Nieoficjalnie: liderami na listach PiS do PE m.in. Krasnodębski, Czarnecki, Legutko i Fotyga

19.03.2014 17:22
Prezes PiS Jarosław Kaczyński

Prezes PiS Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Prof. Zdzisław Krasnodębski w Warszawie, europoseł Ryszard Legutko w Krakowie, Anna Fotyga na Pomorzu - to niektórzy z liderów list PiS w wyborach do PE. Ostateczną decyzję o ich kształcie podjęło dziś ścisłe kierownictwo partii - Komitet Polityczny.
- Jarosław Kaczyński zarekomendował dziś kształt list Komitetowi Politycznemu, który je zatwierdził - mówią anonimowo politycy partii. Oficjalnie nie chcieli jednak rozmawiać na temat kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE.

- Liderami list są albo doświadczeni politycy parlamentarni, albo nasi dotychczasowi europosłowie, którzy się sprawdzili. Kolejną grupą są eksperci dotychczas niezwiązani bliżej z partią. Staraliśmy się, żeby klucz był czytelny: liczy się merytoryka - powiedział w rozmowie z PAP polityk z kierownictwa PiS.

W świętokrzyskim jedynką Legutko, w Wielkopolsce Czarnecki

Nieoficjalnie wiadomo, że w okręgu obejmującym Małopolskę i woj. świętokrzyskie jedynką jest europoseł Ryszard Legutko, drugi jest natomiast poseł i jednocześnie szef sztabu w wyborach do PE Andrzej Duda. Trójkę otrzymała senator Beata Gosiewska.

W Pomorskiem liderem jest b. szefowa MSZ posłanka Anna Fotyga, w Warszawie prof. Zdzisław Krasnodębski, a na Mazowszu - poseł Wojciech Jasiński. W tym okręgu druga pozycja przypadła Małgorzacie Gosiewskiej. W Wielkopolsce na czele listy znalazł się eurodeputowany Ryszard Czarnecki. Na drugim miejscu jest natomiast poseł Tadeusz Dziuba.

Kandydatów PiS poznamy oficjalnie w sobotę

W okręgu kujawsko-pomorskim jedynką został poseł Kosma Złotowski. Dwójka to znany naukowiec - prof. Andrzej Zybertowicz. Poseł Dawid Jackiewicz, szef wrocławskich struktur PiS, otwiera dolnośląską listę - drugi jest poseł Kazimierz Michał Ujazdowski. Na Podkarpaciu jedynką listy jest zaś europoseł Tomasz Poręba.

B. wiceszef MSZ Karol Karski otworzy listę w okręgu obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. Liderem listy kandydatów PiS w okręgu łódzkim jest obecny europoseł Janusz Wojciechowski.

W okręgu lubelskim PiS z jedynki wystawiło prof. Waldemara Parucha - wykładowcę na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie. Drugi jest obecny europoseł Mirosław Piotrowski. W Szczecinie jedynką jest ponownie Marek Gróbarczyk, obecny europoseł.

PiS oficjalnie przedstawi kandydatów w sobotę podczas konwencji w Warszawie. Tego samego dnia Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej ma też zatwierdzić swoje eurolisty.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (45)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 25 razy 23

  Karskiego to na miejscu prezesa mimo zasług i lizusostwa to za granicę bym nie wysyłał , tam mają dużo Melexów , znowu rajdowiec dorwie się do jakiegoś i obciachu narobi

 • jurek4491

  Oceniono 31 razy 23

  Fotyga ,jeżeli przejdzie to będzie to największy obciach i wstyd dla naszego kraju.

 • fakiba

  Oceniono 23 razy 21

  Najważniejsze że obie Gosiewskie i Rysio się załapali , ale co z Antkiem i Pawłowicz , mogą poczuć się niedocenieni

 • szary-polak

  Oceniono 23 razy 19

  Czarnecki, Fotyga, Krasnodębski, Legutko....Oto czołówka chamstwa, nieuctwa PiS-u..!
  Co do Fotygi, to szczyt kobiecości......

 • 7ogamihcra

  Oceniono 21 razy 17

  W Prawie Srawiedliwości zawsze tak samo.
  Najwięksi kretyni, łgarze, pieniacze i kanalie promowani wysokimi miejscami na listach i wysokimi stanowiskami w partii.
  Konkurs z nagrodami na największego chama i łgarza i trwa nieustannie.
  Zastanawiające jest tylko duże poparcie w Polsce tej antypolskiej bandy...czyżby naród był aż tak głupi, chamski i zakłamany ?

 • vomitorium1

  Oceniono 15 razy 13

  crème de la crème pisu
  (niepojęte jest to
  że ktoś na nich zagłosuje
  np czarneckiego czy fotygę)

 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy 12

  W okręgu obejmującym Małopolskę i woj. świętokrzyskie, trójkę otrzymała senator Beata Gosiewska.
  Natomiast na Mazowszu - druga pozycja przypadła Małgorzacie Gosiewskiej
  ==================
  Wygląda więc na to, że po długiej i wnikliwej analizie, Prezes doszedł do wniosku, że mimo wcześniejszych sporów, OBIE panie Gosiewskie są prawdziwe i w związku z tym W PEŁNI zasługują na umieszczenie na listach kandydatów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje