Śpiewająca siostra Cristina bije rekordy. Zachwyceni są muzycy, a nawet Watykan

23.03.2014 08:26
Zakonnica w The Voice of Italy

Zakonnica w The Voice of Italy (Fot. Youtube)

Ponad 19 milionów internautów na całym świecie obejrzało występ 25-letniej włoskiej zakonnicy w programie "The Voice of Italy" w telewizji RAI. Słowa uznania pod adresem siostry, która brawurowo wykonała piosenkę Alicii Keys, popłynęły też z Watykanu.
Dostępne na wielu stronach internetowych nagranie z występu siostry Cristiny bije rekordy popularności, a na temat jej talentu wypowiadają się gwiazdy show-biznesu. Zachwyt wyraziła między innymi laureatka Oscara Whoopi Goldberg, która zagrała w przebojowym filmie "Zakonnica w przebraniu".Urodzona na Sycylii Cristina Scuccia jest prawdziwą zakonnicą, a do studia telewizyjnego przyszły jej kibicować inne siostry z jej zakonu urszulanek z Mediolanu. Pełna podziwu jest też amerykańska wokalistka Alicia Keys, której piosenkę "No one" zakonnica wykonała w niezwykły sposób we włoskiej edycji popularnego talent-show."Dlaczego zakonnica nie mogłaby występować?"

Siostrę Cristinę pochwalił też przewodniczący Papieskiej Rady Kultury, kardynał Gianfranco Ravasi. Na swoim profilu na Twitterze przytoczył słowa z listu świętego Piotra: "Niech każdy służy innym zgodnie z otrzymanym darem".W ten sposób watykański dostojnik odniósł się do tego, co powiedziała w studiu młoda urszulanka o darze, za jaki uważa swoją umiejętność śpiewu. Podczas rozmowy z czterema, całkowicie zaskoczonymi jej habitem, gwiazdami włoskiej piosenki, padło pytanie o reakcję Watykanu. Siostra Cristina zażartowała, że czeka teraz na telefon od papieża Franciszka.

- Zrozumiałam, że nie mogę żyć bez śpiewu. Zrozumiałam, że śpiew to nie tylko technika, ale także wrażliwość, interpretacja, emocje - powiedziała w jednym z wywiadów zakonnica, która po dwuletnim nowicjacie w Brazylii, a następnie złożeniu ślubów w 2012 roku, uczestniczyła także w kursie śpiewu i tańca. - Zrozumiałam - stwierdziła - że mam piękne przesłanie dla innych.- Papież Franciszek mówi o Kościele jako matce. Chciałabym, aby ludzie myśleli, że Kościół jest wszędzie. Czy tylko dlatego, że jesteśmy zakonnicami, nie możemy występować? A kto tak powiedział? - zapytała.

"Muszę dzielić się mym głosem"

W wywiadach dla prasy siostra Cristina zauważyła: "Mój przekaz jest mocny; to przekaz młodej osoby, która poświęca swoje życie Bogu i wciąż robi to, co ktoś w moim wieku". - Jest to przesłanie wierności i miłości, które przekazuję swoim głosem. Muszę dzielić się mym głosem ze wszystkimi - podkreśliła nowa bohaterka włoskich mediów i światowego internetu.

Przy okazji ujawniła, że wcześniej jako młoda dziewczyna próbowała swych sił w dwóch innych programach typu talent-show we włoskiej telewizji, ale została odrzucona. W lipcu 2013 r. występowała w czasie pielgrzymki seminarzystów, nowicjuszy i nowicjuszek do Watykanu z okazji Roku Wiary.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (113)
Zaloguj się
 • staryman

  Oceniono 401 razy 205

  „Chciałabym, aby ludzie myśleli, że Kościół jest wszędzie”

  U nas w Polsce ludzie tak właśnie myślą i – co najgorsze – mają ku temu mocne podstawy.

 • chi_neng1

  Oceniono 159 razy 95

  No, nie ...! :)
  Choc raz cos mi sie podoba jesli chodzi o pracownikow Kosciola.
  Skad ona sie znalazla w tym zakonie ? Taka normalna, z taka werwa, poczuciem humoru i taka pulsujaca zyciem ?

 • smok61

  Oceniono 54 razy 48

  Człowiek nie zawsze wie gdzie jest dobro , a gdzie zło.
  Czasem człowiek jest przekonany o tym, że służy Bogu , a tak naprawdę zaślepiony grzechem pychy wykonuje szatańskie polecenia.
  Tak więc taka praca domowa dla naszych purpratów.
  Napisać wypracowanie pt. " jak prosto miłością i prostodusznością w pięć minut
  nawrócić jurorów przyznających się do szatańskich korzeni"
  i drugi temat...
  "problem wiernych poszukujących kościoła dobrotliwego, we współczesnym świecie"

 • vomitorium1

  Oceniono 56 razy 28

  "Jest to przesłanie wierności i miłości, które przekazuję swoim głosem."
  a ksiądz oko tylko wygłasza swoje wykłady
  (może weźmie przykład (?))

 • chelsea72

  Oceniono 26 razy 24

  Śpiewająca siostra Cristiny ..... Gratuluję autorowi wiedzy o odmianach imion! Cristina ta kobieta ma na imię!!!!!!!!!!

 • pawel1940

  Oceniono 8 razy 6

  Ale jurorów (tzw. gwizdy muzyczne) to mają jeszcze straszniejszych niż my w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje