"Rosja sama na siebie nakłada sankcje" - ekspertka OSW w TOK FM

- Mam wątpliwości, czy obywatele rosyjscy kupią wytłumaczenie, że wszystkiemu winny jest Zachód, który izoluje Rosję - mówiła w TOK FM Jadwiga Rogoża z Ośrodka Studiów Wschodnich.
- Rosja sama obniża swoją wiarygodność kredytową i biznesową. Można powiedzieć, że sama na siebie nakłada sankcje - stwierdziła ekspertka OSW.

W reakcji na sankcje nałożone przez Zachód na Rosję indeksy na rosyjskiej giełdzie spadły, a firmy Mastercard i Visa wycofały się z obsługi rosyjskich banków objętych sankcjami. Bank Rossija wydał komunikat, w którym zapewnia, że "wywiązuje się i bez wątpienia będzie nadal wywiązywał się ze wszelkich zobowiązań wobec swoich klientów".

- Problemy w Rosji narastają - stwierdziła w TOK FM Rogoża. - Mocarstwowa polityka zaczyna odbijać się na biznesie. Krym trzeba będzie wyżywić, trzeba będzie spłacić kredyty po Soczi. Rachunek będzie wystawiony, a w sytuacji dekoniunktury będzie on jeszcze wyższy - tłumaczyła ekspertka w audycji "Połączenie" Jakuba Janiszewskiego.

Więcej o:
Komentarze (37)
"Rosja sama na siebie nakłada sankcje" - ekspertka OSW w TOK FM
Zaloguj się
 • ryszyn

  0

  Rosja na pewno weźmie pod uwagę zaniepokojenie NATO. Możemy się czuć bezpiecznie.

 • klossbruner

  Oceniono 4 razy -2

  Polska powinna byc krajem neutralnym jak Szwajcaria, ale banda malych polskich pieskow rusofobow ujadajacych na rosyjskiego niedzwiedzia sprzedala kraj i mamy to co mamy...sankcje na Rosje dotkna bolesnie polska ekonomie.

 • ahsowa

  Oceniono 5 razy -1

  Sami na siebie ukręcili bat

 • metenburg

  Oceniono 6 razy -2

  Jakims dziwnym trafem wiadomosc ze polski podatnik zabuli za "tarcze" jedyne 13 miliardow dolcow jest wygodnie pomijana. A mialo byc za darmo od NATO, za wolnosc nasza i wasza.
  rt.com/news/poland-accelerates-missile-shield-189/

 • doni72

  Oceniono 5 razy -1

  Pani ekspert ma watpliwosci,obiektywizm i profesjonalizm pani ekspert budzi rowniez watpliwosci.Sankcje ktore zachod skierowal przeciwko Rosji,wlasciwie dopiero zamierza,odbija sie negatywnie na calej globalnej ekonomi,moze o to rowniez chodzi w tej grze.Zachod to przetrawi i przetrwa,Rosja takze,najbardziej brudy globalnej polityki dotykac beda kraje o niewielkim znaczeniu militarnym i ekonomicznym np.Polske,jak zwykle i od zawsze.

 • kilmer775

  Oceniono 11 razy -3

  Na sankcjach przeciwko Rosji straci zarówno Rosja jak i Europa. Jedyną stroną, która na tym zyska jest USA. To może tłumaczyć, dlaczego Amerykanie forsują sankcje, i to tak, aby główny ciężar spoczął na Europie, a Europa nad tym dyskutuje.
  Najlepsze sankcje, które Polska mogłaby wprowadzić to zakaz importu rosyjskiego gazu i zakaz eksportu wieprzowiny do Rosji, o to byłoby marzeniem zarówno Amerykanów jak i oświeconych Europejczyków.
  Ale w jaki sposób Polska mogłaby na tym skorzystać, a nie stracić, i to dużo? Może mnie ktoś oświecić?

 • city-zen

  Oceniono 11 razy -1

  To tylko jeden z punktów widzenia. Osobiście bardziej wierzę w tę opinię:
  www.zerohedge.com/news/2014-03-21/petrodollar-alert-isolated-west-putin-prepares-announce-holy-grail-gas-deal-china
  Rezultatem polityki Sikorskiego i rządu Tuska jest utrata Rosji dla zachodniego świata.

 • baby1

  Oceniono 16 razy -2

  Straszenie bez pokrycia. Czym jest w końcu ta Europa? To cypelek na końcu Rosji. Wystarczy spojrzeć na globus.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX