Petycja na stronie Białego Domu: Oddajcie Alaskę Rosji

Na oficjalnej stronie Białego Domu pojawiła się petycja o... oddanie Alaski Rosji. Dlaczego? Ponieważ "grupa syberyjskich Rosjan przekroczyła przesmyk (Cieśninę Beringa.) 10-16 tysięcy lat temu". Zebrano już prawie 28 tysięcy podpisów.
Autorzy petycji chcą "secesji Alaski od USA i przyłączenia jej do Rosji". Swoje żądanie argumentują faktem, że pierwsi Rosjanie mogli przekroczyć przesmyk obecnie nazywany Cieśniną Beringa nawet... 10-16 tysięcy lat temu. Najwyraźniej nie przeszkadza im fakt, że - o ile rzeczywiście coś takiego mogło mieć miejsce - na Alaskę mogły dotrzeć wówczas co najwyżej ludy praindoeuropejskie. Być może dokonały tego na grzbietach mamutów...

W uzasadnieniu znajdziemy też argument, że przed Amerykanami Alaskę odwiedzili - 21 sierpnia 1732 roku - członkowie ekspedycji Szestakowa i Pawluszki na statku St. Gabriel.

Argumentacja przemówiła do wielu osób. Do tej pory petycję podpisało prawie 28 tysięcy osób. Aby Biały Dom musiał na nią odpowiedzieć, podpisów musi być 100 tysięcy.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (158)
Petycja na stronie Białego Domu: Oddajcie Alaskę Rosji
Zaloguj się
 • gregoson

  0

  Alaska to jest po amerykański. Po rosyjsku to Ice Krym.

 • anders76

  0

  Miasto Berlin lezy na ziemiach zasiedlonych poprzednio przez Slowian, zatem obecni Niecy powinni sie spakowac i opuscic te ziemie !

 • marcelina112

  0

  Wszystkim oddać wszystko.Gdy nie zostanie już nic do oddania i wszyscy będą mieli to, co mieli kiedyś, to wreszcie zapanuje (s)pokój.

 • historiopatolog

  Oceniono 1 raz -1

  Ja na waszym miejscu nie bylbym taki pewny czy ktoregos dnia Alaska nie stanie sie czescia Wielkiej Rosji. Potega US to juz przeszlosc, dzisiaj musi sie martwic zeby tylko przetrwac. Jak narazie to kazda z poteg jaka "wyprodukowala " ludzkosc doczekala sie swojego konca. Miejmy nadzieje ze przed swoim koncem US da polsce te marzone od pokolen wizy na wjazd do tego "raju".

  Strasznie duzo nienawisci w tych waszych wypowiedziach. Czy polaka nakreca tylko ten rodzaj uczuc ? Chyba tak bo nienawidzicie wszystko i kazdego. To taka wasza nadwislanska uroda.

 • harystoh

  Oceniono 1 raz 1

  nic z tego nie kumkuje, ze pijany i glupi car rosji przegral alaske w karty to teraz amerykanie maja ja oddac kacapom?
  Moze za wolnosc przyniesiona Polakom na ruskich bagnetach mamy nasz kraj tez im oddac - kompletna paranoja.
  Ludzie, wezcie sie w garsc i tego przekletego lucyfera putina miejcie na oku bo ten cymbal to niejedno zlo jeszcze wygotuje!

 • felucjan

  Oceniono 1 raz 1

  Ale zanim przeszli Rosję, to byli najpierw Polakami, więc oddawać Kacapy złoża ropy i gazu.

 • marl57

  Oceniono 1 raz 1

  jasne, a Polacy też byli w Moskwie jak u siebie,
  więc należy się słuszny i w prawie zwrot - coś komuś nie pasuje ?
  :))

 • freestan

  0

  Car sprzedał Alaskę.......... a czy Amerykanie mają na to jakiś kwit i mogli by pokazać ??
  Ciekwe jak takie coś wygląda......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX