urlop wypoczynkowy.
    Oboje ci państwo mogą być całkowicie niewinni. Nie wyobrażam sobie, by matka mogła spokojnie żyć sobie z zabójcą jej własnej córki. Córka - osiemnastoletnia - mogła uznać, że spada z tego domu i wyjeżdża - do szkoły, na studia, za pracą, za granicę chociażby.
    Więcej - ojciec też mógł sam wymiksować się z tej dziwnej sytuacji. Czy są chociaż dowody na kontakty telefoniczne na przykład Małgorzaty D. z tancerzem tuż przed jego zniknięciem? Albo na kontakty telefoniczne Mariusza B. z księdzem tuż przed jego zniknięciem?

  • k-x

    Oceniono 2 razy 0

    Będzie wnosił o uniewinnienie, bo oskarżeni nie przyznają się do zbrodni.

    haha

  • tenare

    Oceniono 2 razy 0

    Poszlaki to nie są żadne dowody, tylko bardziej lub mniej czcze przypuszczenia.
    Ale w w naszym "demokratycznym państwie prawa" nie trzeba być przestępcą, żeby zostać skazany, bo prokurator nie musi niczego udowadniać tylko wystarczy, że przypuszcza.

  • chris123456

    Oceniono 8 razy 0

    Kogo jak kogo ale ksiedza nie szkoda

  • klamczuchosiedlowy

    Oceniono 22 razy -2

    jesli nic na niego nie maja - powiini go czym predzej wypuscic

  • 24alert

    Oceniono 19 razy -3

    Normalny on nie był skoro był biseksualistą.

    Dewiacje seksualne typu homoseksualizm, biseksualizm czy pedofilia często łączą się z innymi zaburzeniami psychicznymi.

  • szpon

    Oceniono 5 razy -3

    A za 20 lat wypuścicie bo okaże się pewnie że nie winny. Kto zapłaci? No na pewno nie pan prokuratorek.

  • prokurator_stefan1

    Oceniono 9 razy -5

    "Zabił... księdza"?

    To jakiś ateista-komunista czy koszerny jest?

  • klamczuchosiedlowy

    Oceniono 11 razy -5

    jesli nic na niego nie maja - powinni go czym predzej wypuscic

  • kibic_rudego

    Oceniono 12 razy -8

    Tusk ćwiczy "wymiar sprawiedliwości" w posłusznym wykonywaniu poleceń,
    nic więcej, a pismaki maja łatwą wierszówkę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najważniejsze informacje