Śpiewająca siostra Cristina bije rekordy. Zachwyceni są muzycy, a nawet Watykan

23.03.2014 08:26
Zakonnica w The Voice of Italy

Zakonnica w The Voice of Italy (Fot. Youtube)

Ponad 19 milionów internautów na całym świecie obejrzało występ 25-letniej włoskiej zakonnicy w programie "The Voice of Italy" w telewizji RAI. Słowa uznania pod adresem siostry, która brawurowo wykonała piosenkę Alicii Keys, popłynęły też z Watykanu.
Dostępne na wielu stronach internetowych nagranie z występu siostry Cristiny bije rekordy popularności, a na temat jej talentu wypowiadają się gwiazdy show-biznesu. Zachwyt wyraziła między innymi laureatka Oscara Whoopi Goldberg, która zagrała w przebojowym filmie "Zakonnica w przebraniu".Urodzona na Sycylii Cristina Scuccia jest prawdziwą zakonnicą, a do studia telewizyjnego przyszły jej kibicować inne siostry z jej zakonu urszulanek z Mediolanu. Pełna podziwu jest też amerykańska wokalistka Alicia Keys, której piosenkę "No one" zakonnica wykonała w niezwykły sposób we włoskiej edycji popularnego talent-show."Dlaczego zakonnica nie mogłaby występować?"

Siostrę Cristinę pochwalił też przewodniczący Papieskiej Rady Kultury, kardynał Gianfranco Ravasi. Na swoim profilu na Twitterze przytoczył słowa z listu świętego Piotra: "Niech każdy służy innym zgodnie z otrzymanym darem".W ten sposób watykański dostojnik odniósł się do tego, co powiedziała w studiu młoda urszulanka o darze, za jaki uważa swoją umiejętność śpiewu. Podczas rozmowy z czterema, całkowicie zaskoczonymi jej habitem, gwiazdami włoskiej piosenki, padło pytanie o reakcję Watykanu. Siostra Cristina zażartowała, że czeka teraz na telefon od papieża Franciszka.

- Zrozumiałam, że nie mogę żyć bez śpiewu. Zrozumiałam, że śpiew to nie tylko technika, ale także wrażliwość, interpretacja, emocje - powiedziała w jednym z wywiadów zakonnica, która po dwuletnim nowicjacie w Brazylii, a następnie złożeniu ślubów w 2012 roku, uczestniczyła także w kursie śpiewu i tańca. - Zrozumiałam - stwierdziła - że mam piękne przesłanie dla innych.- Papież Franciszek mówi o Kościele jako matce. Chciałabym, aby ludzie myśleli, że Kościół jest wszędzie. Czy tylko dlatego, że jesteśmy zakonnicami, nie możemy występować? A kto tak powiedział? - zapytała.

"Muszę dzielić się mym głosem"

W wywiadach dla prasy siostra Cristina zauważyła: "Mój przekaz jest mocny; to przekaz młodej osoby, która poświęca swoje życie Bogu i wciąż robi to, co ktoś w moim wieku". - Jest to przesłanie wierności i miłości, które przekazuję swoim głosem. Muszę dzielić się mym głosem ze wszystkimi - podkreśliła nowa bohaterka włoskich mediów i światowego internetu.

Przy okazji ujawniła, że wcześniej jako młoda dziewczyna próbowała swych sił w dwóch innych programach typu talent-show we włoskiej telewizji, ale została odrzucona. W lipcu 2013 r. występowała w czasie pielgrzymki seminarzystów, nowicjuszy i nowicjuszek do Watykanu z okazji Roku Wiary.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
 • Frank Sinatra w jednym z filmów śpiewa 'Wolne serca' kalecząc język polski, w tle wierzba Frank Sinatra śpiewa po polsku, Kirk Douglas mówi o Łodzi - tak USA solidaryzowały się z Polakami 30 lat temu
Komentarze (113)
Śpiewająca siostra Cristina bije rekordy. Zachwyceni są muzycy, a nawet Watykan
Zaloguj się
 • jedyny_leon

  Oceniono 3 razy 1

  Weekend - Ona Tańczy Dla Mnie - Official Video (2012)

  autor: WEEKEND - Oficjalny
  1 rok temu
  79 413 279 wyświetleń
  Myślicie, ze to czarne dziadostwo pobije ten rekord?

 • grzes07-net

  Oceniono 1 raz 1

  ciekawe jakie beda nastepne dziwolagi

 • usmiech_prezesa

  Oceniono 3 razy -1

  Ona powinna byc uswiecona przed JPktorystam.

 • prokurator_stefan

  Oceniono 4 razy 4

  "wirusx
  To teraz Franciszek w tangu argentyńskim w Tańcu z Gwiazdami ?"

  Lepiej Michael handlujący czosnkiem na Bazarze Różyckiego.

 • pawel1940

  Oceniono 8 razy 6

  Ale jurorów (tzw. gwizdy muzyczne) to mają jeszcze straszniejszych niż my w Polsce.

 • Ku Ba

  Oceniono 2 razy 0

  Na głównej Gazety, że Watykan odpowiedział dziś. Dziś jest 23 marca. Tweet kardynała jest sprzed dwóch dni. Macie w Agorze inny kalendarz niż Watykan?

 • observerpl

  Oceniono 7 razy -1

  Watykan szczęśliwy, choć na chwilę ktoś odwróci uwagę od utrzymywania pedofili i budowy przemysłowych owczarni za kasę podatnika.
  ---
  program-eder.org

 • prokurator_stefan

  Oceniono 8 razy 0

  "staryman
  „Chciałabym, aby ludzie myśleli, że Kościół jest wszędzie”
  U nas w Polsce ludzie tak właśnie myślą i – co najgorsze – mają ku temu mocne podstawy.

  A rabinat to boli; aj waj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje