Nakład "Gazety Polskiej" spadł o połowę. "Bezprecedensowy atak"

Ruch SA - firma zajmująca się dystrybucją "Gazety Polskiej" - zadecydowała, że nakład tygodnika zostanie zmniejszony o połowę. Zdaniem redaktora naczelnego "GP" Tomasza Sakiewicza jest to "bezprecedensowy atak" - czytamy w serwisie Wirtualnemedia.pl. Wydawca tłumaczy decyzje spadkiem sprzedaży.
Obecne wydanie "Gazety Polskiej" wyszło w nakładzie 79 tys. egz. Tymczasem w drugim półroczu ub.r. średni nakład tygodnika wynosił 135,1 tys. egz. - informują Wirtualne Media. Spadek nakładu to wynik decyzji Ruchu - wydawcy tygodnika. Stoi za nią fakt, że w ostatnim czasie zwroty nakładu pisma wynosiły aż 60 procent.

Jednak redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz nie przyjmuje takiego tłumaczenia. - Nasz tygodnik stał się przedmiotem bezprecedensowego ataku ze strony spółki Ruch SA. Z całą pewnością nie chodzi o pieniądze - mówi Wirtualnym Mediom. - Wbrew twierdzeniom władz Ruchu ostatnie przesłane dane mówiły o znacznym wzroście sprzedaży - dodaje.

Z czego zatem, zdaniem Sakiewicza, wynika decyzja wydawcy? - Nie wiemy, dlaczego tak się dzieje, ale stało się to w momencie, gdy w Polsce zbliżają się wybory, a na Ukrainie trwa konflikt, który nasze media relacjonują w sposób budzący podziw wielu środowisk opiniotwórczych - mówi prawicowy dziennikarz..

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (255)
Nakład "Gazety Polskiej" spadł o połowę. "Bezprecedensowy atak"
Zaloguj się
 • jrb11

  Oceniono 2 razy 2

  I tak sie dziwie ze znajdzie sie ktos co zaplaci by czytac nonsensy I bzdury.

 • 2560a

  Oceniono 2 razy 0

  Lepiej byc przesladowanym jak przyznac sie do porazki

 • kacykmoralny

  0

  "Ruch SA - firma zajmująca się dystrybucją "Gazety Polskiej" - zadecydowała, że nakład tygodnika zostanie zmniejszony o połowę. Zdaniem redaktora naczelnego "GP" Tomasza Sakiewicza jest to "bezprecedensowy atak" - czytamy w serwisie Wirtualnemedia.pl. Wydawca tłumaczy decyzje spadkiem sprzedaży.
  Obecne wydanie "Gazety Polskiej" wyszło w nakładzie 79 tys. egz. Tymczasem w drugim półroczu ub.r. średni nakład tygodnika wynosił 135,1 tys. egz. - informują Wirtualne Media. Spadek nakładu to wynik decyzji Ruchu - wydawcy tygodnika. Stoi za nią fakt, że w ostatnim czasie zwroty nakładu pisma wynosiły aż 60 procent."

  idź tam który do redakcji papierowej Wyborczej, niech ci wyjaśni różnicę między wydawcą a kolporterem

 • meriadoc

  Oceniono 4 razy 4

  Oblężona twierdza ? Chyba niektórzy nie są w stanie zrozumieć że ich poglądy są w społeczeństwie niszowe. Idioci idotami pozostaną...

 • mineyko

  Oceniono 3 razy 3

  Zwróć się Redaktorze do Rydzyka.
  O pożyczkę!

 • brunschwick

  Oceniono 2 razy 0

  Kłamstwo na kłamstwie. Ruch nie zmniejszył nakładu gazety (bo niby jak). GP rzeczywiście zmniejszyła nakład (pewnie min. pod wpływem wojenki z ruchem), ale nie o połowę tylko o kilkanaście procent do 115450.

 • daniella-63

  Oceniono 8 razy 0

  A kto czyta Gazeta.pl tylko PiSowcy i wyznawcy Rydzyka.

 • minipolak

  Oceniono 8 razy 4

  Spisek przeciwko panu S. jest oczywisty.
  Prawda jest taka ze o polowe zmniejszyla sie liczba prawdziwych Polakow.

 • Oceniono 6 razy -2

  Rządowi krytycy na bruk !
  wpolityce.pl/wydarzenia/68739-zobacz-jak-rzad-tuska-pompuje-publiczne-pieniadze-w-gazete-wyborcza-tvn-i-inne-posluszne-media-szokujacy-raport-sejmowego-zespolu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX