Sakiewicz: Nakłady "GP" i "GPC" wróciły do poziomu sprzed konfliktu z Ruchem. Ale ponieśliśmy ogromne straty

Tomasz Sakiewicz poinformował, że mimo konfliktu z Ruchem, nakłady "Gazety Polskiej Codziennie" i "Gazety Polskiej" wracają do wcześniejszego poziomu. Jak tłumaczy Sakiewicz, wszystko dzięki współpracy z innymi dystrybutorami i apelowi do czytelników o nabywanie prenumeraty elektronicznej. Przyznaje jednocześnie, że w związku z ograniczeniem nakładu dystrybuowanego przez Ruch wydawca "GP" i "GPC" poniósł ogromne straty. O sprawie pisze portal Wirtualnemedia.pl.
- Nasz tygodnik stał się przedmiotem bezprecedensowego ataku ze strony spółki Ruch SA. Z całą pewnością nie chodzi o pieniądze - mówił naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Przekonywał on, że firma zajmująca się dystrybucją "GP" zdecydowała, że nakład tygodnika zostanie zmniejszony o połowę. "Media te [związane z "GP"] wprowadzają do obiegu wiele nieprawdziwych informacji, które dezinformują opinię publiczną" - odpowiedział Ruch SA i poinformował, że zwroty niesprzedanych egzemplarzy sięgały ponad 70 proc.

Teraz Sakiewicz poinformował, że dzięki "współpracy z innymi kolporterami" nakład gazet wrócił do poziomu sprzed konfliktu z Ruchem. Coraz więcej czytelników "GP" i "GPC" decyduje się również na wersję elektroniczną. - Wpływy w tym zakresie całej naszej grupy, obejmującej "Gazetę Polską", "Gazetę Polską Codziennie" i "Nowe Państwo" w styczniu wyniosły ok. 10 tys. zł, natomiast w marcu przekroczyły już 50 tys. zł - informuje Tomasz Sakiewicz.

Według danych ZKDP w styczniu średnia sprzedaż ogółem "Gazety Polskiej" wynosiła 44 530 egz. a "Gazety Polskiej Codziennie" - 21 783.

Więcej na portalu Wirtualnemedia.pl >>

Więcej o:
Komentarze (20)
Sakiewicz: Nakłady "GP" i "GPC" wróciły do poziomu sprzed konfliktu z Ruchem. Ale ponieśliśmy ogromne straty
Zaloguj się
 • rob108

  Oceniono 2 razy -2

  GW pierze wam mózgi. Sakiewicz jest po przeciwnej stronie Jaruzela, Michnika, Kiszczaka i Tuska i dzięki mu za to.

 • gkur

  Oceniono 2 razy 0

  Król Makulatury jak zwykle manipuluje danymi.

  Dane styczniowe dotyczące większości tytułów prasowych są dostępne na stronie:
  www.teleskop.org.pl/zkdp/index.jsp?p=publicData
  Gazeta Polska Codziennie (średnio): nakład - 86.416, faktyczna sprzedaż - 21.430, zwroty (makulatura) - 64.986, poziom zwrotów - 75%.

  Może Sakiewicz wyjaśni jak się ma żądanie kolportera (RUCH S.A.) ograniczenia ograniczenia nakładu o połowę do jego rzekomych strat. Wyprodukowanie prawie 65.000 egzemplarzy, które trafiają na przemiał daje mu większą korzyść niż ograniczenie tego z założenia niewykorzystanego nakładu. Według tej logiki produkcja gazet na makulaturę (razem z logistyką do kiosku oraz z kiosku) ma jakiś (ukryty) sens ekonomiczny. Im więcej makulatury, tym większy zysk. Jeśli tak, to Sakiewicz powinien zwiększyć nakład do miliona egzemplarzy.

 • jacek-50

  Oceniono 2 razy 2

  Facet bredzisz.Kłamstwo ma krótkie nogi,wkrótce się o tym przekonasz.

 • atyczarownico

  Oceniono 6 razy 4

  "Nakłady "GP" i "GPC" wróciły do poziomu sprzed konfliktu z Ruchem" - nakłady "wróciły" , ale co ze sprzedażą głupku?

 • mam.swoj.mozg

  Oceniono 6 razy 4

  Najwięcej "nieprawdziwych informacji" rozpowszechnia "GP", w dodatku robi to codziennie.

 • jaroslavhasek

  Oceniono 5 razy 3

  Chwała Jarosławowi. Nakład się go przestraszył i zwiększył.

 • kibic_rudego

  Oceniono 8 razy 6

  na drzewo oszuście i szpiclu Watykanu

 • 12345janka

  Oceniono 8 razy 6

  Bredzi bo bredzi. Jeszcze nigdy nie widziałem czy nie słyszałem, żeby jakikolwiek klient kupując cokolwiek w pkt. sprzedającym prasę prosił o sprzedanie prawicowej szmiry prawdziwych Polaków. Najczęściej słyszałem natomiast to, że kupując GP czy GPC to wielki obciach.

 • turpin

  Oceniono 17 razy 15

  Nadrukować nie sztuka. Trudniej sprzedać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX