Wzruszające powitanie: dziennikarze uwolnieni po 194 dniach. Są już w Madrycie

Dwaj hiszpańscy dziennikarze - korespondent ?El Mundo? Javier Espinosa i fotograf Ricardo Garcia Vilanova - wrócili już do Madrytu. Mężczyźni zostali porwani w Syrii 6 miesięcy temu.
Świat obiegło wzruszające zdjęcie Javiera Espinosy, który pierwszy raz od pół roku widzi na lotnisku swojego syna. Zaledwie kilka godzin wcześniej Espinoza zadzwonił do swojej redakcji, by poinformować, że jest już na wolności.

Dziennikarze zostali przekazani tureckiej armii, z Turcji wrócili do kraju.

Javier Espinosa i Ricardo Garcia Vilanova podróżowali po Syrii razem z rebeliantami z Wolnej Armii Syrii. Planowali spędzić w Syrii dwa tygodnie. 16 sierpnia, tuż przed powrotem do Hiszpanii, zostali uprowadzeni przy granicy z Turcją. Do porwania przyznała się organizacja terrorystyczna powiązana z Al-Kaidą, Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie, działająca w Iraku i Syrii.

Sprawa została ujawniona dopiero w grudniu - rodziny dziennikarzy trzymały wszystko w tajemnicy, gdyż wraz z przedstawicielami władz prowadzono tajne negocjacje ws. uwolnienia mężczyzn.

Więcej o:
Komentarze (3)
Wzruszające powitanie: dziennikarze uwolnieni po 194 dniach. Są już w Madrycie
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 7 razy 5

  Zgubiłem się totalnie!
  Czyli jak; podróżowali sobie z rebeliantami, uprowadzili ich teroryści, a w końcu uwolnili ....?
  Powstańcy, reżimowi al-asadaowcy?!
  Help me!

 • qwww

  Oceniono 9 razy 5

  "Javier Espinosa i Ricardo Garcia Vilanova podróżowali po Syrii razem z rebeliantami z Wolnej Armii Syrii."

  niech się cieszą, że ich kolesie woleli okup niż dekapitację swych "przyjaciół"...
  kumple bandytów z "wolnej armii"... szczęście, że prezydent Assad już rozprawia się z tym islamskim bydłem sponsorowanym przez USA oraz ober-demokratyczne Katar i Arabię Saudyjską

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX