Była żona Putina wymazana z oficjalnej biografii. "To oznacza, że rozwód został zakończony"

Władimir i Ludmiła Putinowie ogłaszają rozwód w czerwcu 2013 roku

Władimir i Ludmiła Putinowie ogłaszają rozwód w czerwcu 2013 roku (Fot. screen YouTube)

Wszelkie wzmianki o byłej żonie prezydenta Rosji Władimira Putina zostały usunięte z jego oficjalnej biografii na stronie internetowej Kremla. - To oznacza, że rozwód miał miejsce, a sprawa rozwodowa została zakończona - powiedział rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow. Jak dodał, życie osobiste Putina pozostaje jego prywatną sprawą.
W oficjalnej biografii Putina zamieszczonej na stronie internetowej Kremla nie ma już wzmianki o jego byłej żonie, Ludmile - w notce możemy przeczytać tylko o dwóch córkach prezydenta, 28-letniej Marii i 27-letniej Jekaterinie. W innym dziale opisującym życie prezydenta można wprawdzie znaleźć informacje dotyczące Ludmiły, ale nie ma tam wzmianki o rozwodzie - podaje "The Moscow Times".

W czerwcu ubiegłego roku we wspólnym wywiadzie udzielonym państwowej telewizji prezydencka para ogłosiła, że rozwodzi się po blisko 30 latach małżeństwa. Usunięcie Ludmiły z biografii Putina skłoniło niektórych Rosjan do ironicznych komentarzy o ponownym pisaniu historii. - Ludmiła jest już historią. Cała epoka zostanie teraz wyrzucona z naszych podręczników do historii - napisał jeden z czytelników na stronie internetowej radia Echo Moskwa.

Usunięcie z biografii informacji o byłej żonie to niejedyny przykład "fałszowania" życiorysu Putina. Zaproponowane w zeszłym roku nowe, ujednolicone podręczniki do historii Rosji nie wspominają o najważniejszych przeciwnikach politycznych Putina - nie ma w nich mowy m.in. o byłym szefie Jukosu Michale Chodorkowskim ani zmarłym rok temu bliskim współpracowniku prezydenta Borysa Jelcyna, Borysie Bieriezowskim. - Krytycy obawiają się, że uczniowie będą się niedługo uczyć jedynej, zatwierdzonej przez Kreml wersji wydarzeń, podobnie jak w czasach ZSRR - pisze "The Moscow Times".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Komentarze (144)
Była żona Putina wymazana z oficjalnej biografii. "To oznacza, że rozwód został zakończony"
Zaloguj się
 • ukos

  Oceniono 2 razy 2

  O, kurczę, ale cham. Czego się jednak spodziewać po kurduplu z KGB?

 • velvetta11

  Oceniono 2 razy 0

  Czytam Wasze komentarze i dochodzę do wniosku , że piszą to ludzie w wieku ok. 13 lat , zupełnie nie mający pojęcia o tym kto to w ogóle jest Putin.
  A druga sprawa - artykuł jest pisany właśnie dla ludzi o zerowym ilorazie inteligencji , przez zupełnego ignoranta !

 • bezportek

  Oceniono 3 razy 1

  U lewackiego pomiotu wymazywanie z biografii to normalka. Prawdziwy komuch nie ma matki ani ojca, weźmy na przykład towarzyszkę olejnik z gadzinowej telewizji.

 • drugiepietro

  Oceniono 1 raz 1

  To kto mu te wspomniane w biografii córeczki urodził? Inkubator?

 • belzebub003

  Oceniono 4 razy 2

  putin to kretyn-dzidzia piernik

 • abtmarketing

  Oceniono 6 razy 4

  A fizycznie przezyla, czy tez ja "wymazali"...?

 • nilognilog

  Oceniono 3 razy 3

  Nalezy zrozumiec t.z.w. ukryty gleboki sens obowiazujacy od czasow Stalina w wiadomosciach rosyjskich. Była żona prezydenta Władimira Putina oznacza dozywotni Tytul dla Ludmily, co daje jej szereg panstwowych nieslychanie wysokich przywiliei -na reszte zycia.
  Tak np. Stalin za niesubordynacje Krupskiej, pozbawil ja "tytulu" wdowy på Leninie, twierdzac ze Lenin preferowal kochanke z syfilisem. Krupska uszeregwano jednak jako "byla wdowe po Leninie", co pozwolilo jej zachowac mieszkanie, opieke zdrowotna oraz wysoka posade.

 • zdanowicz

  Oceniono 5 razy 5

  Postępuje zgodnie z zasadami despotów i tyranów znanych od starożytności. Sam kreuje i spisuje swój życiorys. Mniema, że będą o nim pamiętać za 100 lat? Może w Rosji?

 • topiramax

  Oceniono 2 razy 2

  Te dwie córki to było...niepokalane poczęcie;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje