"Żałuję tylko słowa "sorry". Pierwszy raz traktowano mnie jak blondynkę"

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska nominowana jest do Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk. Słuchacze docenili profesjonalizm i zerwanie z obłudnym językiem polityki, co najlepiej pokazała słynna wypowiedź pani minister "Sorry, taki mamy klimat". - Żałuję tylko słowa "sorry", bo ja tak nie mówię. Po raz pierwszy w moim 50-letnim życiu zostałam atakowana jako kobieta, traktowano mnie jak blondynkę - wspominała w TOK FM wicepremier.
Wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska jest wśród trójki nominowanych do Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk.

- Słuchacze uzasadnili, że premier Bieńkowska przerwała obłudny język polityki. Nominowali panią także za rzetelność i profesjonalizm. Powiedziałabym, że została pani nominowana do nagrody za "Sorry, taki mamy klimat" - mówiła gospodyni "Poranka Radia TOK FM" Janina Paradowska.

- To ogromny zaszczyt, bo to fajne radio, którego słucha bardzo dużo fajnych ludzi. Dziękuję za nominację. Choć mnie nagrody trochę tremują - dziękowała wicepremier. I przyznała, że awantura, która wybuchła po jej słowach, wiele ją nauczyła. - Przepraszać nie miałam za co. Żałuję tylko słowa "sorry", bo ja tak nie mówię. Zobaczyłam, jak wyglądają nasze media... Po raz pierwszy w moim 50-letnim życiu zostałam zaatakowana jako kobieta. Po raz pierwszy traktowano mnie jak blondynkę. To dla mnie nowe doświadczenia.

Obietnica

Bieńkowska ma za sobą blisko cztery miesiące pracy na nowym stanowisku, zapoznawanie się z resortem infrastruktury oraz sporo decyzji personalnych. Między innymi zmiany w GDDKiA. Obiecuje kolejne.

- Musimy postawić na nogi kolej. To dla mnie, powiedziałabym, zadanie osobiste i priorytetowe. Mam nadzieję, że do tego doprowadzę - stwierdziła w TOK FM. Choć wie, że cierpliwość pasażerów może się kończyć. - Ten rok jest szczególnie ciężki dla pasażerów kolei. Bo trzeba wydać dwa razy więcej pieniędzy na inwestycje niż przed rokiem.

Ale kolej to niejedyny problem wicepremier Bieńkowskiej. - Stawiamy na nogi Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Tak nie może działać firma państwowa: 9 tys. średnia pensja, 36-miesięczna odprawa dla pracowników. Pewnie skończy się sporymi zwolnieniami.

O tym, czy Elżbieta Bieńkowska zdobędzie Nagrodę Radia TOK FM im. Anny Laszuk, dowiemy się 1 kwietnia. Pozostałymi kandydatami są prof. Monika Płatek i Krzysztof Olkowicz, dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Koszalinie.

Więcej o:
Komentarze (31)
"Żałuję tylko słowa "sorry". Pierwszy raz traktowano mnie jak blondynkę"
Zaloguj się
 • Bogusław Dobos

  Oceniono 2 razy -2

  Pani skaranie Boskie vPremier po akcie - użyjmy, ze względu na płeć łagodnego terminu - arogancji /powinniśmy użyć słowa widniejącego w Słowniku Języka Polskiego PWN t. I str. 249 szpalta prawa, hasło trzecie od dołu/ jakim było żałosne "sorry" zamiast przeprosin za nieudolność podległych jej służb powinna, skutkiem posypywania głowy popiołem przestać być blondynką.
  Niewątpliwym sukcesem jej jest, że wykazała się jeszcze większą nieudolnością niż z górą 40 lat temu śp. premier Jaroszewicz - za jego czasu pojawienie się 5cm.śniegu w zimie to również była klęska ŻYWIOŁOWA. No jest różnica - Panią vPrenier pokonała 2mm warstewka lodu.

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 1 raz -1

  Gratulacje!Gratulacje! Już dawno nie zaprezentowano tak wielkiego samouwielbienia jak uczyniła to z Bożego dopustu Pani vPremier. Osoba odpowiadająca za komunikację tysiącom przemarzniętych, wymęczonych ludzi ma do powiedzenia tylko tyle? Przeprasza za porę roku a nie za nieudolność i lekceważenie obowiązków przez podległe jej służby? Tylko ze względu na płeć użyję terminu AROGANCJA, choć właściwym jest słowo widniejące w Słowniku Języka Polskiego PWN t.I str. 249 szpalta prawa, trzecie hasło od góry.

 • uzdek98

  Oceniono 3 razy 1

  taka z niej blondynka jak profesjonalistka ... farbowana dzidzia piernik w jawny sposob wyraza POgarde wobec ludzi uwiezionych w zamarazajacych wagonach i jeszcze nagrode za to dostaje... rany, co za pelikany ... nalezy wam sie, zeby donald i ferajna puscili was w samych skarpetach...

 • jrb11

  Oceniono 3 razy 1

  No a co Paniusiu - nie jestes ?
  Przez grzecznosc I dlatego ze jestes dosc ladna panienka nie mowia ci tego prosto w oczy.

  tacy sa "szlachetni polscy mezczyzni w stosunku do ladnych kobiet.
  Przyjmij to jako complement dla ciala a nie "umyslu".

 • kibic_rudego

  Oceniono 5 razy -1

  od kiedy ktoś mądry może być w PO i na dodatek z Tuskiem ?
  Sama to potwierdza nie rozumiejąc do tej pory, ze gadała głupoty.

 • Janusz Senex

  Oceniono 6 razy 0

  -
  Do "swan_ganz"
  ============
  Odstaw denaturat i toruńskie radio,bo stracisz ten szczątkowy już kawałeczek mózgu.
  -

 • Janusz Senex

  Oceniono 7 razy 3

  -
  Szanowna Pani Elżbieto.
  A ja panią traktuję jak blondynkę,a dokładnie:
  - kompetentną,
  - pracowitą,
  - prawdomówną,
  - odważną wicepremier polskiego rządu - właściwą osobę na właściwym stanowisku.
  Ponadto: prawdziwą patriotkę-Ślązaczkę,podkreślającą z dumą swoje korzenie
  i...PIĘKNĄ KOBIETĘ BLONDYNKĘ.
  Daj nam Boże jak najwięcej takich kobiet na odpowiedzialnych stanowiskach,państwowych,samorządowych,społecznych itp itd.
  PS
  Jeżeli podobnymi - jak na wstępie - walorami będą cechowały się Polki - brunetki,rude i innokolorowe, będę je traktował z takim samym szacunkiem.
  Pozdrawiam.
  Sorry: pozdrawiam s e r d e c z n i e i życzę powodzenia.
  -

 • drabe1

  Oceniono 12 razy -2

  "... Zostałam atakowana jako kobieta... " Coś jednak z blondynki w niej jest. Źle stosuje gramatykę.

 • tp70

  Oceniono 12 razy 4

  To normalna polska kobieta a przy tym zdolna, pracowita.
  I to ją różni od olbrzymiej grupy skretyniałych nierobów na stanowiskach posłów i senatorów.
  Dam tylko jeden przykład: Adam Hofman, to usobienie NICNIEROBIENIA, jedynie opluwania bliźnich wstrętnym jadem partyjniactwa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX