Gugała: Zaraz zacznie się wojna światowa, a rodzice niepełnosprawnych każą przyjść premierowi. On nie jest od tego!

- Każda rozmowa na temat zagrożenia wojennego traktowana jest przez przeciętnych ludzi jak totalna fantasmagoria - ubolewał w Poranku Radia TOK FM Jarosław Gugała. - Gołym okiem widać to na przykładzie protestu rodziców niepełnosprawnych dzieci w Sejmie - dodał publicysta.
"Nowa żelazna kurtyna podzieli Europę. Polska znajdzie się po jej dobrej stronie. Ukraina - po złej" - pisze dziś "Rzeczpospolita". Dziennik przekonuje, że USA są w stanie iść na dalekie ustępstwa wobec Rosji.

"Chłopcy w krótkich spodenkach bawią się pistoletami"

- Problem Zachodu nazywa się: dobrobyt - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Jarosław Gugała, szef "Wydarzeń" Polsatu. - Nikt w polityce nie chce ryzykować spadku poparcia wynikającego z tego, że pogorszy się dobrobyt. Kraje demokratyczne są uspokojone długim okresem braku wojen. Każda rozmowa na temat zagrożenia wojennego traktowana jest przez przeciętnych ludzi jak totalna fantasmagoria. Jakby politycy byli chłopcami w krótkich spodenkach, którzy bawią się pistolecikami, a problemy były inne, ważniejsze - wyjaśniał publicysta.

- Gołym okiem widać to na przykładzie protestu rodziców niepełnosprawnych dzieci w Sejmie - kontynuował Gugała. - W momencie, kiedy za chwilę zacznie się wojna światowa, oni mówią, że ma przyjść premier i koniec. Nie wystarczy im minister, ma przyjść premier i się nimi zajmować. To pokazuje, jak działa polityka w Europie i USA. W normalnie funkcjonującym państwie nie jest to sprawa, którą musi załatwiać premier. W Rosji tak jest, że musi przyjechać Putin i coś załatwić, bo nikt inny nie jest wiarygodny - wskazywał gość Poranka Radia TOK FM.

"Priorytety muszą więc się zmienić"

Według Tomasza Wróblewskiego, publicysty serwisu Tocowazne.pl, Zachód "szukając równości" pozbawił się rezerw, zadłużył i rozbroił. - W Europie to problem. Priorytety muszą więc się zmienić. Ciężko jednak przestawić je z powrotem na zimnowojenne myślenie, bo elity polityczne zostały zupełnie w innych czasach, epoce 'gospodarka, głupku'. Trudno politykom się przestawić, bo demokracja, mechanizmy wyborcze potrzebują czasu - skwitował publicysta.

Więcej o:
Komentarze (25)
Gugała: Zaraz zacznie się wojna światowa, a rodzice niepełnosprawnych każą przyjść premierowi. On nie jest od tego!
Zaloguj się
 • vikaromaniuta

  Oceniono 1 raz 1

  Wojna już się zaczęła w durnej głowie propagandysty !

 • hapita

  Oceniono 3 razy 3

  Rolnicy mogą teraz dziękować premierowi za embargo wieprzowiny do Rosji. A niedługo to wszyscy będziemy dziękować Tuskowi jak za gaz i ropę zapłacimy tak jak płaci reszta Europy.Tylko Węgrzy i Brytole się z nas będą śmiać.

 • baby1

  Oceniono 4 razy 2

  Gugała nie strasz, bo się z...sz. Nikt nam wojny nie szykuje, a nawet na Ukrainie, to tylko Ukraińcy strzelają do siebie.

 • swinton

  Oceniono 3 razy 1

  Ja nawet Tuskowi nie wierzę.

 • tolek398

  Oceniono 15 razy 5

  Tusk nieźle to sobie wykombinował.
  Zaraz wszystkie nierozwiązane problemy w tym śmiesznym kraju będzie można zwalić na złych Ruskich i "ukraiński konflikt".

  Do tej pory wydawało mi się, że z dwojga złego już lepsze cwaniaki z PO i niż oszołomy z PiS.
  Ale po ostatnich "akcjach" z Majdanem, Ukrainą, NATO, szczuciu, fobiach itd.
  To pójdę (choć się nie wybierałem ani na te (do PE), ani krajowe wybory) i na złość zagłosuje na Kaczora.
  Choć takiemu Tuskowi, czy zdRadkowi Sikorskiemu i tak już wisi..... przetrwać jeszcze niecałe 2latka na stołkach i są ustawieni do końca życia, jak nie tu, to w Brukseli.

 • iha-iha-iha

  Oceniono 22 razy 2

  On nie jest od tego!
  =====================
  no pewnie - on jest od tego aby POgrać w piłkę, coś POdkraść - ewentualnie nic nie robić

 • 31.februarius

  Oceniono 15 razy 5

  "Chłopcy w krótkich spodenkach bawią się pistoletami"

  Polscy chłopcy chetnie pobawiliby sie pistoletami, a tu sie okazuje, że w raczkach trzymaja jeno śmingusowe sikaweczki! No i w płacz;
  plosiem pani, (NATOli) ), a Putin siem psieźiwa!

 • 1pirat2

  Oceniono 14 razy 2

  A co sie dzieje z tymi dziećmi, co ich opiekunowie od tylu dni strajkują, jednocześnie twierdząc, że muszą się nimi opiekowac 24godz. na dobę?

 • jaroslavhasek

  Oceniono 12 razy 4

  Melduję posłusznie:idiota, panie generale.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX