Rodzice z niepełnosprawnymi dziećmi protestują w Sejmie. Są gotowi zostać w budynku nawet cztery dni

19.03.2014 16:51
Protest okupacyjny rodzicow dzieci niepelnosprawnych

Protest okupacyjny rodzicow dzieci niepelnosprawnych (Fot. Sawomir Kamiski / Agencja Gazeta)

Ok. 30 osób - rodzice wraz ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi - rozpoczęło dziś protest okupacyjny w Sejmie, zapowiadając, że są gotowi zostać w gmachu Sejmu nawet cztery dni. Jak mówią, chodzi o brak realizacji obietnic rządu dotyczących pomocy takim rodzinom. - Uważam, że nasze oczekiwania są skromne. Nie jesteśmy roszczeniowi - mówią dziennikarzom.
Zobacz także
Komentarze (82)
Rodzice z niepełnosprawnymi dziećmi protestują w Sejmie. Są gotowi zostać w budynku nawet cztery dni
Zaloguj się
 • Maria Fuhl

  Oceniono 1 raz 1

  Premier-najwiekszy darmozjad w Polsce ma to w nosie. Prezydent równiez. A przeciez opieka rodziców nad tymi dziecmi to ich praca 24h/dobe i czesto w pojedynke!!!

 • antonicholodniak

  0

  Co raz głośniej i dobitnie mówią w Polsce podmioty i media... Nawet dziś słysząc głosy znanych ludzi w mediach, że niepełnosprawni są taktowani jak powietrze.
  Narasta ignorancja do ludzi niepełnosprawnych...
  Dlaczego ludzie niepełnosprawni boją się mieszkać w domach pomocy?
  Trafiają tam osoby bez wyboru lecz ci, co mają wybór boją się placówek opiekuńczych -domów pomocy?
  Ograniczanie swobód i praw, ignorancja ... to są główne obawy tych ludzi, opieka... Z wieloma osobami, z którymi rozmawiałem -mają te obawy...

  Czy tak faktycznie jest?

  Ignorancja?

 • Marcin Martin

  0

  brakuje slów zeby opisac tuska i ten jego rzad. po raz kolejny pokazuje jak bezwzglednym jest czlowiekiem

 • Marcin Martin

  0

  podejscie tuska jest tak irytujace ze az brak słow zeby opisac ignorancje i bezwzglednosc tego czlowieka

 • ajax333

  Oceniono 1 raz -1

  Prawdziwy obraz protestu odkryła pani występująca w tvn24. Broniła przede wszystkim nieróżnicowania dodatków w zależności od stopnia inwalidztwa- "...mnie też się należy średnia płaca , gdyż jak moje dziecko niewidome idzie do szkoły muszę cały dzień dyżurować w domu , bo może przedzwonić..,". Droga pani, odkryła pani rzeczywisty charakter wrzasków wśród których ginąć zaczyna los rodziców i opiekunów naprawdę zaangażowanych całą dobę w opiece nad chorym. Niestety takie wypowiedzi zamiast współczucia budzą opór wobec agresywnych wystąpień.

 • dorik2

  Oceniono 2 razy 2

  Współczuję dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzicom. Przypominam jednak, że dostają świadczenie pielęgnacyjne 820 zł miesięcznie, razem z zasiłkiem 1020 zł, podczas gdy opiekunom niepełnosprawnych dorosłych, głównie starych rodziców, od lipca 2013 r. zabrano wszelką pomoc.

 • jehanne

  Oceniono 1 raz -1

  ta pani na zdjęciu to chyba zawodowo protestuje. eksmisja - jest. niepełnosprawni - jest. niesamowite normalnie. a na jutjubie to krzyczy najgłosniej

 • rm34

  Oceniono 1 raz 1

  i to jest prawdziwy problem a nie jakaś tam Ukraina i walka z Putinem, albo notowania tuska i wędrówka politycznych popaprańców z partii do partii

 • Piotr Kozar

  Oceniono 4 razy 4

  W ciągu 5 lat. Zdecydowanie za długo. Państwo stawia na politykę "prorodzinną", katuje ludzi wartościami chrześcijańskimi a do tej pory nie zapewniło warunków do godnej egzystencji dla dzieci i rodziców osób niepełnosprawnych. Rządy w tym tego kraju pełnione są przez hipokrytów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje