Palikot niezadowolony ze swoich posłów. Po proteście rodziców: Wczoraj każdy mógł zrobić karierę. Tusk byłby zderzony ze ścianą

Serwis 300polityka.pl dotarł do nagrania z posiedzenia klubu parlamentarnego Twój Ruch. Janusz Palikot ostro skrytykował swoich posłów, za to, że nie wykorzystali ?szans?, jakie dawał wczorajszy protest rodziców niepełnosprawnych dzieci. - Każdy mógł zrobić karierę - stwierdził.
Janusz Palikot jest wyraźnie niezadowolony z tego, jak parlamentarzyści z jego ugrupowania odnaleźli się podczas protestu rodziców niepełnosprawnych dzieci, którzy wczoraj dyskutowali w Sejmie z Donaldem Tuskiem, domagając się wyższych świadczeń. Protest trwa od kilku dni - rodzice z dziećmi śpią na sejmowych korytarzach.

- Wczoraj każdy mógł zrobić karierę. Szczególnie Dorota Gardias, za co ostro została przeze mnie ochrzaniona. Jacek Kwiatkowski był nieprzygotowany do merytorycznego wejścia w tę sprawę. Podobnie Artur Górczyński - stwierdził Palikot.

Całego nagrania można posłuchać TUTAJ.

"Trzeba być uważnym"

- Jeśli dzisiaj do porozumienia nie dojdzie, a nie dojdzie, chyba że Tusk przyniesie w walizkach pieniądze od Millera z Kiejkut czy od Putina za Krym, to te osoby nie zgodzą się na zawarcie żadnych porozumień, bo one Tuskowi nie wierzą. To będzie ciągnęło się dalej. Trzeba być bardzo uważnym i konsekwentnym w balansowaniu pomiędzy realnością tego społecznego protestu, a naszym wchodzeniem, bo oczywiście nie można przesadzić, jeśli chodzi o nadmierne upartyjnianie - przekonywał Janusz Palikot.

Dodał, że przy lepszym wykorzystaniu protestu rodziców, "Tusk byłby zderzony ze ścianą". - Te szanse dookoła są, tylko trzeba je zobaczyć - zaznaczył. - Najpierw trzeba zbudować zaufanie z takimi ludźmi, udzielić im realnej pomocy, a potem być ich negocjatorem. Jak się okazuje, to była nieprawdopodobna szansa, do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego albo zrobienia kariery w polskiej polityce - podkreślił Palikot.

Premier spotkał się z protestującymi dwa razy - w sobotę i w piątek, po powrocie z Brukseli. Na sobotnim spotkaniu zapowiedział, że w ciągu kilkudziesięciu godzin ma powstać projekt ustawy, która podwyższy świadczenie pielęgnacyjne, a we wtorek ma zapaść decyzja o przesunięciu na ten cel środków w budżecie państwa z planu na budowę i remonty dróg lokalnych. Po sobotnim spotkaniu część rodziców zdecydowała się na zakończenie protestu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (152)
Palikot niezadowolony ze swoich posłów. Po proteście rodziców: Wczoraj każdy mógł zrobić karierę. Tusk byłby zderzony ze ścianą
Zaloguj się
 • jerzykkur38

  Oceniono 2 razy 0

  Po raz kolejny,sztukmistrz z Lublina udowodnił,na co go stać.Zimny,zakłamany manipulator.Wielki wstyd,panie Januszku.Co na to powie prof.Hartman,etyk z Krakowa.Prezydent Kwaśniewski pluje sobie w brodę,że stał się patronem i wyznawcą pańskiej pokrętnej i rozedrganej osobowości.Okazuje się,że wcale niełatwo jest być człowiekiem przyzwoitym.

 • simthedrum

  0

  Smoleńsk - i tyle w tym temacie. Wszelkie inne rzeczy wykorzystywane przez polityków, w tym te nieszczęsne dzieci, to drobiazg.

 • czorny10

  Oceniono 6 razy 2

  Słucham tego i zastanawiam się, o co to wielkie halo? Palikot na tle całego tego politycznego chlewu mówi uczciwie i rozsądnie. pamietając oczywiście, że to jest wewnątrzpartyjna narada na temat strategii politycznej. Mówi jak jest - trzeba ludziom pomóc, a potem naturalnie staniemy się ich rzecznikami... Ech... Gdyby tak Tusk myslał i robił przez te wszystkie lata...

 • Tomek Strzelczyk

  Oceniono 4 razy 2

  lepsza propozycja REALNEJ POMOCY i jak coś ud sie załatwić,pomóc wykorzystanie tego w budowaniu wizerunku polityka,jego kariery niż obiecywanie jak to wielu ma w zwyczaju "jak wygramy wybory,to waszą sprawę załatwimy..".."jak wygramy wybory na wierzbach wyrosną gruszki..."
  tyle że klejne wybory mijają,gruszek na wierzbachnie ma,a PO proponuje w zamian ..SZCZAW i MIRABELKI.."

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 2 razy 2

  prawidłowa nazwa tej "partii" to Rój Much, a nie żaden Ruch

 • zerozer52

  Oceniono 3 razy -3

  Tylko każdy durny pójdzie do urny.

 • kapitan_s

  Oceniono 6 razy 0

  A już chciałem głosować na to ugrupowanie, teraz pozostanie mi SLD.
  Puenta: "miałeś chamie złoty róg, ostał ci sie jeno sznur"

 • Katarzyna Dukan

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Palikot - sam Pan jesteś sobie winny - trzeba było dobrać bardziej ogarniętych współpracowników. I przede wszystkim nie wygadywać takich rzeczy i nie wydawać absurdalnych oświadczeń takich jak to: palikot.blog.onet.pl/2014/03/24/oswiadczenie-9/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX